Po velkém návratu prohra v nájezdech

ELH: HC Energie - HC Oceláři Třinec 4:5 sn (0:3, 2:0, 2:1 - 0:0)
Tříbrankové manko po první třetině dávalo hokejistům Energie pramalé šance na bodový zisk proti Třinci. Domácí však ukázali charakter brankami Pecha, Vachovce a Zuckera dovedli zápas k remíze 4:4 po základní hrací době. O vítězi rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých Třinečtí prokázali svou útočnou sílu.
Tipsport extraliga, 28. kolo, út 4.12.2012
Oceláři Třinec
4:5sn
0:3, 2:0, 2:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 32. Pech (Košťál, Bicek), 33. Vachovec (Skladaný, Zucker), 44. Zucker (Skuhravý), 49. Pech (Grman, Nosek) - 2. Peterek (Adamský, Květoň), 7. Hrabal, 15. Polanský, 43. Adamský (Zíb), rozhodující nájezd Hrabal. Rozhodčí: Pešina, Svoboda - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2877. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 4:4.
Karlovy Vary: Závorka (od 15. kromě sam. nájezdů Mensator) - D. Nosek, J. Drtina, MacDonald, Gulaši, Grman, Gründling, J. Látal - Zaťovič, Pech, Bicek - T. Káňa, Vachovec, V. Polák - Skladaný, Skuhravý, Zucker - J. Heřman, Košťál, Pohl
Oceláři Třinec: Hrubec - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Klouček, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Rákos - Hrňa, Zagrapan, Orsava

Energetikům se vstup do utkání vůbec nepovedl. Už po 77 sekundách se totiž prosadil Jan Peterek. Třinec byl v úvodu zápasu lepší, měl více puků, a v sedmé minutě už to bylo 0:2. Nahození Josefa Hrabala si nešťastně do branky srazil Andrew MacDonald. Karlovarští byli v první třetině jasně horším týmem. Závorka měl plné ruce, a v 15. minutě znovu kapituloval. Střelu Jiřího Polanského totiž jen nadzvedl, puk jej přeskočil a zapadl k levé tyči. Po třetí brance Závorku v domácí svatyni nahradil Lukáš Mensator. A brzy musel předvést své umění, protože Polanský při vlastním oslabení obešel dva obránce, jeho střelu ale brankář vyrazil betonem.

I druhou třetinu začali lépe hosté. Ke střele z levého kruhu se dostal Hrabal, trefil ale jen boční síťku. Na opačné straně kluziště se před branku prodral Skladaný, Hrubce ale nepřekonal. Karlovarští měli poté k dispozici početní výhodu, kromě několika zblokovaných střel se ale k ničemu nedostali. Mensatora poté pořádně prověřil Růžička, který ale svůj samostatný únik neproměnil.

Ve 32. minutě vytvořili domácí před Hrubcem pořádnou skrumáž. Bickově dorážce ještě třinecký brankář odolal, na střelu Lukáše Pecha už byl ale krátký. O padesát sekund později dostal puk před branku Michal Vachovec, a bekhednovou kličkou si vychutnal gólmana. Karlovarští se zlepšili, a byli pro Třinec vyrovnaným soupeřem.

I Oceláři ale dokázali obraně Energie pořádně zatopit. V největší šanci se ocitl Peterek, jehož teč do protipohybu ale Mensator vyrazil. Vzápětí hosté dvakrát faulovali, a Varáci měli k dispozici minutu a půl početní výhody pěti proti třem. V ní se ale neprosadili, a ani si nevytvořili žádnou větší šanci.

Třetí část zahájili domácí přesilovkou, která jim ale vůbec nevyšla. Martin Adamský se dostal do úniku, a z úhlu prostřelil Mensatora. Energetici se ale nenechali srazit na kolena, a ve 44. minutě snížili. David Zucker hned po buly v útočném pásmu sebral puk a předvedl slalom, který skončil až v brance. Domácí měli navrch, a o pět minut později se dočkali vyrovnání, poté co puk do branky dorazil Lukáš Pech.

Obrat mohl dokonat Bicek, jehož dorážku ale Hrubec chytil do lapačky. V závěru třetiny si už ani jeden z týmů větší příležitost nevytvořil, a stejné to bylo i v prodloužení. Rozhodovalo se tak v samostatných nájezdech. Za domácí neproměnil ani jeden z trojice Pech, Polák, Pohl. Na druhé straně překonal Závorku, který se na nájezdy vrátil do branky, Josef Hrabal. Třinec tak veze z Karlových Varů dva body.

Jaromír Kverka (HC Energie Karlovy Vary): Neumím si vysvětlit první třetinu. Kdybychom prohrávali 0:6, tak se nikdo nemohl divit. Před druhou částí jsme udělali větší vítr v šatně, a to hráče nakoplo. Převzali jsme iniciativu a následující dvě třetiny byly z naší strany výborné. Co se týče samotného konce, měli jsme přesilové hry, tak jsem doufal ve vítězství, ale buďme upřímní. Za výkon v první třetině jsme si více jak bod nezasloužili.

Pavel Janků (HC Oceláři Třinec): Měli jsme výborný vstup do utkání a předváděli vynikající hru. Mohli jsme k těm třem brankám přidat další, ale to se nám nepovedlo. Ve druhé dvacetiminutovce se hra začala otáčet. Kdybychom dali branku na 0:4, tak by bylo rozhodnuto. Následně se domácí vrátili dvěma brankami do hry. Když jsme v oslabení vstřelili gól na 2:4, tak jsem doufal ve vítězství, ale domácí nás opět zatlačili. Měli veliký tlak. To se musí nechat. V závěru jsme byli rádi, že jsme udrželi remízu a co se týče penalt, tak to už je loterie. Jinak jsme samozřejmě rádi, že se nám konečně podařilo venku vyhrát.