Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Letní akce s energetiky > 21.6. Fotbal: Cheb - Energie | Seznam akcí | Změny v kádru Energie - aktualizujeme | Program přípravných zápasů | Permanentky 2018/19

Starší dorostenci se vyhoupli na první místo tabulky!
27.kolo, 1.12.2016, 18:00
3:0(2:0, 1:0, 0:0)

Starší dorostenci se vyhoupli na první místo tabulky!

01.12.2016, Pavel Pelčák

SD: HC Energie - Piráti Chomutov 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
V přímém souboji na čele tabulky porazili ve čtvrtek starší dorostenci Energie své vrstevníky z Chomutova, bodově se na ně dotáhli a alespoň do pátku zůstanou v čele! O branky domácích se postarali Šik, Hotěk a Jílek (na snímku), čisté konto vychytal brankář Jakub Kašpar.


Branky a nahrávky: 4. Šik (Slabý), 9. Hotěk (Klejna), 34. Jílek (Šik). Rozhodčí: Valenta – Malý, Šimán. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 56. Střely na branku: 22:29.

Karlovy Vary: Kašpar – Štaif, Přibyl "C", Zavřel, Klejna "A", Kala, Cankov – Hotěk, Šik, Habr, Slabý, Halberštát "A", Tlačil, Maydl, Ptáček, Holub, Jílek, Šťastný

Chomutov: Skokan – Štochl, Seemann, Jungvirt, Procházka, Kleiner, Studený "C", Jarý, Viktorin – Köver "A", Veselý, Černý, Bajer, Chlán "A", Hradecký, Jaroš, Navrátil, Koblížek, Brandner, Ouřada

Komentář zápasu

První třetina začala aktivitou Chomutova, který se chtěl ihned v úvodu dostat do vedení. Avšak lépe se dařilo Energii, která se ve čtvrté minutě dostala do vedení zásluhou Otakara Šika v oslabení, kdy při samostatném úniku zmíněný autor branky poslal kotouč na lapačku Skokana. Tomu však puk vypadl a zamířil za čáru. Dalším ranou pro hosty byla branka z hole Michala Hoťka ve dvojité přesilové hře, ve které napřáhl z modré čáry a propálil vše, co mu stálo v cestě. V druhé polovině první periody se Piráti snažili prosadit před bránou Jakuba Kašpara, ten však dokázal všechny střely vychytat.

Druhá část začala v režii hostů, kteří se snažili napravit nevydařenou první periodu. Už po prvních minutách si připsali několik střel na bránu, ale brankář Kašpar zůstal stoprocentní. Jednu z největších šancí Pirátů si připsal Kryštof Ouřada. Převaha týmu Chomutova se v polovině druhé třetiny začala převracet na stranu Karlových Varů, které ve 34. minutě dokonce navýšily své vedení. Tomáš Jílek vracející se z trestné lavice se dokázal prosadit svojí tvrdou střelou nad rameno brankáře Skokana. Piráti frustrovaní vývojem zápasu začali více chybovat a do konce druhé dvacetiminutovky karlovarskou branku výrazněji neohrozili.

Závěrečná část začala převahou Energie, v útoku ale opět začali hrozit i Piráti. Velký rozruch v 51. minutě přinesla situace, kde pro hru vysokou holí nebyl uznán Karlovým Varům gól. Hra tak pokračovala za stavu 3:0. Velmi vyhrocený závěr utkání přinesl sled faulů za bránou Skokana, kde nejdříve atakoval Otakar Šik Radka Procházku. Ten mu to následně oplatil krosčekem. Nakonec byl ještě vyloučen Jakub Štochl, který spustil následnou potyčku za chomutovskou bránou. Závěrečná hra nepřinesla ani čestný gól ze strany Pirátů, a tak si Jakub Kašpar připsal čisté konto a jeho tým tři body.

Ohlasy po utkání

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Chci pochválit naše mužstvo, které až na výpadek v druhé polovině první třetiny předvedlo dobrý výkon. Hráči velmi dobře dokázali přecházet do protiútoků, kde jsme následně dokázali dostat do šancí, které nám pomohly k úspěchu v dnešním utkání.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): Nám se nepovedla první třetina, kde byli domácí ve velkém nasazení. Naši hráči šli do zápasu nejspíše v domnění, že jsme je v minulém zápasu porazili. Karlovy Vary dokázaly využít dvě přesilové hry a to je dostalo na koně. Od druhé třetiny byl zápas mnohem vyrovnanější, pak jsme ale udělali chybu, ze které jsme dostali gól. I přes aktivitu v závěrečné třetině jsme nedokázali srovnat stav utkání a ze zápasu nemáme bohužel ani bod.