Starší dorost stále bez bodu, nepomohlo ani domácí prostředí

Starší dorost: HC Energie - HC Kladno 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)
Po dvou venkovních prohrách se nepodařilo mládeži Energie získat cenné body do tabulky ani v domácím prostředí. Vše přitom začalo velmi nadějně, když už pár vteřin po úvodním hvizdu vstřelil branku Tomáš Sýkora (na malé fotce). Kladnu se však podařilo otočit utkání v téže třetině a v následných dějstvích si již náskok uhlídala. Domácí se sice dvakrát dostali na těsný rozdíl jediného gólu, ale vyrovnání se nedočkali.
Extraliga staršího dorostu, 3. kolo, čt 10.9.2009, KV Arena
Kladno
3:6
1:2 ,1:1, 1:3
Branky a nahrávky: 1. Sýkora, 31. Kubáč (Beran), 52. Sýkora - 17. Obr (Machač), 20. Vodička (Doskočil), 23. Pfejfer (Doskočil), 50. David, 52. Gottlieb (Butor), 60. Vodička (David) . Rozhodčí: Kostourek - Vaněk, Zajíc . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 150 . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6 .
Karlovy Vary: Rauscher (Honzík) - Hluchý, Lintemer, Valeš, Urbančok, Matyáš, Konečný, Gombár, Troška - Táborský, Švec, Winkler, Sýkora, Bečka, Zadražil, Svoboda, Kubáč, Tomeček, Formánek, Záhora (C), Beran
Kladno: Ilašenko (Sýkora) - Steigauf (C), Vodák, Rittig, David, Pfejfer, Tomáš - Machač, Obr, Vogel, Kalla, Redlich, Butor, Véber, Gottlieb, Megela, Papírník, Vodička, Doskočil

První domácí utkání začalo pro Energii velice slibně. Hned šestnáct vteřin po úvodním hvizdu se mohli domácí radovat ze vstřelené branky. Tomáš Sýkora po přesné přihrávce od mantinelu tečoval puk nad beton hostujícího brankáře. Domácí pak na Kladno ještě chvíli tlačili, ale k žádné další vážné šanci se nedostali. Naopak po dvou přesilových hrách pro Kladno se hra obrátila a hosté často dlouho drželi domácí v jejich pásmu. V 8. minutě si na útočný výlet zajel Vojtěch Butor, ale jeho přihrávka zpoza branky nenašla adresáta. Další akce hostů hned o minutu později se nesla v podobném duchu, tentokrát však puk stihl zachytit po přihrávce zpoza branky Tomáš Redlich, avšak nestihl puk zpracovat. Kladenská honba za otočením se pomalu začala naplňovat v 17. minutě. Jaroslav Obr po přihrávce od mantinelu zakončil přesně mezi brankářovy betony a vyrovnal tak. Ani s tímto stavem se však hosté nespokojili a ve 20. minutě se mohli radovat znovu. Jan Vodička podobně jako jeho předchůdce prostřelil brankáře střelou při zemi dříve, nežli stihl betony sklapnout.

Hned od začátku druhé třetiny bylo patrné, že se bude hrát spíše opatrný defenzivní hokej. V prvních pár momentech třetiny se hrála spíše zakázaná uvolnění a také se začalo hrát dosti do těla a dohrával se téměř každý souboj o puk či u mantinelu. Hostům se však povedlo navýšit svůj náskok a ve 23. minutě vedli už o dvě branky. Zásluhu na tom měl Marcel Pfejfer, který najížděl spolu s Janem Doskočilem dva na jednoho. Druhý jmenovaný si dlouho hrál s pukem a v poslední možný moment přihrál před brankářem na druhou stranu, kde Doskočil pouze tečoval puk za brankářova záda. Hned poté nastala jízda domácích za vyrovnáním. Nejprve Marek Švec zkoušel prudkou střelu od modré, ale ta se zatím zastavila o brankáře hostí Ilašenka. Následná akce domácích však již byla úspěšná. Ondřej Kubáč dostal ve 31. minutě přihrávku mezi kruhy a pruskou ranou překonal brankáře hostujícího Kladna. Ve zbytku třetiny se hrálo vyrovnaně a za zmínku stojí třeba slibně vypadající nájezd Matěje Zadražila, který ale odražený puk o mantinel tečoval jen do brankářské výstroje.

Třetí třetina přinesla brankové hody, ale její začátek tomu vůbec nenapovídal. Oba týmy stejně jako druhou, tak i poslední třetinu zahájili opatrně a důraz se kladl hlavně na obranu. Teprve v poslední desetiminutovce zápasu se o slovo přihlásili i útočníci. Nejprve Kladno v 50. minutě navýšilo svůj náskok zásluhou Martina Davida opět na dvoubrankový rozdíl, ale dlouho se tento stav neudržel. Už v 52. minutě domácí Energie opět sahala po vyrovnání, když jí jednobrankový rozdíl vystřelil Tomáš Sýkora. Utkání pokračovalo dále jako na houpačce a už v téže minutě (52.) se opět měnilo skóre. Tentokrát to byli hosté, kteří opět odskočili domácím. Martin Gottlieb tečoval puk, který následně propadl přes brankářův beton do branky. Poté se jelo dále v rychlém tempu a následná agresivní hra domácích, hrnoucích se za vyrovnáním vygradovala v 55. minutě šarvátkou před brankářem Kladna, po kterém odešel na trestnou lavici z každého týmu jeden hráč. Domácí do posledních chvil atakovali klec hostí, ale i přes některé šance se jim puk do branky dostat nepovedlo. Naopak na druhé straně pečetil skóre do prázdné branky Jan Vodička. Domácí tak i po třetím kole extraligy staršího dorostu nezískali ani bod.

Václav Eismann HC Energie: I přes porážku nemohu klukům upřít vůli a nasazení, se kterou šli do utkání. Akorát největší škoda je, že se strašně nadřeme na vstřelení branky, i když si šance vytváříme. A další věc je inkasování gólu, kvůli naší hrubé individuální chybě, což není vůbec věc organizace hry, ale jednotlivců. Zlomovým momentem by se dala určit situace, kdy náš bek nastřelil protihráče, který následný brejk využil a soupeř nám odskočil na dvě branky.

Jindřich Lidický HC Kladno: Domácí na nás vlétli a hráli velmi dobře a překvapili nás tou kombinací v prvních vteřinách zápasu, ze jteré dali gól. Postupně se z toho stala vyrovnaná hra, jen my jsme měli trošku větší štěstí v koncovce, ale jinak to byl vyrovnaný zápas. Malinko to zdramatizovala obdržená branka v oslabení, kdy jsme se báli o výsledek, ale naštěstí se nám podařilo hned ujet a dali jsme gól z brejku.