Starší dorost nestačil na Kometu

SD: HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 3:5 (1:0, 1:4, 1:1) Staršímu dorostu se nepodařilo prodloužit vítěznou sérii. První dějství zápasu proti brněnské Kometě napovídalo vyrovnanému utkání, ovšem druhá třetina jasně ukázala, že tomu tak nebude. Brno dokázalo smazat dvoubrankové manko a otočit vývoj zápasu. Energetici se v samém závěru pokoušeli dorovnat, avšak neúspěšně. Brno si tak odváží tři body za vítězství 5:3.
Extraliga staršího dorostu, II. 3, ne 18.12.2016, KV Arena
Kometa Brno
3:5
1:0, 1:4, 1:1
Branky a nahrávky: 8. Hotěk (Tlačil, Klejna), 22. Šťastný, 49. Ptáček (Tlačil) – 27. Süss (Gajarský), 36. Skvrně (TS), 39. Svoboda (Gajarský, Šindela), 40. Kučera (Süss, Matula), 46. Škvrně (Svoboda, Vašíček) . Rozhodčí: Grech – Coubal, Kopáč. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 41. Střely na branku: 36:27.
Karlovy Vary: Beran (46.Heger) – Bernáth, Zavřel, Štaif, Přibyl, Ptáček, Klejna – Holub, Hudečka, Habr, Šťastný, Šik, Tlačil, Halberštát, Hotěk, Petrov
Kometa Brno: Šindelka – Jurnečka, Kowalczyk, Kučera, Vašíček, Jeřábek – Süss, Svoboda, Gajarský, Škvrně, Krejčí, Matula, Novák, Frydrych, Kunc, Kadlic

Karlovarští hned na úvod utkání, konkrétně ve druhé minutě, nabídli Brnu přesilovou hru, kterou však celek z Moravy nevyužil. Další možnost měla Kometa v páté minutě, nicméně ani při této početní výhodě nepadla branka. V osmé minutě dostala první možnost přesilové hry Energie a hned ji dokázala využít. Po přihrávce od Jana Tlačila se prosadil Michal Hotěk. Energetici byli první periodu lepším týmem, žádnou další branku však nepřidali. Neprosadil se ani soupeř a skóre po první třetině bylo 1:0.

Energie naskočila do druhého dějství výborně. Neuběhly ani dvě minuty a na 2:0 zvýšil Patrik Šťastný. Další příležitost skórovat měl ve dvacáté sedmé minutě Jan Tlačil. Jeho pokus za zády Martina Šindelky neskončil, naopak z protiútoku se prosadil Jan Süss. Branka jako kdyby polila hosty živou vodou. Matěj Svoboda byl hodně vidět. Nejprve svou schovanou střelou vyzkoušel Beranovu pozornost. O chvíli později unikl karlovarské obraně, ale ani to neskončilo gólem. Ve 34. minutě se tlačil do zakončení Marek Škvrně a poté, co byl faulován, nařídil rozhodčí trestné střílení, které dokázal střelou pod lapačku Adama Berana proměnit. Obrat dokonal ve 39. minutě Matěj Svoboda, když dostal přesný pas do pravého kruhu, odkud se nemýlil. A přišla ještě jedna rána. Do konce druhé třetiny zbývalo 53 vteřin, když Štěpán Kučera přidal čtvrtý brněnský gól.

Třetí třetinu začali lépe hosté, kteří se již od začátku tlačili do útočného pásma. Energetikům se nedařilo usadit se v obranné zóně Brna. Ve 46. minutě se šikovně na levé straně uvolnil Marek Škvrně a přesnou střelou nedal Beranovi šanci. Po páté inkasované brance přenechal Adam Beran místo v brance Dominiku Hegerovi. To mírně nakoplo domácí borce a v 49. minutě přišel Jakub Ptáček s kontaktní brankou. Příležitost snížit měl i Otakar Šik, když obkroužil Šindelkovu klec, ale ani jeho střela, ani následné dorážky v brance neskončily. V padesáté osmé minutě se tým trenéra Eismanna odhodlal odvolat brankáře. Karlovarští měli velký tlak a dobré příležitosti, avšak branka z toho nebyla. Kometa si tak z KV Areny odvezla tři body.

Václav Eismann(HC Energie Karlovy Vary):Podle našich představ jsme pracovali pouze první třetinu, za 20 minut se body nedávají. Ve druhé třetině nás srazila nedostatečná míra herní zodpovědnosti. Soupeř z toho získal výhodu pro sebe, kterou dokázal přetavit ve vítězné branky. Brno bylo jednak kvalitní a jednak mimořádně efektivní. My mu gratulujeme k vítězství.