Starší dorost na vítězné vlně

SDO: HC Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Karlovarští si připsali již čtvrtou výhru v řadě po utkání s chomutovskými Piráty. Dvoubrankové vedení svěřenců kouče Václava Eismanna z první třetiny se domácím nepodařilo až do konce základní hrací doby dohnat. Energetici tak zůstávají doposud neporaženými.
Extraliga staršího dorostu, 4. kolo, so 16.9.2017
Chomutov
1:3
0:2, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 26. Ouřada (Procházka, Vícha) – 4. Novotný (Dan. Černý, Zavřel), 8. Dan. Černý (Šťastný), 57. Šik (Novotný). Rozhodčí: Hucl – Kopáč, Tichý. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 26:25. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Chomutov: Běhula – Vícha, Ferbas, Zeman, Jarý, Viktorin, Procházka, Štochl – Veselý, Dav. Černý, Šafránek, Hofrichter, Prokop, Jaroš (C), Benda, Mežnar, Pech, Ouřada, Brandner
Karlovy Vary: Kašpar – Bernáth, Cankov, Zavřel, Kořán, Tureček, Záruba, Novák – Holub (C), Novotný, Dan. Černý, Šťastný, Hudečka, Prošek, Šik, Karbulka, Jiskra, Fečo, Zdeněk

Hosté vstoupili do utkání velice aktivně a už ve čtvrté minutě se dostali do vedení zásluhou Davida Novotného, který šikovně tečoval střelu Daniela Černého od modré – 0:1. Domácí tato branka trochu zaskočila a už o dvě minuty později mohli prohrávat o dvě branky, ale Otakar Šik střelou z levého kruhu netrefil horní růžek Běhulovy branky. Karlovarští se ale o tři minuty později přeci jen dočkali druhé branky. Šťastný po skvělé individuální akci našel skvělou zadovkou Daniela Černého, a ten se do poloodkryté branky nemýlil – 0:2. Piráti se dostali v první třetině do jediné vážnější šance až v patnácté minutě, kdy ale Jakub Veselý nedokázal vsítit branku střelou z bezprostřední blízkosti Kašparovy branky.

Do druhé třetiny vstoupili opět lépe hosté, kteří si už po sedmatřiceti vteřinách vytvořili stoprocentní šanci, když Radek Prošek spolu s Otakarem Šikem ujížděli sami proti brankáři. Druhý jmenovaný ale po přihrávce od svého spoluhráče neumístil kotouč mezi tři tyče. V šestadvacáté minutě se diváci v SD Aréně dočkali třetí branky, když Radek Procházka našel skvělou přihrávkou z levého kruhu na hranici brankoviště osamoceného Kryštofa Ouřadu, který se následně do odkryté klece nemýlil – 1:2.

Zhruba v polovině druhé třetiny mohli hosté opět odskočit svému soupeři na rozdíl dvou branek. Jan Karbulka se totiž dostal s kotoučem z rohu kluziště až před Běhulu, který ale jeho následnou kličku do bekhendu fantasticky chytil. Zhruba o minutu později dokázali domácí vyrovnat, ale hlavní rozhodčí jim tuto branku neuznal z důvodu vražení hostujícího brankáře do branky jedním z domácích hráčů před tím, než kotouč překročil brankovou čáru.

Domácí vstoupili do třetí třetiny aktivněji, ale větší šanci si nedokázali vytvořit. V šestačtyřicáté minutě naopak zahrozili hosté, když Šťastný pálil zcela osamocen z levého kruhu, ale soupeřovu branku netrefil. V padesáté minutě se ocitl ve stoprocentní šanci hostující Prošek, ale z bezprostřední blízkosti neprostřelil Běhulu. Ke konci utkání domácí zvyšovali tlak, ale vyrovnat nedokázali, naopak v sedmapadesáté minutě inkasovali. Otakar Šik se dostal v přesilové hře ke střele z pravého kruhu a krásně mířenou střelou pod horní tyčku rozvlnil síť za chomutovským brankářem – 1:3.