Starší dorost v posledním duelu první části jednoznačně přehrál Litvínov

St. dorost: HC Energie - HC BENZINA Litvínov 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Poslední duel první části extraligy staršího dorostu odehrála Energie doma s Litvínovem. Po celé utkání měli převahu domácí, kteří se v první dvacetiminutovce ujali vedení díky dvěma gólům Ondřeje Kubáče. Po zbytek utkání své vedení navýšili ještě o dvě branky, o které se postaral Vojtěch Tomeček, a nakonec zvítězili i s čistým kontem, které si připsal David Fečo (na snímku). Starší dorostenci tak končí po první části na páté příčce.
Extraliga staršího dorostu, 28. kolo, pá 3.12.2010, KV Arena
4:0
2:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 5. Kubáč (Winkler), 12. Kubáč (Svoboda), 32. Tomeček (Winkler, Troška), 51. Tomeček (Bečka, Šafář). Rozhodčí: Svoboda, Sentenský, Suchánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0 V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 34:20. Průběh utkání: 4:0.
Karlovy Vary: Fečo (Rausher) - Šafář, Matyáš, Priškin, Nová, Sturma, Gombár, Troška - Táborský, Zadražil, Svoboda, Winkler, Bečka, Gorčík, Csamango, Tomeček, Zikmund, Ziegler, Kubáč.
Litvínov: Soukup (Horák) - Kokeš, Šesták, Theimer, Cvrk - Štěpka, Zdeněk, Procházka, Písařík, Malík, Haba, Mical, Válek, Malec, Řehulka, Čeřovský.

Energetici v zápase trumfli soupeře svojí rychlostí a aktivitou v útoku. Spolu s bezchybnou obranou na ně Litvínovští nemohli najít recept.

V úvodu zápasu se po přesilovce domácích v páté minutě před brankou prosadil Ondřej Kubáč a poslal Energii do vedení. Zanedlouho zahrozil vyrovnáním Písařík, když dostal přihrávku zpoza branky na mezikruží, kde zcela osamocený zvolil přízemní střelu, kterou ale Fečo chytil.

Energetici se poté po dlouhou dobu usazovali v útočném pásmu a jejich snaha byla završena ve 12. minutě gólem, když Svoboda přenechal kotouč Ondřeji Kubáčovi, který z levého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě a svým druhým gólem v zápase navýšil vedení Západočechů na 2:0. V 15. minutě při přesilovce hostů nastala před brankou Energie potyčka, kterou brzy ukončili rozhodčí a obešla se bez trestů.

Akci Litvínova dva na jednoho zakončil Písařík nepovedenou přihrávku a dvě minuty před koncem třetiny dostal Winkler přihrávku před branku, v těžké situaci se pokusil o kličku, ale Horák pokryl všechny mezírky vedoucí ke skórování. Pár vteřin před koncem třetiny Karlovarští prověřili pozornost litvínovského gólmana Horáka, který jejich ránu zlikvidoval.

Druhá dvacetiminutovka zpočátku nenabídla příliš atraktivní podívanou, ale to se v čase 31:14 změnilo, když Tomeček přihrál z meziktuží Troškovi na pravý kruh a mezitím si najel před branku. Troška mu poslal kotouč zpět, a Vojtěch Tomeček tak skóroval do prázdné branky. Ukázková a strojová akce v podání Energie zapříčinila vedení 3:0 pro domácí.

Ve 35. minutě Troška výborně atakoval Malíka, za což si vysloužil potlesk od diváků a zbytek třetiny už nabídl jen hokej plný nepřesností, avšak s herní převahou Karlových Varů.

Ve třetí třetině jako první zahrozili domácí, když ve 41. minutě Zadražil vyslal dělovku na Horáka, od kterého se kotouč odrazil do prostoru za brankou a o dvě minuty později se zviditelnili i hosté. V oslabení unikl Písařík a z křídla se natlačil před branku. Jenže jeho střela, ani následná dorážka úspěch neslavila.

Akci dva na jednoho z 45. minuty zakončil Csamango kličkou, ale nedokázal kotouč zvednout, a ten tak skončil na Horákových betonech. Poslední gól utkání vstřelili v 51. minutě Karlovarští a byla to akce vskutku povedená. Šafář přihrál od modré před bránu Bečkovi, který poslal kotouč na druhou stranu, kde Vojtěch Tomeček svým druhým gólem zápasu určil konečný stav na 4:0.

Energie i přes jednoznačný vývoj pokračovala v tlaku na soupeře i nadále. Například střela Zadražila z první byla povedená a dvě minuty před koncem vyslal také pěknou ránu od modré Matyáš, k dorážce se však nikdo nedostal, i když mnoho nechybělo.

Energie tak po první části extraligy staršího dorostu skončila s bodovým kontem čítajícím 41 bodů na 5. pozici.

Václav Eismann (HC Energie):
My jsme hráče nabádali k tomu, aby přehodnotili svůj přístup k utkání, protože dnešní zápas pro nás nemohl přinést žádné změny v tabulce. Já jsem rád, že to hráči pochopili a přistoupili k utkání dobře, hráli s chutí a předvedli několik pěkných kombinačních akcí. Ale to hlavní pro nás teprve začíná - cesta do play off vede ještě přes 22 zápasů a to chceme zvládnout.