St. dorost veze tři body z Plzně

St. dorost: HC Plzeň 1929 - HC Energie 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) V předvečer tradičně sledovaného střetnutí A-týmů se Plzeň a Karlovy Vary utkaly i v kategorii staršího dorostu. Indiáni vedou skupinu Západ, na Energii se jim však letos nedaří. Karlovarští díky brankám Bláhy, Beránka a Kozáka (na snímku) na ledě soupeře zvítězili 3:2, a ze čtyř letošních derby tak mají už 10 bodů.
Extraliga staršího dorostu, 26. kolo, so 8.12.2012
Plzeň
2:3
1:1, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 5. Opava (Polata, Vlček), 25. Prokop (Michel) - 11. Bláha (Rubeš), 27. Beránek (Osmík, Kozák), 57. Kozák (Osmík). Rozhodčí: Mandrysz - Malý, Kotyza. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 125. Střely na branku: 30:28.
Plzeň: Pacl - Polívka, Kaňák, Hůlka, Lobo, Walter, Beneš, Švarc, Vlček, Prokop, Kristl, Opava, Polata, Michel, Uhlík, Indrák, Suchý, Jakubec, Starý, Kepka, Přikryl.
Karlovy Vary: Kuchař - Šafář, Beránek, Molnár, Kozák, Vaněk, Rubeš, Novák, Hroch, Bláha, Čejka, Petrov, Veverka, Michálek, Osmík, Janta, Kodl, Janás.

Úvod zápasu patřil jednoznačně domácím, kteří svého soupeře vůbec nepustili na dostřel vlastní branky. A za svou aktivitu byli odměněni, když se Polatovi se podařilo obelstít protihráče, dostal se s pukem za něj a na šířku brankoviště přesně našel hůl připraveného Patrika Opavy, který věděl, jak kotouč zamést do sítě. Indiáni mohli navýšit svůj náskok v přesilovce, ale faul soupeře neproměnili. Na samém konci oslabení se Karlovarští konečně dostali k ohrožení Paclovy branky, ale s Hrochovým pokusem si plzeňský gólman věděl rady. Při přesilovce hostů pláchl do úniku Kristl, ale byl Vaňkem hrubě odstaven a rozhodčí nařídil trestné střílení. V něm plzeňský kapitán zamířil dobýt varskou branku zprava, střelou však mezeru mezi Kuchařovými betony nenašel. Následně se projevilo okřídlené nedáš - dostaneš, když Pacla zaskočil dalekonosnou střelou Lukáš Bláha.

Přestože indiáni nevstoupili s takovým drajvem do druhé části, jako vlétli do té první, znovu šli rychle do vedení. Jan Prokop parádně trefil střelu od modré, která zapadla přesně pod víko. Nicméně, hubený náskok domácích vzal rychle za své. Pozornosti indiánů na bodě mrazu využil důrazný Ondřej Beránek. A Energie dokonce mohla jít do vedení, ale Molnářovu skvělou individuální akci v přesilovce zastavil Pacl. Plzeňský gólman si poradil následně i s dobrou střelou Rubeše. Na druhé straně Roman Přikryl zadovkou chytře našel na tyčce Uhlíka. Kuchař se však úplně nepřemístil na druhou tyč, a tak plzeňský útočník neměl prostor zasunout k tyčce. Ve 34. minutě dobře vypálil Beneš a karlovarskému gólmanovi sice kotouč vypadl, ale vykutálel se mimo tyčky.

V přesilové hře v úvodu poslední třetiny se na chvíli Kristl uvolnil u tyčky a z mála prostoru, který mu pozorná obrana Energie prostoru zamířil těsně kolem vzdálenější tyčky mimo. I další šance modrobílých šla na účet domácího kapitána, když po jeho střele vznikla v Kuchařově brankovišti skrumáž, v níž dorážel Indrák. Gólman hostů našel puk v lapačce. Ve 49. minutě přišla obrovská šance hostů, když po rychlém protiútoku se nebojácně na střed prosmýkl Osmík, který dostal skvělou přihrávku, která jej zcel uvolnila. Sám proti Paclovi však neuspěl, jelikož gólman Plzně předvedl zákrok večera, když si vysoko vyjel z brankoviště a zmenšil soupeři střelecký úhel na minimum. Ještě v 55. minutě Pacl zachránil další pohromu před vlastní brankou. To v útočném pásmu po nešetrném zákroku zůstal ležet Filip Suchý, ale hra plynula dál. Plzeňský gólman znovu sám čelil střele Energie, tentokrát ji hbitě vykopl do bezpečí. Pak však Energie už udeřila. Osmík poslal zadovkou nahrávku na hůl Adama Kozáka, který bekhendem trefil odkrytou část Paclovy branky. Indiáni následně pochopitelně sáhli k power play, ale tu nesehráli vůbec dobře. Sice byli usazeni v pásmu, staticky však stáli na místě a puk si jen posílali po stranách. A tak se Energie mohla radovat z třetího vítězství nad svým západočeským rivalem a lídrem tabulky v sezóně.