První zápas - první výhra! Energie nastřílela Kladnu bůra

Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
Jestli trenéři očekávali první zápas klidný, tak se zmýlili. Energetici nechtěli ponechat nic náhodě a na soupeře vlétli od samého začátku, což se nakonec ukázalo jako dobrá volba. Prvotním střelcem nové sezony se ukázal Tomáš Harkabus, na nějž během zápasu navázali ještě čtyři hráči. Energie tak může odjíždět z Kladna spokojená a v klidu se připravovat na čtvrteční zápas na Slavii.
Příprava na sezonu, 1. kolo, út 2.8.2016
Kladno
2:5
0:1, 1:1, 1:3
Branky a nahrávky: 27. Strnad (Ulrych, Hořava), 43. Zikmund (Kehar, Strnad) – 10. Harkabus, 21. Kindl (Matuš, Sičák), 54. Gorčík (Stloukal), 57. Matuš (Kindl, Rachůnek), 59. Beránek (Šidlík). Rozhodčí: Pavlovič – Ondráček, Koželský. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 911. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5.
Kladno: Hanuljak (Cikánek) – Kehar, Růžička, Ptáček, Matula, Ulrych, Hořava – Tůma, Burger, Pekr – Ton, Machač, Tenkrát – Jánský, Cetkovský, Kružík – Hrdel, Zikmund, Strnad.
Karlovy Vary: Závorka (Honzík) – Baránek, Sičák, Harant, Šidlík, Dvořák, M. Rohan, J. Tomeček, Weinhold – Rachůnek, Matuš, Kindl – Vachovec, Skuhravý, V. Tomeček – Beránek, Stloukal, Gorčík – Harkabus, Zadražil, Kohout.

Energetici nastoupili do zápasu s Kladnem v asi nejsilnější sestavě, jaká se dá nyní složit, avšak teprve forma všech hráčů ukáže, s čím se půjde do ostré soutěže. Kladno vstoupilo do zápasu aktivně, ale ihned si to překazilo vyloučením. Přesilovou hru sice energetici nevyužili, ale o chvíli později se jim již skórovat podařilo. První branku sezony si připsal na své konto po pěkné bekhendové střele Tomáš Harkubus a rozjásal skupinku karlovarských fanoušků. Během první třetiny bylo k vidění již jen několik vyloučení, nic závažného se ale nestalo.

Karlovarští nechtěli nic podcenit, a tak do prostřední části vyloženě vlétli. Po dvaceti vteřinách hry vystřelil Sičák a Denis Kindl jeho ránu tečoval za záda Hanuljaka. Kladenští ale zvýšilili svou aktivitu a o pár minut později se jim podařilo snížit zásluhou Jakuba Strnada, který doklepl do branky puk vyražený Závorkou. Rytíři dostali šanci na vyrovnání, avšak v nařízeném trestném střílení Tůma trefil jen tyč.

Po začátku třetí části se zdálo, že bude utkání nerozhodné, Keharovu střelu totiž za Závorku protežoval ještě nedávno člen Vlčí smečky Ladislav Zikmund a bylo vyrovnáno. Poté už ale začali úřadovat karlovarští hokejisté, kteří převzali otěže a hře jasně vévodili. Lehce po polovině závěrečné části se podařilo Sebastianu Gorčíkovi dorazit střelu Stloukala a Energie se dostala do vedení. Neuběhly ani tři minuty a síť za Hanuljakem se znovu vlnila, tentokrát za to mohl Radim Matuš, který lehce překonal ležícího kladenského brankáře. Kladno v samotném závěru zkoušelo hru bez brankáře, tu ale potrestal brankou do odkryté klece Ondřej Beránek.

S prvním zápasem tak mohou být trenéři alespoň z ohledu výsledku spokojeni, třetí třetina, která se energetikům mnohdy nedařila, vyšla výborně a rozhodla o celém zápase. Ve čtvrtek do zápasu se Slavií může klidně nastoupit úplně jiná sestava, uvidíme tedy, jak se bude dařit proti soupeři z loňské baráže.