S Litvínovem i napočtvrté za tři body

HC BENZINA Litvínov - HC Energie 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Vstup energetiků do utkání byl nešťastný, když se už ve druhé minutě prosadil Kubinčák. Hráči v zelených dresech však stihli ještě do konce úvodní třetiny vyrovnat. Ve druhé třetině následně dokončili obrat a do poslední dvacetiminutovky vstupovali Karlovarští s jednobrankovým náskokem. Litvínovští si však svůj největší tlak schovali až do třetí třetiny a i díky nabízeným přesilovým hrám dělali hostům nemalé problémy. Energetici však ukázali, jak se bojuje o play off a díky vítězné trefě Martina Zaťoviče si z hokejového stánku v Litvínově odvezli maximální počet bodů.
Tipsport extraliga, 49. kolo, ne 6.2.2011, ZS Ivana Hlinky
2:3
1:1, 1:2, 0:0
Branky a nahrávky: 2. Kubinčák (V. Hübl, Lukeš), 34. Švarný - 6. Dej (Dobroň, Gřegořek), 22. Skuhravý (Čutta, Kumstát), 38. Zaťovič (Pech). Rozhodčí: Šindler, Hrubý - Kalivoda, Bádal. . Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 5585. Střely na branku: 38:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Litvínov: Volke - Černošek, Kubát, Gula, Švarný, Jareš, Skuhrovec, Stříteský - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Černý, Kracík, Jenáček - Jánský, Vopat, Trávníček - Majdan, Gerhát, Bojer
Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, Kokko, M. Rohan, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Sailer, Pech, Zaťovič - Skladaný, T. Klíma, Dej - Zucker, Vachovec, Kuběna

Hosté se hned v úvodu zápasu dostali do šance, ale Sailer překonat Volkeho nedokázal. Nedáš - dostaneš se potvrdilo a hned vzápětí ujel Hübl s Vojtěchem Kubinčákem. Druhý jmenovaný dostal přesný pas a zamířil pod horní víko. Karlovarské to však nevyvedlo z míry a drali se za vyrovnáním. Ve 4. minutě měli hosté možnost přesilové hry. V té si vytvořili hned několik slibných šancí, ale branková byla až ta v posledních vteřinách. Dobroň z rohu kluziště poslal puk na nekrytého Rastislava Deje, který z první propálil Volkeho.

V 10. minutě zahrozil Jánský, když se marně natahoval po dorážce bezprostředně u Mensatora. O chvíli později to zase zkoušel na druhé straně kapitán hostů Skuhravý, který netradičně pálil od modré a Volke vyražený puk raději podržel. Po celou třetinu se hrálo ze strany na stranu a obě mužstva si vytvářela velké množství brankových příležitostí. Dalším aspirantem na zápis do listiny střleců byl Karel Kubát, ale jeho dělovka z mezikruží mířila jen do ramene Mensatora. Následně prověřil z pravého křídla hostujícího gólmama Jánský, ale brankář Energie se nenechal překvapit.

Do druhé třetiny vlétli parádně hosté. Ve 22. minutě se k puku u branky dostal Kumstát, bleskurychle nahrál na protější stranu Václavu Skuhravému, který rychlou střelou zápěstím poslal hosty poprvé v zápase do vedení. Domácí však ukázali, že se snadno nevzdají a ve 25. minutě zahrozili díky Trávníčkovi, který se při své šanci natlačil až do branky Mensatora. O chvíli později po chybě karlovarského beka ukořistil puk Gerhát a jeho bombu zastavila až hruď energetika v brance. Hostující aktivita se rozplynula a Karlovarští se museli hned dvakrát v těsném sledu uchýlit k zakázanému uvolnění.

Ve 30. minutě dostal Košťál puk do branky, ale rozhodčí správně branku neuznal kvůli kopnutí kotouče. Ve 33. minutě v přesilové hře mohl navyšovat druhým gólem Dej, ale jeho jasný pokus zastavila tyčka litvínovské branky. Na druhé straně mohl Černý vyrovnat, ale před odkrytou klecí nad prudkým pukem jen promáchl. Ve 34. minutě se však již Litvínovští radovali. Ivan Švarný našel miniaturní skulinku pod Mensatorem a zajistil vyrovnané skóre. To se na světelné tabuli však dlouho neohřálo. Konkrétně ve 38. minutě si Martin Zaťovič počkal na dorážku a pod lapačkou znovu poslal Karlovarské do jednobrankového vedení.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili velkým tlakem domácí borci. Zhruba přes minutu agresivně dotírali na karlovarskou klec, ale pak se mince obrátila. U puku byli hosté a doslova honili Litvínovské po jejich pásmu. Ve 45. minutě po střele Vachovce mohl dorážet Zucker, ale své premiérové trefy se nedočkal. Po tomto zběsilém vstupu se hra spíše uklidnila a diváci Zimního stadionu Ivana Hlinky mohli sledovat většinou nepřesnosti ve středním pásmu. Ve 49. minutě byli opět na koni domácí při přesilové hře. Energetici se dostávali pod velký tlak, ale jednobrankový náskok si zuby nehty pohlídali.

Po přečkání oslabení Karlovarští hru uklidnili a kontrolovali puk převážně ve středním pásmu. Netrvalo však dlouho a po vyloučení Zaťoviče se hosté museli opět bránit početní převaze soupeře. I nyní ale energetici prokázali bojovnost a udrželi své těsné vedení. S blížícím se koncem třetí třetiny se domácí více a více bezhlavě vrhali do útoku a často tak nechávali otevřená vrátka k případným brejkům. Hra vabank se jim však málem vyplatila. Nebezpečný výpad Kubáta s obtížemi musel likvidovat Mensator a při střele Černoška karlovarskou jedničku dokonce zachránila tyč. Závěrečný tlak podpořený power play si chemici prakticky znemožnili faulem Viktora Hübla v 59. minutě. Energetici tak počtvrté v sezoně nad Litvínovem získali 3 body.

Jiří Kučera (HC Benzina Litvínov): Bylo to dobré a vyrovnané utkání. Dali jsme rychlý gól, soupeř poté vyrovnal. Ve druhé třetině byly Karlovy Vary lepší a dokázaly to i gólově vyjádřit. Škoda třetí třetiny. Hráli jsme hodně přesilovek, ale netrefili jsme prázdnou branku. To jsme měli využít.

Martin Pešout (HC Energie Karlovy Vary): Jsme rádi za tři body. V situaci jaké jsme byli, kdy jsme dvakrát za sebou prohráli, jsme byli nuceni bodovat. Jsme strašně rádi, že jsme se na utkání dokázali připravit. Hráli jsme ve čtvrtek, proto jsme se byli v pátek podívat na Litvínov na Spartě a nějaké věci jsme vypozorovali. Důležité bylo, že první třetina skončila 1:1, tam jsme se uklidnili a od druhé třetiny jsme hráli velice dobře.