Starší dorostenci udolali Litvínov

St. dorost: HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Starší dorostenci zvládli zápas s Litvínovem, a připsali si tři body. V utkání chudém na góly se za Energii trefili Jan Priškin a Tomáš Rubeš. V příštím zápase čeká karlovarské mladíky zápas na ledě Sparty.
Extraliga staršího dorostu, 9. kolo, čt 4.10.2012, KV Arena
2:1
0:0, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 15. Priškin (Osmík), 44. Rubeš (Dimitrov) - 18. Moravec (Střibrný). Rozhodčí: Grech - Červenka, Maloušek. Vyloučení: 6:12, navíc Baránek (LIT) 5 min. + do konce utkání. Využití: 2:0. Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Karlovy Vary: Frček - Vaněk (C), Novák, Priškin (A), Michálek, Rulík, Kodl - Klíma, Hubáček, Beránek, Molnár, Dimitrov, Rubeš, Hroch (A), Gorčík, Petrov, Osmík, Janata, Kozák
Litvínov: Klečka - Sklenička, Wiedemann, Moravec, Jonák, Vostárek, Šefl, , Baránek (C) - Řezníček, Štěpka, Weitz (A), Šimeček, Sýkora, Pospíšil, Ujfaluši, Kalina, Dunko, Střibrný, Poljanský

V úvodu utkání byli aktivnější domácí, a to i díky dvěma přesilovým hrám, které hráli. Vyloženou šanci si v nich ale nevytvořili. A ani Frček v domácí kleci neměl žádný důležitější zákrok. V 15. minutě byl vyloučen Štěpka, a tentokrát už za to Litvínov zaplatil inkasovanou brankou. Skóre svou střelou otevřel Jan Priškin. Dvě minuty před koncem třetiny ale napřáhl od modré Filip Moravec, a vymetl šibenici Frčkovi klece.

Ve druhé třetině měl mírně navrch Litvínov. Převahu ale nedokázal nijak zužitkovat. Největší šanci měl Štěpka, netrefil ale odkrytou bránu. Znovu se hodně vylučovalo, tentokrát na obou stranách. Ani jeden z gólmanů ale puk za svá záda nepustil.

Ve 44. minutě se po povedené kombinaci trefil Tomáš Rubeš. Jen o chvilku později mohl srovnat Štěpka, jeho teč ale Frček vyrazil betonem. V šanci se ocitl i domácí Klíma, navýšit vedení však nedokázal. V závěru utkání to hosté zkusili bez brankáře, nebylo jim to ale nic platné. Energie tak zvítězila 2:1.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Dnes to pro nás nebylo povedené utkání. Jediným pozitivem je zisk tří bodů. Chtěl bych vyzdvihnout výkon Patrika Michálka, který dnes hrál v obraně velmi dobře. Další pozitiva se hledají těžko. Nemohli jsme se dostat do utkání. Neměli jsme dobrý pohyb, a nebyli jsme včas u odražených kotoučů. Bylo to naprosto vyrovnané utkání. Stejně jako jsme ho vyhráli my, mohl vyhrát i soupeř.