St. dorost: Hattrick Tomečka znamená tři body z Ronda

St. dorost: HC Kometa Brno - HC Energie 4:6 (0:2, 1:0, 3:4)
Hodně divoký zápas odehráli starší dorostenci na ledě brněnské Komety. A přitom to vypadalo na úplně normální utkání. Energetici po dvou třetinách vedli 2:1, a tak by gólovou přestřelku v závěrečné třetině čekal jen málokdo. Karlovarští během první poloviny dějství zvýšili svůj náskok na 5:1 a zdálo se být rozhodnuto. Kometa snížila, ale energetici odpověděli, když Vojtěch Tomeček v pádu vymetl šibenici, a završil tak hattrick. Další dvě branky Moravanů v posledních minutách zdramatizovaly utkání, ale energetici již vyrovnání nepřipustili.
Extraliga staršího dorostu, 40. kolo, so 29.1.2011
Kometa Brno
4:6
0:2, 1:0, 3:4
Branky a nahrávky: 26. Boček (Zbořil), 52. Boček (Raška), 56. Boček, 58. Zbořil (Pospíšil) - 11. Zadražil (Jirušek), 14. Tomeček (Vrána), 44. Kubáč, 47. Čápek (Zadražil, Jirůšek), 48. Tomeček (Zadražil, Winkler), 52. Tomeček (Kubabáč). Rozhodčí: Kopeček - Musil, Pospíšil. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5, 2:6, 4:6.
Kometa Brno: Klimeš (od 48. minuty Šťastný) - Klíma, Mytiska, Máša, Jaroch, Vojáček, Šidák, Sedlák - Chudý, Vašíček, Raška, Čtvrtníček, Zbořil, Fusek, Lamač, Pospíšil (C), Buhaj, Mrázek, Boček, Beneš.
Karlovy Vary: Fečo - Winkler, Lintemer, Vilhelm, Čoudek, Csamango, Tomeček (C), Vrána, Troška, Táborský, Zadražil, Bečka, Čápek, Novák, Gorčík, Jirušek, Sturma, Gombár, Kubáč.

Kometa i Karlovy Vary si v předešlých zápasech počínaly velmi dobře. Navíc poslední utkání dopadlo těsně, 3:2 pro domácí energetiky, takže měli Brněnští dnes podnět pro zajímavou odvetu.

Zpočátku se obě mužstva spíše jen oťukávala a ledy prolomily až akce Bočka a Rašky, kdy si oba hráči navzájem vyměnili role střelce a nahrávače a brankář Fečo měl plné ruce práce. Střelecky se prosadili až Karlovarští. V polovině třetiny překvapil Klimeše hbitou střelou mezi nohy Matěj Zadražil. Následovaly marné pokusy Komety o odpověď, ale místo toho přišla v 15. minutě druhá karlovarská rána v podobě gólu Vojtěcha Tomečka. Kapitán Energie dostal perfektní přihrávku od Vrány a díky momentální indispozici brněnské obrany měl na skórování dva pokusy. Svou vlastní střelu si sám dorazil do branky a skóre bylo 2:0. To vzalo Brněnským všechen vítr z plachet. Druhý dech začala Kometa chytat až necelou minutu před koncem, kdy byl vyloučen hostující David Troška a Brno se konečně usadilo v útočném pásmu.

Přesilovkový nápor Komety vyvrcholil vteřinu před návratem Trošky z trestné lavice, když se po Pospíšilově akci opřel před Fečem do puku Mrázek, ale svojí prudkou střelou jen orazítkoval horní tyč hostující branky. O tři minuty později Mrázka napodobil jeden z Karlovarských, od jehož kolena se odrazil puk do břevna. Ve 25. minutě otevřel Jan Boček svůj gólový účet, když zužitkoval přihrávku od Adama Zbořila, který při nájezdu 2 na 1 poslal na druhou stranu žabičku. Boček nečekal než puk dopadne na led a odpálil puk ze vzduchu rovnou za Fečovi záda. Do konce třetiny už se střídali v šancích hráči z obou týmů, ale oba brankáři byli bezchybní.

Ve 44. započal karlovarskou gólovou smršť Ondřej Kubáč, když ve středním pásmu vybojoval puk a bruslil si to po pravé straně na brněnskou branku. Nic nevymýšlel a tvrdou střelou nad levý beton překonal Klimeše. Ten si hned potom připsal dva důležité zákroky, kdy nejprve zneškodnil samostatný nájezd Kubáče a poté efektivně vykopl tvrdou střelu Jirouška, který pálil z levého kruhu. Proti střele k levé tyči Bronislava Čápka už byl ale bezmocný a když jej překonal minutu po tom dorážející Vojtěch Tomeček, rozhodl se své místo přenechat Michalu Šťastnému.

Tři góly během necelých čtyř minut bylo dost i pro domácí trenéry, kteří si vzali oddechový čas. To ale Karlovarské nezastavilo a bombardovali brněnskou branku dál. Šťastný byl ale vynikající, zvláště proti Šidákovi, který se prokličkoval obranou, ale v konečné fázi gólman Brna vytáhl vynikající zákrok pravým betonem. V 51. minutě se slova chopili brněnští dorostenci. Adam Raška přenechal kotouč Bočkovi, který svým dalším gólem prostřelil Feča a využil tak přesilovku. Na odpověd soupeř nečekal dlouho a po dvaceti sekundách už vedli opět o čtyři branky po krásném gólu Vojtěcha Tomečka, který dostal přihrávku od Kubáče a přestože byl hákován, stačil ještě zakončit v pádu do pravého růžku Šťastného branky, a završit tak svůj hattrick.

Pět minut před koncem se probudili opět hráči Komety Brno. Nejprve Tomečkův hattrick napodobil svým třetím gólem Jan Boček střelou mezi Fečovi nohy. Chvíli po něm prostřelil vše co mu stálo v cestě Adam Zbořil. Na obrat ale bylo již pozdě. Marný byl i pokus odvolat Šťastného, a tak z brněnské přestřelky odjížděli šťastnější Karlovarští.

Milan Vlk (Kometa Brno): V prvních osmi minutách jsme do zápasu vlítli velmi dobře, jenže jsme tuto aktivitu ztratili. O přestávce jsme hráčům vytkli spoustu věcí. Počítali jsme s tím, že se jejich výkon zvedne. To se stalo, ale bohužel jen ve druhé třetině. V poslední dvacetiminutovce totiž chtěla hrát většina hráčů pouze dopředu. V obranném pásmu jsme hráli chaoticky, bez systému. Karlovy Vary nás prakticky rozstřílely. Nedokázali jsme si pokrýt hráče ani herní situace. Závěrem musím podotknout, že nám hosté byli výborným soupeřem. Takových týmů by v soutěži mělo být více.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Čekali jsme těžké utkání. Chtěli jsme poctivě bránit střední pásmo, což se nám v první třetině dařilo a díky protiútokům jsme získali důležité vedení. Zápas byl dvě třetiny vyrovnaný. V poslední se nám podařilo proměnit šance, měli jsme prakticky stoprocentní úspěšnost, díky čemuž jsme se dostali až do stavu 2:6. Potom jsme nepochopitelně začali hrát lehkovážně a došlo tam, i pod dojmem výsledku, ke ztrátě koncentrace a o výsledek jsme se museli strachovat do poslední minuty.