Série Vlčí smečky skončila na ledě Rudé Armády

MHL: Rudá Armáda - HC Energie 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Po několika hodinách odpočinku dnes juniory čekal další moskevský soupeř. Západočeši se sice dostali díky brance Ondřeje Beránka (na snímku) do vedení, ještě v průběhu první periody o něj však přišli. Během dalších třetin dokázal ruský soupeř skóre otočit, a ukončit tak na svém kluzišti vítěznou vlnu nemohoucích energetiků. Trip energetiků nyní pokračuje cestou na dálný východ.
MHL, 5. kolo, čt 18.9.2014
Rudá Armáda
5:1
1:1 1:0, 3:0
Branky a nahrávky: 20. Podlubošnov (Silajev), 28. Vorobjov (Kuzmenko, Světlakov), 47. Podlubošnov, 50. Kuzmenko (Kovalevskij, Světlakov), 60. Světlakov (Kuzmenko, Makarevič) – 11. Beránek (Harkabus). Rozhodčí: Gamalej – Barynin, Sabirov. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Střely na branku: 28:19. Průběh utkání: 0:1, 5:1.
Rudá Armáda: Treťjak – Lisov, Voronkov, Ogijenko, Vorobjov, Makkajev, Makejev, Čmychov – Prochorov, Silajev, Podlubošnov – Kovalevskij, Světlakov, Kuzmenko – Košelev, Sergejenko, Šiksatdarov – Markevič, Šantyka, Levitskij – Popugajev
Karlovy Vary: Fučík – Šafář, Šimek, Michálek, Kečkeš, Weinhold, Rulík, Běhal – Beránek, Harkabus, Zadražil – Gríger, Táborský, Hroch – Osmík, Kohout, Rubeš – Orság, Vrána, Janata

Utkání začalo opatrně na obě strany, ale postupně se tempo zvyšovalo. Energetici měli prakticky hned z počátku dvojnásobnou početní výhodu. Té využít nedokázali, ale po jejím skončení se konečně mohli radovat z první branky utkání. Muž který rozhodl o výsledku včerejšího utkání svým nájezdem, Tomáš Harkabus, přesně našel hůl svého spoluhráče Ondřeje Beránka, a ten nekompromisně potrestal soupeřovu nedůslednost v obsazení hráčů. Zdálo se, že už si Energie svůj jednobrankový náskok do přestávky udrží, když se v závěrečné minutě dostal k puku Pavel Podlubošnov a Tomáše Fučíka takzvaným gólem do šatny překonal. První perioda tak dramatičnost utkání rozhodně nesnížila.

Ve druhé třetině byli aktivnější domácí a dostávali energetiky pod tlak. O převaze Rudé Armády mluví jednoznačně i statistika střel na bránu, kterou vyhráli domácí poměrem 11:3. Nakonec ze své aktivity jednu branku přeci jen vytěžili. Úspěšný obrat skóre dovršil v polovině druhé periody Kiril Vorobjov. To je však z gólových zápisů druhé třetiny vše. Do závěrečné části utkání šla tedy Rudá armáda zvýhodněna jedním zásahem.

Ve třetí třetině už Energii na zvrat chyběly síly. Nejprve po individuální akci svým druhým gólem navýšil náskok Rudé Armády Pavel Podlubošnov a o pár chvil později karlovarské šance poslal k ledu Andrej Kuzmenko. Jeho formace nejprve defenzivu Energie rozebrala a poté zmiňovaný hráč neměl problém zakončit. V poslední minutě se ještě v přesilové hře dokázal trefit po celý zápas velmi výrazný Andrej Světlakov. Vítězná vlna Vlčí smečky končí na stadionu Rudé Armády.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Dnes se nám bohužel nepodařilo navázat na předchozí čtyři vítězná utkání. Do zápasu jsme vstoupili dobře a dostali se do vedení, ale na konci první třetiny jsme udělali jednu chybu, kterou domácí potrestali a tím se bohužel dostali do hry. Od druhé třetiny jsme již byli všude o pověstný krok později a těžko si vytvářeli brankové příležitosti. I tak jsme ale jeli dvakrát sami na branku, neproměnili trestné střílení a přesilovku 5 na 3. CSKA dnes bylo lepší v koncovce a efektivitě zakončení a díky tomu zaslouženě vyhrálo. Výsledek 5:1 však podle mého názoru průběhu utkání neodpovídá. Musíme se do příštích utkání vyvarovat individuálních chyb a zlepšit efektivitu v zakončení. V pátek nás čeká náročný přelet do Sachalinu, kde se budeme opět snažit navázat na předchozí vítězná utkání.