Starší dorost Energie urval bod se Spartou

V dnešním odpoledním zápase sehráli starší dorostenci Energie se Spartou poměrně vyrovnaný duel. Energetici se rychle ujali vedení, Sparta však bleskově odpověděla, vzápětí se ujala vedení, které jí vydrželo až do konce zápasu. Dvě minuty před koncem však svým druhým gólem vyrovnal Matěj Zadražil (viz snímek) a zajistil Energii alespoň bod. V prodloužení se totiž Sparta ihned prosadila a odváží si z lázní dva body.
Extraliga staršího dorostu, 25. kolo, so 20.11.2010, KV Aréna
Sparta
3:4p
1:2, 1:1, 1:0 - 0:1
HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 3:4 pp Branky: 5. Winkler (Matyáš), 22. Zadražil (Tomeček), 59. Zadražil (Tomeček, Táborský) - 6. Presheva (Slavíček), 8. Slavíček (Presheva), 23. Hudec (Brzobohatý), 61. Volek (Matějček, Müller) Rozhodčí: Valenta - Jelínek, Pešek Vyloučení:1:4 Využití:1:0 Střely na branku:27:35
Karlovy Vary: Fečo (Rauscher) - Priškin, Matyáš, Vilhelm, Čoudek, Novák O., Sturma, Gombár, Troška - Táborský, Zadražil, Svoboda, Winkler, Bečka, Gorčík, Csamango, Tomeček, Hroch, Ziegler, Kubáč
Sparta: Neužil (Bílek P.) - Skřivánek, Kliment, Košťálek, Müller, Bílek D., Bodnár, Březina - Arnošt, Hemr, Plachý, Brém, Slavíček, Brzobohatý, Hudec, Volek, Presheva, Matějček, Procházka

První třetina zpočátku nabídla neurovnaný hokej plný nepřesností. Jako první se radovala Energie, když se po pěkné individuální akci prosadil Filip Winkler, který objel branku Sparty a překvapil brankáře hostí. Sparta však bleskově odpověděla, prosadil se Enver Presheva. Za další dvě minuty Sparta otočila skóre, pod betonem brankáře Feča vstřelil gól Brém. Sparta poté převzala iniciativu, lépe bruslila, její hráči byli rychlejší i lépe kombinovali než energetici.

Začátek druhé třetiny energetikům vyšel, po trefě Matěje Zadražila byl stav vyrovnaný. Ovšem hrubá chyba ve středním pásmu nabídla šanci sparťanům, kteří znovu strhli skóre ve svůj prospěch. V polovině zápasu se zdálo, že Sparta ovládne hru, ale Energie se nesmířila a začala hrát důsledněji a s větším důrazem. Výsledkem bylo několik velkých šancí, které však domácí promrhali. Zvlášť na konci třetiny, kdy hráli téměř čtyři minuty přesilovku, nedokázali však překonat brankáře Neužila

.

Třetí třetina se odehrávala ve znamení snahy energetiků o vsítění vyrovnávací branky. Sparťanští hráči však svým důrazem dlouho nepřipouštěli změnu skóre, zápas gradoval, hrálo se nahoru dolů. Konec třetí třetiny však posléze upadl do množství soubojů o puk a nepřesností. Dvě minuty před koncem však střeleckou smůlu domácích protrhl Zadražil a zápas dospěl do prodloužení.

Hned v první minutě Sparta rozhodla o zisku druhého bodu, když se po vyhraném buly prosadil Dominik Volek.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary):

Jsem spokojen s nasazením hráčů, plnili to co jsme chtěli, agresivita a hra do těla, hodně střelby. Bohužel nás srážely chyby. Mohli jsme po vyrovnávacím gólu i vyhrát. Soupeř byl dnes o něco šťastnější.

Pavel Geffert (HC Sparta Praha):

Jsem spokojen, protože se nám včera nepodařilo utkání v Chomutově, navíc jsme odehráli šesté utkání v osmi dnech.Kluci ukázali, že jsou dobrý tým, že se můžou zdokonalovat. Myslím, že jsme byli lepší. Vary to měly těžší, byla to jejich poslední příležitost se protlačit do elitní čtyřky.