Starší dorostenci těsně podlehli Chomutovu

St. dorost: KLH Chomutov - HC Energie 4:3 (3:1, 1:0, 0:2)
Starší dorostenci vstoupili do ostré části sezony těsnou porážkou v podkrušnohorském derby. Přestože z ledu Chomutova odjíždějí bez bodu, zaslouží uznání za bojovný výkon. Náskok domácích stáhli z 4:1 na 4:3 v závěrečné power play sahali po vyrovnání. Branky energetiků zaznamenali Tomeček, Frk a Matěj Zadražil (na snímku).
Extraliga staršího dorostu, 1. kolo, pá 4.9.2009
Chomutov
4:3
3:1, 1:0, 0:2
Branky a nahrávky: 1. Mazánek (Hrabák), 4. Hammerbauer (Čížek), 17. Hammerbauer (Tverďák), 38. Vlček (Wszolek, Motejlek) - 2. Tomeček (Zadražil), 41. Frk, 46. Zadražil (Urbančok). Rozhodčí: Turčan - Rozlílek, Koskuba. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:1. Diváci: 80. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3.
Chomutov: Matoušek(Brabec) - Kolář, Havel, Motejlek, Hejna, Škrdle, Čížek, Tverďák, Pištora - Hammerbauer, Mazánek, Wszolek, Bauer, Lehnert, Novák, Vlček, Hrabák, Taraška, Fronk, Novák, Hlava
Karlovy Vary: Honzík(Ryšavý) - Lintemer, Matyáš, Hluchý, Valeš, Urbančok, Konečný, Gombár, Troška - Táborský, Zadražil, Sýkora,Vachovec, Frk, Winkler, Tomeček, Kverka, Kubáč, Záhora, Svoboda, Beran

Do první třetiny vstoupili lépe domácí, které hned po 20 vteřinách je poslal do vedení Jan Mazánek, který blafákem nedal Honzíkovi v brance hostí šanci. Domácí se ale dlouho z vedení neradovali, jelikož hned ve 2. minutě prostřelil Matouška hostující Vojtěch Tomeček. Ve 3. minutě ale již domácí opět vedli, druhou branku vstřelil Jan Hammerbauer. V polovině zápasu měli hosté přesilovku 5 na 3, v délce jedné minuty, leč vyrovnat se jim nepodařilo. Matoušek v brance domácích prokázal, že má v úvodu sezóny skvělou formu a svými zákroky domácí podržel. Účet první třetiny završil svou svou druhou brankou v 17. minutě Jan Hammerbauer.

V úvodu druhé třetiny, měli hosté možnosti na snížení stavu v přesilových hrách, ale proti byl skvělými zákroky domácí gólman. Hosté ale nedokázali využít ani dvounásobnou početní výhodu, a tak přišel trest ze strany domácích. Ti nabídnutou přesilovku 5 na 3 využili ve 38. minutě ke vstřelení čtvrté branky, když od modré čáry prostřelil vše Ondřej Vlček.

Třetí třetina začala pro domácí šokem, hned po 23. vteřinách snížil Martin Frk a od té doby byli hosté jakoby polití živou vodou a zatlačili domácí před Matouška. Jejich tlak vygradoval ve 46. minutě, kdy na rozdíl jedné branky snížil v přesilovce Matěj Zadražil. Poté měli domácí po dlouhé době výhodu přesilové hry, ale i Honzík v brance hostí prokazoval svoje kvality. Hned vzápětí měli domácí další výhodu přesilovky, kterou také využít nedokázali. S blížícím se koncem utkání byla na hostech vidět obrovská snaha o vyrovnání, ale domácí skvěle bránili a zbytek pochytal dnes opravdu vynikající Lukáš Matoušek, kterému mohou domácí děkovat za první 3 body v novém ročníku hokejové extraligy.