Ostudný debakl s Pardubicemi

K a r l o v y    V a r y - Po třech kolech jednobodová Energie přivítala na svém ledě konsolidovaný a ambiciózní celek z Pardubic. Hosté byli i přes domácí prohru s Litvínovem v minulém kole jasnými favority zápasu. Tuto roli v Karlových Varech beze zbytku potvrdili. Před domácí brankou uspořádali doslova střelecké manévry a po celých šedesát minut byli pány na ledě. Po vítězství 7:1 si Perníkáři zaslouženě odvážejí 3 body. Jediný úspěch Energie zaznamenal Václav Skuhravý.
Český Telecom Extraliga, 4. kolo, ne 22.9.2002
Pardubice
1:7
5. Skuhravý (Hlavačka) - 6. Blažek (A. Novotný), 15. P. Sýkora, 35. A. Novotný (Mikeska), 50. Blažek (Lubina, Rolínek), 55. P. Sýkora (Duben), 56. Pištek (Mikeska, Vyhlídal), 59. Kolář (Průcha). Rozhodčí: Venglář - Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. Diváci: 3200.
Karlovy Vary: : Franěk (55. M. Kučera) - Punčochář, Mádl, Hlavačka, Krajíček, Topoli (41. Grof), Rodin - L. Svoboda, Kverka, Balázs - Opatovský, Bacul, Košťál - Skuhravý, Pavliš, Němčický - Tvrdek, Šinágl (41. Polák), Kraus.
Pardubice: A. Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, A. Novotný, Duben - Rolínek, Blažek, Lubina - P. Sýkora, Janecký, Divíšek - D. Pospíšil, Mikeska, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha.

Po třech kolech jednobodová Energie přivítala na svém ledě konsolidovaný a ambiciózní celek z Pardubic. Hosté byli, i přes domácí prohru s Litvínovem v minulém kole, jasnými favority zápasu. Tuto roli v Karlových Varech beze zbytku potvrdili. Před domácí brankou uspořádali doslova střelecké manévry a po celých šedesát minut byli pány na ledě. Po třetinách 1: 2, 0 : 1, 0 : 4 si Perníkáři zaslouženě odvážejí 3 body za výhru 1: 7.

Domácí tým zahájil utkání s taktikou střelby ze všech možných i nemožných pozic. Soustředěná dělostřelecká příprava však trvala pouze tři minuty a v obraně hostí příliš škody nenadělala. Až první přesilová hra přinesla domácím první, a bohužel dnes i poslední, radost. V páté minutě vypálil od modré Hlavačka a Skuhravý jeho střelu přesnou tečí usměrnil za záda Adama Svobody. Radost ze vstřeleného gólu trvala přesně 1 minutu a 8 sekund. Svou druhou střelu na Fraňka proměnili i hosté v gólový úspěch. Úspěšným střelcem byl Blažek. Šestnáctá minuta byla opět ve znamení početní výhody domácích, nepřesná hra obránců na útočné modré umožnila Petru Sýkorovi bleskový samostatný nájezd. Neomylné zakončení pod horní tyč karlovarské branky znamenalo vedení Pardubic 2 : 1 po první třetině.

Přestože Vary vstoupily do druhého dějství oslabeny o jednoho hráče, snažily se napodobit úspěch Pardubic z první třetiny. Dvě slibné šance Pavliše a Balásze skončily dost okatými fauly zadáků Pardubic, ale rozhodčí Venglář nechal k údivu a nevoli domácích diváků ve hře pokračovat. Následující minuty přinesly nezáživný hokej, plný nepřesných přihrávek a soubojů mezi oběma modrými čarami. Až 35. minuta přinesla změnu skóre. Při přesilovce Pardubic vyslal Novotný neslanou, nemastnou střelu, která zcela evidentně mířila mimo bránu, ale v cestě ji stála brusle kapitána domácích Mádla. K úžasu všech se ladným obloukem snesl puk za nic netušícího Fraňka. V závěru třetiny se Vary přeci jen otřepaly ze šoku a dostaly se do několika slibných šancí. Především akce Balásze a Kverky volala po gólu, kotouč však, ke smůle domácích, skončil pouze na masce brankáře Svobody.

Snaha vstřelit kontaktní gól přinesla na začátku závěrečné třetiny mírný tlak domácích. Mladý Polák, který nastoupil až na posledních 20 minut, se dostal ve 45. minutě do výtečné šance, ale branka Pardubic zůstala zakletá. Rozhodující moment, do té doby vcelku vyrovnaného zápasu, přišel ve 46 minutě. Pardubice se v rozmezí 10. sekund dopustily dvou nedovolených zákroků a Energie dostala možnost hrát minutu a padesát sekund přesilovku 5 na 3. Obrovská šance Pavliše, kdy se puk pomalu klouzal kolem pravé tyče pardubické klece, byla jen vyústěním marné snahy domácích o vstřelení vytoužené branky. Necelé dvě minuty po návratu obou vyloučených zhasla naděje karlovarských hráčů na dobrý výsledek. Obránce Rodin se dopustil při zpracování kotouče fatální chyby na vlastní modré a po následné ztrátě puku vstřelil Blažek, po přihrávce Lubiny, čtvrtou branku hostí. Od té doby kontrolovali pardubičtí hru a během následujících devíti minut dokonali debakl domácích ,když se postupně trefili Petr Sýkora, Pištěk a poslední ránu z milosti uštědřil zdecimovaným domácím Kolář. Výsledek 1: 7 je možná krutý , ale za předvedenou hru ,především v poslední třetině, si domácí nic jiného nezasloužili.

Marek Sýkora (Karlovy Vary): "Výsledek je až příliš krutý, ale výhra Pardubic naprosto zasloužená. My jsme si nevytvořili vůbec žádné šance."

Jiří Saidl (Pardubice): "Nemohu nic jiného než pochválit kompletně celé naše mužstvo za disciplinovaný výkon a perfektní plnění úkolů, které jsme si před utkáním vytyčili. Od druhé třetiny jsme měli zápas pod kontrolou."