Poslední výjezd přípravy, Energie získala druhý skalp Litvínova

HC VERVA Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Před tím, než se Energie vrátí před domácí diváky, se dostavila ještě k přátelskému utkání v Litvínově, kde jí čekal souboj s Vervou. Tu porazili energetici před dvěma týdny na svém ledě 4:1 a i tentokrát měli navrch a byli to oni, kdo převážně tvořil hru. Přesto zpočátku prohrávali a zápas museli otáčet. To se jim však podařilo už v první periodě a od té doby si svůj náskok už udržovali. Nakonec bez větších problémů uhájili výsledek 3:2, a Litvínov tak podruhé v přípravě porazili.
Příprava na sezonu, 6. kolo, út 23.8.2016
2:3
1:2, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 6. Gula (Černý J.), 31. Nejezchleb (Hanzl, Hořava) – 15. Harant, 15. Harkabus (Gríger), 29. Rohan M. (Rohan T., Skuhravý). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.
Litvínov: Pinc (31. Spěšný) – Kubát, Sørvik, Sklenička, Pavlík, Pavelka, Gula, Zeleňák, Černý K. – Gerhát, Hübl, Reichel, Nejezchleb, Hanzl R., Hořava, Trávníček, Černý J., Martynek, Doležal, Válek, Jurčík, Hanzl M.
Karlovy Vary: Honzík – Sičák, Dujsík, Harant, Rohan M., Dvořák, Benák, Šidlík, Baránek – Rachůnek, Matuš, Stloukal, Rohan T., Skuhravý, Tomeček, Vachovec, Kindl, Gorčík, Harkabus, Gríger, Flek

Začátek utkání vyšel lépe určitě Litvínovu, byl aktivnější, měl více ze hry a po nevyužité početní výhodě se už v šesté minutě dostali do vedení. Kus práce nejprve odvedl Jakub Černý, který dostal puk do prostoru mezi kruhy a vypálil, jeho střelu pak sice Honzík vyrazil, ale k dorážce se dostal Jiří Gula, který už neminul. Inkasování ale Energetiky probralo a západočeši náhle přebrali iniciativu. Zbytek podstatného se v první třetině udál ale jen během dvou minut. Nejprve sudí ve čtrnácté minutě energetikům neuznal branku pro hru vysokou holí, ale vzápětí propálil Pince tvrdou ranou Tomáš Harant a během dalších dvaceti sekund otočil zápas na stranu Energie Tomáš Harkabus, kterému chytře připravil pozici Dávid Gríger. V závěru třetiny pak ještě rozezvučením brankové konstrukce zahrozil Michal Vachovec, ale více už se v prvním dějství nestalo.

Více ze hry měli sice stále hosté, ale nic zvláštního k vidění na ledě nebylo, tedy až do devětadvacáté minuty. V té si brankář Pinc v nijak složité situaci nepohlídal lehké nahození Martina Rohana od modré a pustil Energii do dvoubrankového vedení. Verva ale reagovala střídáním brankářů a během chvíle se jí podařilo vrátit se zpět do hry, když Hanzl s Hořavou perfektní prací připravili pozici Richardu Nejezchlebovi, který se už nezmýlil. Od té doby už měly navrch ale zase Vary, svých velkých šancí ale nevyužili například Gríger, nebo Kindl a do šaten se odházelo opět za jednobrankového vedení západočechů.

Začátek závěrečné třetiny měl velmi podobný výraz, jako ten předchozí. Hosté měli navrch, byli aktivnější, měli více šancí a vynutili si početní výhodu, přesto se diváci spíše nudili. Tentokráte se však tato fáze utkání poněkud protáhla a bez větších šancí se podobně pokračovalo i ve druhé polovině třetiny. Šanci v podobě početní výhody měla i Verva, ale ani ta se vsítění nedočkala. Jediný, kdo se postaral o větší rozruch byl Nejezchleb, který dostal puk do pásma a okamžitě vypálil, ale zastavila ho část brankové konstrukce. Jinak se ale zápas v poklidném tempu dohrál a Energie získala v přípravných duelech už druhý litvínovský skalp.

Jan Tlačil: Přijeli jsme s úmyslem hrát hru, kterou se snažíme nacvičit při trénincích. Jedná se jak o systém, tak o určité herní varianty. Pořád je to živé a vyvíjí se to. V některých částech zápasů se nám tuto hru podařilo aplikovat více, někdy méně. Litvínov nám ukázal nedostatky, které ještě máme, nebo spíš je nemáme dostatečně zažité.