První zápas ve Voskresensku bez bodu

MHL: MHK Chimik - HC Energie 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) V úvodním utkání na předměstí Moskvy nepotvrdili energetici svou stoprocentní bilanci s Chimikem z loňské sezony a zůstali bez bodu. Do vedení je sice ve 13. minutě poslal Lukáš Vrána (na fotografii), ale přestože soupeře ve všech periodách výrazně přestříleli, další zásah už hosté nepřidali. Naopak Voskresensku se podařilo skóre otočit a vedení si s vypětím všech sil udržet. Odveta je na programu v úterý od 16:30.
MHL, 13. kolo, po 14.10.2013
Voskresensk
2:1
1:1, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 14. Mozgalev (Sokolov), 32. Solovjev (Gaglojev) – 13. Vrána (Dvořák). Rozhodčí: Drejev – Beljakov, Damir. Vyloučení: 2:2, navíc Harkabus (KVA), Rodionov (MCH) 10 min. Bez využití. Diváci: 720. Střely na branku: 25:55. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Voskresensk: Jakubovskij – Štěpanov, Rodjonov, Solovjov, Leonov, Zimin, Alexejev, Kulagin, Kalinin – Smirnov, Lovjagin, Nikonov – Komlev, Gaglojev, Šamolin – Ignatjev, Sokolov – Mozgaljov, Lavretskij, Mirošnikov
Karlovy Vary: Honzík – Troška, Kvapil, Kečkeš, Dvořák, Šimek, Šafář, Adam, Bahounek – Bezúch, Vrána, Gorčík – Griger, Harkabus, Kohout – Beránek, Táborský, Vachutka – Zdražil, Rubeš, Krliš

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): I když jsme hráče připravovali na dnešní těžký a důležitý zápas, tak jsme se v prvních dvou třetinách nedrželi naší organizace hry a málo se tlačili před branku domácích. Bohužel jsme se dopouštěli i zbytečných útočných faulů a nepřesností, které nás brzdily v našem tlaku. Ve třetí třetině jsme si sice vytvořili několik dobrých brankových příležitostí ale domácí svojí obětavostí svůj náskok uhájili. Do zítřejší odvety, ve které chceme za každou cenu bodovat, musíme nastoupit s větší pokorou, disciplínou, obětavostí a snahou chodit před brankáře domácích!