Starší dorostenci zvládli odvetu, rozhodne třetí zápas v Jihlavě

SD: HC Energie - HC Dukla Jihlava 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Stav série: 1:1
Energetici za velké podpory domácího publika vybojovali šanci poprat se o semifinále v sobotním utkání na ledě Jihlavy. Své fanoušky potěšili pěti góly, když Duklu převálcovali rozdílem čtyř branek. Hostujícím se podařilo prosadit pouze při trestném střílení. Karlovarští tak napravili nezdařilý výkon z prvního čtvrtfinálového střetu. Dvěma brankami svému týmu přispěl kanonýr Martin Slabý.
Extraliga staršího dorostu, ČF2, čt 9.3.2017
Jihlava
5:1
2:0, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 12. Slabý (Habr, Šik), 20. Bečka (Cankov), 25. Habr (Šik, Halberštát), 48. Klejna (Halberštát, Petrov), 56. Slabý – 22. Vála (TS). Rozhodčí: Valenta – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 367. Střely na branku: 27:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
Karlovy Vary: Kašpar – Bernáth, Cankov, Zavřel, Štaif, Přibyl (A), Ptáček, Kořán, Brabec, Klejna – Holub, Habr, Maydl, Bečka (C), M. Slabý, Šťastný, Prošek, Šik, Tlačil, Halberštát (A), Petrov
Jihlava: Šťastný – Mareš, Trávník, Marek, Vála, Havelka – Daňhel, Kadleček (C), Jindra, Ulovec, Musil, Filip, M. Vála (A), Hrbatý, J. Slabý, Strnad

Prvního kotouče se zmocnili po úvodním vhazování hráči jihlavské Dukly, kteří se ihned vydali do útočného pásma. Karlovarským dorostencům se dlouhou dobu nedařilo dostat z jejich spárů, hostující obrana byla naprosto nepropustná. Po několika zákrocích domácího brankáře Kašpara se hra přesunula také na druhou stranu. V šesté minutě hráli energetici první početní výhodu utkání, avšak Dukla perfektně svou svatyni střežila. K první největší šanci se dostali Karlovarští v deváté minutě, kdy byl po Klejnově střele úplně osamocen před bránou Bečka, jenž tečoval puk, ale pouze do boční sítě brány. Druhé přesilové hry energetici využili. O první branku se postaral ve 12. minutě Martin Slabý, který za asistence Šika a Habra svou přesnou střelou prostřelil gólmana Šťastného. Následující minuty měli domácí stále pod kontrolou a v poslední minutě přidali další branku. Jihlava nechala úplně volného kapitána Jana Bečku před bránou. Ten si vybruslil mezi dvěma obránci a zavěsil puk nad rameno hostujícího gólmana.

Do druhé periody naskočily oba týmy velmi aktivně, což vyústilo ve faul ze strany domácích. Byli za něj potrestáni nařízeným trestným střílením. Tomáš Vála při něm poslal kotouč přesně do růžku branky, a poprvé tak pokořil Kašpara. Ve 23. minutě se dočkali také hosté přesilové hry, ale energetici si je drželi od branky v bezpečné vzdálenosti. Dalšího gól potěšil opět domácí fanoušky. Ihned po návratu do plného počtu dokázali hráči Energie vstřelit gól zásluhou Jakuba Habra, který se jako první dostal k odraženému puku a z bezprostřední blízkosti brány znovu navýšil náskok o dva góly. Oba týmy stále hrály ve vysokém tempu. Ve 33. minutě se do větší šance dostal Lukáš Jindra, jenž poslal velmi tvrdou střelu od modré čáry. Kašpar měl však hodně prostoru a střelu perfektně viděl. Z hráčů v bílých dresech to poté byl při hře v oslabení Otakar Šik, nakonec však nedokázal přesně nasměrovat puk do brány. Závěr druhé dvacetiminutovky se již spíše poklidněji dohrával.

Závěrečnému dějství dominovali znovu domácí. V jeho úvodu se snažili hosté urputně usadit v obranném pásmu Karlových Varů, ale dlouho ho nakonec neudrželi. Za podpory místního kotle a hojného publika se energetici hnali za výhrou. Dukle situaci na ledě navíc znepříjemnila další hra v oslabení. Té svěřenci Václava Eismanna nevyužili, ale zanedlouho po ní opět zvedali ruce vzhůru. 48. minuta přinesla již čtvrtou branku Karlových Varů. Skvělou střelu z první předvedl František Klejna, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě, a zvýšil tak na 4:1. Ani po čtvrtém gólu domácí nepolevili a na Jihlavu neustále vyvíjeli silný tlak. Hostům ke snížení náskoku Energie nepomohla ani další přesilová hra. Přestože se často dostávali ke střele, ani jednou se jim překonat pečlivě střežícího karlovarského brankáře nepodařilo. Po oddechovém čase domácích padl šestý gól tohoto střetu, tedy pátý karlovarského mužstva. Kanonýr Martin Slabý předvedl v 56. minutě nádherné sólo, kdy se velmi šikovně prosmýkl mezi dvěma hráči a zároveň dokázal zakončit střelou ke vzdálenější tyči. Během závěrečných okamžiků základní hrací doby se hrálo již v pomalejším tempu, zasloužená výhra, jež vznesla na tvářích hráčů domácího mužstva radostné úsměvy, byla potvrzena jejich poslední vstřelenou brankou.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Jsme rádi, že jsme dnes napravili vyloženě nepovedené utkání v Jihlavě, kde jsme nehráli play-off hokej. Dnes jsme ho hráli a já jsem hrozně rád za to, že jsme si vybojovali tu šanci se o semifinále poprat v sobotu.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Nám nezbývá než soupeři pogratulovat. Myslím si, že se trochu prohodil ten úterní scénář, kdy my jsme doma hráli aktivněji a měli jsme nějaké nasazení. Dnes jsme vůbec nezachytili začátek utkání a soupeř si šel za svým. Zasloužil si vyrovnat sérii a rozhodne se v sobotu.