Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Letní akce s energetiky > 21.6. Fotbal: Cheb - Energie | Seznam akcí | Změny v kádru Energie - aktualizujeme | Program přípravných zápasů | Permanentky 2018/19

Pouzarovo kouzlo trvá
18.kolo, 28.10.2003, 17:30
3:1(1:0, 1:0, 1:1)

Pouzarovo kouzlo trvá

28.10.2003, Milan Šebesta, Karel Psohlavec

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Vždy, když stál na lavičce jihočeského celku Jaroslav Pouzar, Karlovarští na svého soupeře nikdy nevyzráli. Nejinak tomu bylo i v úterý, kdy v rámci 18. kola extraligy zavítala HC Energie do Budvar Arény. Poslední celek tabulky potvrdil vzestup formy a udolal Karlovy Vary 3:1. Jediný úspěch energetiků zaznamenal v úvodu závěrečné části Jan Alinč. Konečnou podobu dal výsledku po necelé minutě domácí Fadrný. Po třetinách 1:0, 1:0 a 1:1 prohrává Energie v Českých Budějovicích 1:3.


Branky: 13. Jasečko (Kristek), 29. Sailer (Jasečko, Jindra), 43. Fadrný (Rob) - 43. Alinč (Tvrdík). Rozhodčí: Turčan - Český, Kostka. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 3662.

České Budějovice: J. Kučera - Jasečko, Vomela, Jindra, Babka, Kotaška, Ďurák - Hřebejk, Fadrný, Rob - Sailer, Kaňkovský, Štrba - Bělohlav, Kristek, Ondřej - Šimánek, Škoda, Bartoš.

Karlovy Vary: Franěk - Ptáček, Krajíček, Vantroba, Galvas, Bauer, Rodin - Tvrdík, Alinč, Košťál - Lipianský, L. Svoboda, Bednařík - Petr Kumstát, Skuhravý, Němčický - V. Polák, Bacul, Kraus.

Komentář zápasu

Další zkouškou pro rozjeté hokejisty Českých Budějovic byl souboj s týmem z Karlových Varů. Hosté vycházeli od začátku utkání ze zajištěné obrany, ale domácí měli i přesto po skoro celou dobu zápasu optickou převahu. Brankáři se překonávali, o tom, že tři body zůstanou doma, rozhodl nakonec šťastnější Kučera. První vážnější šance se zrodila v deváté minutě, když Ondřej vybojoval kotouč a řítil se na Fraňka. Místo střely ale zvolil překvapivou nahrávku pod padajícím obráncem na najíždějícího Bělohlava, a tomu sklouzl kotouč z hole. Za Karlovy Vary odpověděl nebezpečnou střelou Tvrdík, Kučera byl však na místě. Skóre se měnilo až v polovině první třetiny. Kristek využil zmatku v hostující obraně po chybném střídání a naservíroval kotouč na modrou čáru. Tam stál připravený Jasečko a bez přípravy, polovysokou střelou k tyči, rozsvítil červené světlo za Fraňkem poprvé. Podobnou šanci měl na druhé straně při přesilovce Krajíček, na pozorného Kučeru ale nevyzrál. Budějovičtí při jedné z přesilovek také zahrozili, Franěk musel zasahovat několikrát, nejnebezpečnější byla Šimánkova střela zápěstím.

Do druhé části hry vstoupili lépe hráči Energie, z tlaku nevytěžili sice vyrovnávací branku, ale vykoledovali si alespoň faul od mladého Hřebejka. Karlovarští však možnost srovnat zahodili, když byl po půlminutě vyloučen za zbytečný faul Bacul. Hřebejk mohl odčinit své vyloučení hned po návratu z trestné lavice. Naskočil na led a hned se dostal do přečíslení 2 na 1. Bělohlavova přihrávka přišla ale moc pozdě, Hřebejk už nemohl Fraňka vážněji ohrozit, střílel z velké blízkosti. Ani hosté se nenechali v útoku zahanbit, jejich střely létaly na domácí branku většinou z uctivé vzdálenosti, a s následnými dorážkami si dokázali domácí obránci poradit. Skóre se měnilo podruhé při vyloučení Krause. Jasečko naznačil na modré čáře střelu a křižnou přihrávkou mezi zkamenělými hostujícími obránci našel Sailera. Sailer napálil kotouč chladnokrevně na branku a rozsvítil červené světlo za Fraňkem podruhé. Pak přišla chvíle pro rozhodčího Turčana. Krátce po sobě byl vyloučen Ďurák s Jindrou. Karlovarští tak dostali minutovou výhodu dvou hráčů v poli. Budějovičtí sehráli oslabení výborně, navíc je jistil bezchybný Kučera. Tento moment byl rozhodující pro vývoj celého utkání, hráči Energie nedokázali využít ani tu největší možnou výhodu, málokdo už potom věřil v neprohru celku ze západu Čech.

Budějovičtí se nechali vývojem zápasu zřejmě ukolébat a hned v úvodu třetí části hry přišel trest. Obránci nedokázali pokrýt hbitého Alinče, ten se dostal před bezmocného Kučeru a bez problémů poslal kotouč do branky. Následná akce ukázala, jak krásným a nevyzpytatelným sportem dokáže být lední hokej. 40 vteřin po Alinčově brance se vřítil do útočného pásma Rob a vypálil na hostujícího brankáře. Franěk ale kotouč nedokázal zachytit, vyrazil jej přímo před sebe. Bruslařský souboj s obránci vyhrál Fadrný, bekhendem přehodil nešťastného brankáře, a rozsvítil tak světlo oznamující vstřelený gól potřetí. Branka jakoby vlila domácím hokejistům čerstvou krev do žil, Bělohlavově projektilu od modré čáry vystavil agilní Franěk bleskurychlým semaforem červenou. Zvrátit nepříznivý vývoj utkání se snažil ještě Polák, když Kučera vychytal i nadvakrát Kumstáta, bylo o výsledku rozhodnuto.

Ohlasy po utkání

Jaroslav Pouzar (České Budějovice): Hráči v poslední době podávají velmi dobré výkony i v zápasech venku, kde jsme prohrávali jen těsně. Dnes výkon potvrdili, i když třetí třetinu začali zbrkle a zbytečně inkasovali. Všichni ale odvedli maximum, přistoupili k utkání zodpovědně, poctivě a drželi si své posty. Čtvrtou lajnu jsme stáhli, protože jsme chtěli vyhrát a třetí řada se neměla proč šetřit, příští zápas nás čeká až v sobotu.

Radim Rulík (Karlovy Vary): Probrali jsem se až ve druhé třetině, když jsme prohrávali o dva góly. Teprve poté jsme začali hrát hokej, se kterým jsme sem přijeli. Měli jsme šance, podařilo se nám snížit, ale domácí přidali rychlý gól, kterým rozhodli o zaslouženém vítězství.