Starší dorostenci podlehli Slavii až po samostatných nájezdech

St. dorost HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 1:2sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Starší dorost Energie doma nestačil na hráče Slavie. Energetici si sice vytvořili jednobrankové vedení, ve třetí třetině o něj ale přišli. Zápas nakonec dospěl až do nájezdů, ve kterých byli úspěšnější hosté. Jediným střelcem domácích byl v tomto zápase Bronislav Čápek (na snímku).
Extraliga staršího dorostu, 9. kolo, čt 6.10.2011
Slavia
1:2sn
0:0, 1:0, 0:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 22. Čápek (Zikmund) - 43. Jedlička (Hlinka), rozhodující nájezd Jedlička Vyloučení: 2:5 Využití: Bez využití. Diváci: 50 Průběh utkání: 1:0, 1:2
Karlovy Vary: Fečo (Nguyen - Son) - Červenka, Matyáš, Šafář, Vaněk, Michálek, Priškin, Kodl - Csamango (A), Bečka (C), Zikmund, Čápek, Klíma, Gorčík (A), Jirušek, Ziegler, Vrána
Slavia: Uhlík (Golovko) - Burian, Drahorád, Bureš, Mašín, Löbl (A), Pavlas - Červený, Hložek (A), Jedlička (C), Patzelt, Brzák, Tejral, Andres, Benda, Zajíc, Fortelka, Perzolla, Hlinka

První třetina moc akce nepřinesla. Oba týmy se soustředily hlavně na kvalitně odvedenou defenzivní činnost. Slavia těžila z dobrého napadání soupeřovy rozehrávky, nedokázala se ale prosadit. Největší příležitost měl Červený, Fečo však jeho dorážku dokázal zneškodnit. V první části měl také každý z týmů možnost přesilovky, ani v nich však branky nepadaly. Aktivní byl hostující Drahorád, jeho střely ale domácí gólman přitahoval jako magnet. Karlovarští hrozili spíš z protiútoků, obrana hostí si ale dávala dobrý pozor.

Druhá část byla pravým opakem té první. Hráči se hnali do útoku a oba gólmani měli spoustu práce. Hned ve 22. minutě se domácí dokázali prosadit. Dorážku před brankou proměnil v úvodní gól Bronislav Čápek. Následně musel Uhlík řešit několik skrumáží před vlastní svatyní, s pomocí obrany však vše vyřešil. Šance měli i hosté. Brzákova teč skončila mimo, Hlinkova střela z úhlu se dokonce dostala za Feča, brankovou čáru ale kotouč nepřešel. Ve 37. minutě se hnal sám na branku Zajíc, musel ale zakončovat z úhlu, což karlovarskému gólmanovi značně ulehčilo situaci. V závěru třetiny to ještě zkoušel Klíma, Uhlík si ale poradil a stav po dvou odehraných třetinách tak byl 1:0.

Na začátku třetího dějství měl dobrou šanci domácí Čápek, nedokázal se ale prosadit. A tak udeřilo na druhé straně. Jakub Jedlička stál s kotoučem v levém kruhu, pak zničehonic vypálil a krásnou trefou vymetl růžek branky. Dobrou příležitost měl i Brzák, Fečo ale jeho střelu vyrazil. Hra byla celkem vyrovnaná, s postupujícím časem se ale hrálo opatrněji a po šedesáti minutách bylo skóre stále nerozhodné.

Domácí hráli v prodloužení téměř minutovou přesilovku, nedokázali jí však využít. Slavia byla aktivnější, dostala domácí pod tlak, rozhodnutí ale nepadlo. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich poslal Slavii do vedení Hlinka. Zikmund a Csamango proti Uhlíkovi neuspěli a Jakub Jedlička poté rozhodl zápas ve prospěch hostů.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Do zápasu se nám nepodařilo vstoupit dobře. V první třetině byl soupeř aktivnější, my jsme se zvedli ve třetině druhé, kdy se nám povedlo vstřelit branku. Další góly jsme mohli přidat po dorážkách v prostoru před brankou, ale to se bohužel nestalo. Utkání bylo velice vyrovnané, rozhodující okamžik vidím v chybě, kterou udělal Jakub Matyáš, který lehkovážně zahrál puk a umožnil tak soupeři vyrovnat. Slavia po brance ožila a nám už se nepodařilo převahu hostí zvrátit. Zároveň musím přiznat velkou kvalitu soupeře, který předvedl výborný výkon.

Jiří Čelanský (HC Slavia Praha): Bylo to bojovné utkání s množstvím soubojů. Jelikož jsme v situaci, ve které momentálně jsme, tak bereme každý bod a s tím taky do zápasu chodíme. To se naštěstí podařilo.