St. dorost: Bitvu s Brnem rozhodl Jakub Vrána

St. dorost: HC Energie - HC Kometa Brno 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Napínavou podívanou nabídl duel v rámci dorostenecké extraligy s brněnskou Kometou. Hosté se brzy ujali vedení a energetici nalezli odpověď až ve druhé třetině, ve které se zároveň i ujali vedení. Ke dvěma přesným zásahům přidali Karlovarští další dva ve třetí třetině a bylo po utkání. Hosté se vzmohli již jen na kosmetickou úpravu v podobě branky v poslední vteřině. Lví podíl na výhře má Jakub Vrána (na menším snímku), který na jednu branku nahrál a o dva poslední zásahy se sám postaral.

Extraliga staršího dorostu, II.5, so 21.1.2012, KV Arena
Kometa Brno
4:2
0:1, 2:0, 2:1
Branky a nahrávky: 24. Zikmund, 28. Bečka (Vrána, Veverka), 47. Vrána (Gorčík, Veverka), 50. Vrána - 3. Mrázek (Kusko), 60. Mrázek (Kusko). Rozhodčí: Kostourek - Fagan, Červenka Vyloučení: 7:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Střely na branku: 28:29 Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.
Karlovy Vary: Fečo (Nguyen) - Rulík, Šafář, Veverka, Vaněk, Priškin, Sturma, Kodl - Molnár, Csamango, Bečka (C), Zikmund, Čápek, Klíma, Gorčík, Petrov, Jirušek, Ziegler, Vrána, Hroch.
Kometa Brno: Jekel (Klimeš) - Hájek, Mytiska, Koch, Řeřucha, Grünwald, Vlček, Vojáček (C), Vágner - Vaverka, Kozel, Lašák, Raška, Mrázek, Boltvan, Kusko, Balaštík, Beneš, Kovářů, Garčic.

První vteřiny napovídaly, že se bude jednat o nemastnou, neslanou podívanou dorostenecké extraligy. Hned první šance hostů ale tuto hrozbu zažehnala. Už ve třetí minutě totiž Petr Mrázek při přesilové hře svého týmu vsítil úvodní branku utkání. Následně hráli zkrácenou přesilovku i domácí, ale bez gólového efektu. Brzké inkasování však svěřence trenéra Eismanna nakoplo a po dlouhou dobu byli aktivnějším „mužem“ v poli. Na brankáře Jekela ale vyslali jen pár střel, a tak se otěží utkání ujali pro změnu hosté. Tlak v jejich podání byl o něčem jiném, a chvílemi to v pásmu Varů muselo být jako v sauně. Nápor však energetici zvládli a ke konci třetiny se ještě prezentovali několika šancemi, ze kterých stojí za zmínku určitě dorážka z první v podání Zikmunda, který jen o kousek trefil boční síťku.

Druhé dějství začalo pro domácí nešťastně. Po souboji u mantinelu byl Csamango naražen na hrazení a s evidentně velkými bolestmi zmizel v útrobách stadionu. Domácí se pak jakoby chtěli pomstít a vrhali se agresivněji do útoku. Vybojovali si přesilovou hru a co víc, z následné šance srovnali skóre. Stalo se tak po pohotové dorážce Ladislava Zikmunda. Následně se hra hodně kouskovala častými tresty, což podívané ubíralo na kráse. Energetici však v tomto úseku zkonsolidovali síly na nápor v jedné z přesilovek. Správný čas nastal ve 28. minutě, kdy Šimon Bečka od modré neskutečnou dělovkou skóroval. Po zbytek třetiny likvidovali domácí příležitosti hostů na srovnání.

Aktivněji do třetiny vstoupili hosté, a to i díky vyloučení Zikmunda. V něm se největší šancí blýskl Beneš, ale i ležící Fečo jej úžasným zákrokem lapačkou vychytal. Tlak hostů gradoval, ale domácím se povedl husarský kousek. Zrovna v největším náporu Brna nenápadně vyhodil puk z pásma Gorčík, číhající Jakub Vrána ujel a nájezd bekhendem proměnil. O dvě minuty později se znovu Jakub Vrána zapsal mezi střelce, po využití signalizované výhody. Od té doby odstartovala honba Brněnských za srovnáním, ale domácí si již pohodový náskok pohlídali. Menší komplikace přinesla až závěrečná minuta, kdy pouhou vteřinu před koncem vsítil puk do karlovarské klece Petr Mrázek.