Proti Záhřebu se nepoštěstilo, Energie končí před branami finále

Medveščak Záhřeb - HC Energie 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z BLEDU - Po páteční kanonádě proti Villachu stačil Energii v utkání se Záhřebem jakýkoliv bodový zisk, aby se na turnaji v Bledu podívala do finále. Ovšem chorvatský soupeř zarputile bojoval, dlouho držel skóre vyrovnané a ve druhé třetině se dokonce dostal do vedení. Navzdory spoustě karlovarských šancí včetně tyček Záhřeb svůj fotbalový náskok uhájil, Západočeši se tak musí spokojit jen s utkáním o třetí místo.
Příprava na sezonu, Turnaj, so 25.8.2018
Medveščak
1:0
0:0, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 29. Samuels-Thomas (Sauve). Rozhodčí: . Vyloučení: 6:5. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 28:39. Průběh utkání: 1:0.
Medveščak: Rosandić (Corbeil) – Hardy, Kudělka, Manavian, Puzić, Sauve, Sijan, Čepon – Armstrog, Aviani, Brine, Deutsch, Fičur, Janković, Lehtonen, Mauldin, Olden, Perkovich, Samuels-Thomas, Simšič, Sylvestre, Zanoski
Karlovy Vary: Závorka (Kuchař) – Sičák "A", Šenkeřík, Rohan, Plutnar, Kovačević, Šafář, Podlipnik, Tomeček – Rachůnek, Mikúš, Flek – Beránek, Gríger, Kohout – Lapšanský, Skuhravý "C", Gorčík – Stloukal, Kverka, Havránek

Utkání začalo ve svižném tempu, na Záhřebu bylo znát, že měl v pátek volno, nicméně ani energetici nezaostávali v pohybu. Závorka si v první třetině poradil s několika nebezpečnými střelami Medveščaku, Západočeši mohli udeřit v závěru první periody. Nejprve na konci 16. minuty při vlastním oslabení neuspěl Jakub Flek, o chvíli později už za plného počtu hráčů nebezpečně pálil zpoza kruhů Kohout. Skóre se však díky Rosandičovi v brance chorvatského klubu nezměnilo a oba týmy odešly do šaten za bezbrankového stavu.

Prostřední část zápasu už změnu skóre nabídla. Nejprve však při hře čtyř proti čtyřem šikovně Flek vypíchl puk ve středním pásmu, tváři v tvář Rosandičovi ale ani podruhé v zápase neuspěl. V 29. minutě se prosadili hráči Medveščaku. Sauve ustál souboj v rohu kluziště, přiťukl za sebe, kde si puk vzal Jordan Samuels-Thomas, který s ním vybruslil až před Závorku a podél pravého betonu českého gólmana poslal svůj tým do vedení. Vyrovnáno mohlo být v 38. minutě v přesilové hře Západočechů. V ní hráči Medveščaku špatně dostřídali, v situaci tří proti dvěma Stloukal z pravého kruhu vybídl ke skórování Kverku, jehož teč skončila ale pouze na tyči chorvatské svatyně.

Ve třetí třetině energetici pokračovali v marném dobývání branky Medveščaku. V 41. minutě mohl srovnat Jakub Flek, při vlastním oslabení ale proti Rosandičovi neuspěl. O chvíli později měla dvě velké šance Kverkova formace, ale jak střela Stloukala, tak následné přečíslení dvou proti jednomu k brance nevedlo. V další přesilovce Záhřebu znovu mohli energetici srovnat, ale ani Lapšanský při vlastním oslabení netrefil přesně, byla z toho znovu tyč. Tu orazítkoval i necelých pět minut před koncem i Jakub Flek, kterému v sobotu po dvougólovém pátečním představení prostě přáno nebylo. O chvíli později ještě v dobré pozici pálil Sabahudin Kovačević, z levého kruhu ale nepropálil rychle se přesunutého Rosandiće. Brankář Záhřebu ustál i závěrečné minuty karlovarského náporu a s čistým kontem poslal svůj tým do finále turnaje.

Na svěřence Martina Pešouta čeká v neděli od 16:30 zápas o 3. místo.