St. dorost: Neuvěřitelnou přestřelku vyhráli energetici

St. dorost: HC Energie - KLH Chomutov 7:4 (1:2, 2:1, 4:1)
Tak tomuto zápasu nechybělo snad vůbec nic. Diváci sledovali velice atraktivní a ofenzivně laděné utkání s Chomutovem a rozhodně se nenudili. Zápasu zprvu dominovali hosté a první dějství také vyhráli. Energetici pak na přelomu poloviny zápasu vyrovnali a čtyřmi góly v závěrečném dějství svého soupeře položili a přestřelku s několika zvraty nakonec vyhráli. Velmi dobrý zápas odehrál Vojtěch Tomeček (na snímku), který si připsal gól a asistenci, ale pochvalu si zaslouží další. Například Filip Winkler, Šimon Bečka a Petr Svoboda.
Extraliga staršího dorostu, 44. kolo, so 19.2.2011, KV Arena
Chomutov
7:4
1:2, 2:1, 4:1
Branky a nahrávky: 18. Jirušek (Bečka), 24. Bečka, 32. Tomeček, 43. Sturma (Novák, Svoboda), 50. Csamango (Novák), 56. Winkler (Lintemer, Svoboda), 56. Kubáč (Tomeček, Winkler) - 10. Huňady (Lehnert), 15. Sakaev (Lehnert), 26. Toušek (Mazánek, Bauer), 48. Hlava (Huňady). Rozhodčí: Valenta - Hynek, Martinec. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:2. Diváci: 73. Střely na branku: 41:28. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 7:4.
Karlovy Vary: Rauscher - Lintemer, Čoudek, Novák, Sturma, Gombár (A) - Svoboda, Winkler (A), Bečka, Zikmund, Čápek, Gorčík, Csamango, Tomeček (C), Jirušek, Ziegler, Kubáč.
Chomutov: Hamal - Havel, Drobný, Sakaev, Tverďák (A) - Hlava, Toušek, Mazánek (A), Huňady, Šaržík, Souček, Lehnert (C), Bauer, Fronk.

Chomutovští přijeli na západ s velmi osekanou sestavou a jako devátý tým tabulky si zprvu počínali velmi dobře. Kdo by to jen řekl, že sehráli tak pěkný zápas jen se čtyřmi obránci a devíti útočníky.

Domácí svou roli favorita nejdříve nepotvrzovali a první minuty zápasu patřily právě chomutovským hráčům, kteří se po několika velkých šancích dočkali. Lehnert poslal do útočné třetiny Patrika Huňadyho a ten otevřel skóre utkání. Hosté se snažili i dál a to se vyplatilo. Energetici doplatili na svou nedisciplinovanost a přesilovku pěti proti třem využil Dinis Sakaev.

Dobře rozehrané utkání si pokazili Chomutovští vlastní chybou a Miroslav Jirušek ji před brankou potrestal. Jestli se hosté měli o své vedení obávat, tak určitě v závěru třetiny. To se před brankou ocitli Kubáč s Tomečkem, avšak karlovarský kapitán promáchl a ležícího brankáře před sirénou na chvíli uklidnil.

Co se nepovedlo Tomečkovi v prvním dějství, to zajistil Šimon Bečka ve druhém. Střelou ihned z vhazování překvapil gólmana, který na střelu nijak nereagoval a puk mu projel mezi nohama. Využitá přesilovka znamenala jediné - bylo vyrovnáno.

Vinou opětovné nedisciplinovanosti domácích nevydržel vyrovnaný stav dlouho. Na trestnou se usadil Lintemer, avšak moc dlouho se u časoměřičů nezdržel. Ondřej Toušek obdržel puk do brankoviště, propálil Rauschera a strhl vedení zpět na stranu Chomutovských.

Energetici vzali inkasovanou branku moc dobře na vědomí. Zvýšili nasazení a to se ukázalo jako správná volba. Vojtěch Tomeček napadl rozehrávku soupeře, osamocen se řítil na branku, povytáhl si gólmana k levé tyči a střelou do protipohybu vyrovnal. Tentýž hráč byl k vidění i v dalších minutách. Obdržel kotouč před branku, promáchl a při druhém pokusu upadl.

Do třetí části vstoupila obě mužstva v patové situaci za nerozhodného stavu 3:3. A to ještě nikdo netušil, co všechno se bude dít. Bylo toho opravdu hodně a jakousi ochutnávku nabídl v úvodu Jirušek. Ležícího Hamala ale nepřekonal ani napodruhé. To ho však příliš mrzet nemuselo, protože jeho tým skóroval. Petr Sturma propálil od modré vše, co mu stálo v cestě a domácí se ujali vedení.

A s Chomutovem mohlo být ještě hůře. Nastala série ohromného tlaku energetiků. Ti nejprve minuli branku ležícího Hamala a rozhozená obrana hostí nevěděla, kam dřív skočit. Tomeček pak v přečíslení udělal na brankáře kličku. Puk se vrátil zpět před branku a energetici trefili tyč. Hosté si mohli oddechnout, alespoň na chvíli.

Drtivý tlak ale stále neznal konců a energetici si svými kličkami dělali s hosty co se jim zlíbilo. Winkler se prokličkoval mezi kruhy a těsně minul horní tyč. Pokračovala další série kliček a Chomutov se držel jen stěží. Celkem paradoxně se nakonec radoval právě utlačovaný tým. Po ohromném tlaku energetici možná trošku zapomněli na zadní vrátka a jako blesk z čistého nebe Chomutov vyrovnal, když se Dennis Hlava řítil z úhlu a na druhý pokus se nemýlil.

Jenže od energetiků přišla rychlá odpověď. V závaru skóroval Štěpán Csamango a strhl vedení zpět na stranu domácích - 5:4. Od velkých šancí se utkání na chvíli odmlčelo. S blížícím se závěrem Chomutovští začali mnohem více napadat a hrnuli se do útoku. Tím vznikla příležitost pro domácí a Filip Winkler z přečíslení překonal Hamala - 6:4. Neuběhla ani minuta od předchozího gólu a ležícího brankáře přehodil Ondřej Kubáč. Forvard Energie tak definitivně rozhodl o výhře domácích.

Příležitost na snížení měl v závěru Souček, který nastřelil tyčku a závěr si domácí pohlídali. Ani jeden tým se nemůže za svůj výkon stydět. Obě mužstva hrála velice útočný a atraktivní hokej. S trochou nadsázky by se dalo říci, že extraliga má co dohánět.

Václav Eismann (Trenér týmu, HC Energie Karlovy Vary):
Bylo to oboustranně velice kvalitní utkání, kde na obou stranách dominovala ofenziva. Věděli jsme, že musíme hodně dobře forčekovat, protože náš soupeř s nátlakovou hrou mívá problémy. Přestože jsme do zápasu nevstoupili dobře (první třetinu jsme prohráli), tak jsme se toho drželi a jsem rád, že jsme to utkání otočili a dovedli do vítězného konce.

Martin Pašek (Vedoucí týmu, KLH Chomutov):
Do Varů jsme přijeli s velmi omezeným počtem hráčů, kdy jsme měli k dispozici pouze 13 hráčů v poli. To bylo způsobeno hlavně zraněními a nemocemi. V této situaci jsme se proti favoritovi skupiny dvě třetiny drželi, ale pak dal soupeř ve třetí třetině góly, na které už jsme neodpověděli.