Starší dorost smolně prohrál derby s Plzní

St. dorost: HC Energie - HC Plzeň 1929 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Smolný závěr zápasu stál mladé energetiky všechny body. Na začátku třetí třetiny získali domácí náskok, o který přišli v samotném závěru při přesilovkách Plzně. Obzvlášť vítězný gól Plzně hodně Energii mrzel, když byle potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě a indiáni proměnili přesilovku již po několika vteřinách. Do konce zápasu zbývaly dvě minuty. Vyrovnaný duel tak rozhodli Plzeňští, domácím se nepodařilo bodovat. Branky domácích vstřelili Alexandr Molnár (na snímku) a Lukáš Vrána.
Extraliga staršího dorostu, 21. kolo, so 19.11.2011, KV Arena
Plzeň
2:3
0:1, 1:0, 1:2
Branky a nahrávky: 31. Vrána (Michálek, Gorčík), 43. Molnár (Klíma, Šafář) - 20. Tulačka (Šmíd), 53. Mašek (Zimmermann, Andrlík), 58. Zimmermann (Mašek, Šimandl). Rozhodčí: Petružálek - Hauser, Vaněk. Vyloučení: 6:3, navíc Vaněk 10 min OT. Využití: 0:2. Diváci: 60. Střely na branku: 27:30.
Karlovy Vary: Frček - Rulík, Šafář, Veverka, Vaněk, Michálek, Sturma - Molnár, Csamango, Zikmund, Klíma, Gorčík, Petrov, Jirušek, Vrána, Hroch
Plzeň: Pacl - Němeček, Kubík, Šmíd, Moravčík, Andrlík, Holý - Sladký, Šimandl, Mašek, Schleiss, Zimmermann, Polata, Uhlík, Přikryl, Tulačka, Kristl, Ryba, Kepka

První třetinu zahájili lépe domácí, ale do šancí se příliš nedostávali. Až od poloviny třetiny přebrali iniciativu indiáni, kteří měli příležitost změnit skóre ve svůj prospěch ve třech po sobě jdoucích přesilovkách, dvakrát byl vyloučen domácí obránce Šafář. Energetici přesto odolali, pozorně bránili a několik těžkých zákroků předvedl brankář Frček. Až v poslední vteřině se před domácí brankou objevil nepokrytý Tulačka, který nedal karlovarskému brankáři šanci.

Druhé dějství začali energetici přesilovkou, ale indiáni se bez větších problémů ubránili. Poté úroveň hry poklesla díky nepřesnostem na obou stranách, přesto domácí hrozili, zejména agilní Daniel Hroch. Srovnání stavu přišlo po nevyužité přesilovce energetiků, kdy střelu Michálka tečoval do plzeňské branky Jakub Vrána. Poté však přebrali otěže zápasu hosté, kteří se usadili v útočném pásmu a nebezpečně hrozili, brankář Frček byl však pozorný. Ke konci třetiny domácí pomalu střídali a málem je vytrestal Jan Schleiss, který sám před brankářem vystřelil do horní tyčky domácí klece.

Vyrovnaný stav ve třetím dějství vydržel i přes plzeňské šance do třetí minuty, kdy se prosadil Alexandr Molnár. Plzeňští poté přitvrdili a snažili se o změnu skóre, v přesilové hře již zvedali ruce nad hlavu, ale předčasně, neboť brankář Frček dokázal na poslední chvíli kotouč zachytit. Ještě tutéž přesilovku hosté využili, když se prosadil Filip Mašek. Rozhodnutí přinesla přesilovka Plzně na samém konci zápasu, kdy sudí potrestal Energii za příliš mnoho hráčů na ledě a Josef Zimmermann rozhodl o tom, že si Plzeň odveze tři body z Karlových Varů.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Hráči dali mnoho úsilí do zápasu, takže je škoda, že když jsme byli blízko vítězství to takhle hloupě prohrát po chybách, když hrajeme v šesti a dostaneme vítěznou branku. To si proti kvalitativně srovnatelnému mužstvu Plzně nemůžeme dovolit.

František Černý (HC Plzeň 1929): Myslím, že jsme odehráli dobré utkání, jsme spokojeni s třemi body. Utkání jsme mohli rozhodnout i dříve, ale po stavu 1:2 jsme rádi za to, že jsme díky proměněným přesilovkám v závěru zápasu rozhodli o našem vítězství.