Prohrané derby v Chomutově srazilo Energii zpět ke dnu

ELH: Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary (0:0, 2:0, 1:1)
Po dvou nadějných vítězstvích zastavila vzestup Energie střelecká nemohoucnost na ledě Chomutova. Na tři branky Pirátů odpověděl gólem pouze obránce Nosek dvě sekundy před koncem utkání. Chomutov tak Energii v tabulce přeskočil o jeden bod.
Tipsport extraliga, 36. kolo, pá 4.1.2013
Chomutov
3:1
0:0, 2:0, 1:1
Branky a nahrávky: 26. Hřebejk (Kraft, Mrázek), 30. Frolík (Gajovský, Hruška), 59. Kraft - 60. Nosek (Pech, Drtina). Rozhodčí: Smitka, Kalivoda - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 4569. Střely na branku: 18:31. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Chomutov: Kostúr - Rýgl, Mrázek, Palin, Pulpán, Rutta, Trefný, Pavlas, Macháček – Hřebejk, Kraft, Důras - Frolík, Gajovský, Hruška – Hromas, Sikora, Lušňák – Treille, Kůs, Račuk
Karlovy Vary: Závorka - Drtina, Gulaši, Kloz, Gründling, Látal, Grman, Nosek, Káňa - Skuhravý, Košťál, Zucker - Heřman, Zaťovič, Bicek - Pech, Skladaný, Pohl - Vachovec, Doležal, Polák V.

Ačkoliv se energetikům v sezóně příliš nedaří, z posledního zápasu s Kometou do šestatřicátého kola vstoupili s lepší náladou, než momentálně domácí Piráti. A bylo to znát i na počtu střel. Po šancích Bicka, Skladaného a Košťála se musel vytáhnout Matúš Kostúr, který dále držel bezbrankový stav. Chomutov chtěl taky do útoku a před Závorkou si chvíli pobyl, ale vázly kombinace. Domácí hráči často ztráceli kotouč a k zakončení se nedostali. Po první třetině se oba soupeři rozešli za bezbrankového stavu.

Druhá třetina nezačala pro hosty dobře. Hned ze začátku promarnil velkou příležitost po přesné přihrávce Štěpán Hřebejk, který se však trefil jen do betonu karlovarského gólmana. Chomutov podstatně zlepšil přechod do útočného pásma, naopak hráči z lázeňského města začali ve své obranné třetině chybovat. Nervózní hry hostů využili Chomutovští v šestadvacáté minutě. Již po konci přesilovky se své trefy dočkal Štěpán Hřebejk. Kotouč záhadně trefil zmateného Tomáše Závorku, od kterého doputoval až za brankovou čáru. Velice smolný gól pro Karlovarské. Hostům se lepila smůla na paty i v dalších minutách. Když se snažili srovnat skóre, ztratili puk a do protiútoku vyrazili domácí hokejisté. V přečíslení se Nikola Gajovský se svým pasem na druhou stranu nemýlil a Michael Frolík nedal svou střelou z první Závorkovi šanci. Následovalo několik úniků svěřenců trenéra Žemličky, své koncovky však nevyužili, když Matúš Kostúr zuby nehty držel nulu.

Se začátkem třetí periody přišla hned i přesilová hra domácích, která mohla navýšit vedení Pirátů. Chomutov však svou početní výhodu nesehrál vůbec dobře. Karlovarští hokejisté poměrně bez problémů vyhazovali kotouče a Závorka mohl zůstat v klidu. Pirátům najednou nešlo téměř nic a pokračovalo to i po odpykaném trestu Milana Gulašiho. K vyloženým šancím se ale hosté nedostávali. Tři minuty před koncem třetiny už západočeši chtěli vyrazit do power-play, když v tom je zastavil rozhodčí, který signalizoval hru v šesti. Karlovy Vary se přesto odhodlaly ke hře bez brankáře, při které domácí Milan Kraft pohodlně skóroval do prázdné branky. Piráti si na poslední chvíli vykoledovali rovnou čtyři trestné minuty, přičemž v celém zápase byli vylučovaní pouze hosté. Hloupý trest si nakonec Chomutov odpykal jednou brankou. Zasloužil se o to obránce David Nosek, který se svou střelou od modré nemýlil.

Mikuláš Antonik (Piráti Chomutov): První třetina se nám nepovedla, chtěli jsme hrát trochu jinak. Vary byly aktivnější, vytvořily si pár šancí, ale my jsme to ustáli. Důležitý byl první gól, který se nám povedlo vstřelit. Sice se štěstím, ale to bylo důležité. Pak jsme odskočili na 2:0 a řekli jsme si, že budeme hrát pozorně ve středním pásmu, dávat to rychle z třetiny, abychom neumožnili vytvořit Varům souvislejší tlak. Pak jsme opět s trochou štěstí přidali třetí gól v závěrečné power play. V závěru jsme udělali chybu při střídání, hráli jsme ve třech a dostali jsme gól. Pro nás je ale důležité, že jsme dnes získali tři body.

Jaromír Kverka (HC Energie Karlovy Vary): Myslím, že utkání moc krásy dnes nepobralo. Byl to boj. Rozhodla první branka, bylo jasné, že kdo vstřelí první gól, bude v utkání hodně na koni. Bohužel nám tam propadl těsně po přesilovce Chomutova nešťastný gól a vždy od desáté minuty každé třetiny byl led špatný a tlačit se na tom ledě do zakončení bylo ohromně těžké. Před druhou brankou jsme udělali chybu, kde nám Chomutov odjel dva na jednoho a ztrestali to. Stále jsme se snažili se stavem něco udělat, ale ve venkovních zápasech my nedáváme góly. To, že padne gól v poslední sekundě, je dobré pro hráče, ale s jedním gólem se vyhrávat nedá.