Střelecké manévry pro dorostence, junioři opět bez bodu

Dorost: HC Energie - VCES Hradec Králové 8:6 (4:2, 2:2, 2:2)
Junioři: HC Slezan Opava - HC Energie 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Stoprocentní bodový zisk z tohoto víkendu a prodloužení výherní série již na šest zápasů - trenéři dorostenců Mlejnek s Kverkou mohou být spokojení. Především díky vynikají práci v ofenzivě dnes jejich svěřenci porazili i Hradec Králové. K vítězství 8:6 brankou a nahrávkou přispěl teprve čtrnáctiletý Vojtěch Tomeček. Nedaří se naopak juniorům. Obhájci titulu nestačili ani na opavský Slezan, a již čtyři zápasy tak čekají na další bodový přísun.
Extraliga dorostu, 10. kolo, so 4.10.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Hr.Králové
8:6
4:2, 2:2, 2:2
Branky a nahrávky: 2. Frk (Hluchý), 6. Záhora (Urbančok, Sýkora), 16. Vachovec (Valeš), 19. Kubáč (Frk), 31. Frk (Hluchý, Kubáč), 36. Tomeček (Vachovec), 44. Liška (Troška), 52. Vachovec (Tomeček, Kverka) - 1. Vlček (Filip), 19. Červený (Filip), 23. Valášek (Veselský), 27. J.Novák (Gabriel, L.Novák), 52. L.Novák (Gabriel, J.Novák), 60. Zajíček (Ropický, Gabriel). Rozhodčí: Kostourek - Havelec, Fiala. Vyloučení: 9:5, navíc Červený, L.Novák (oba HKR) 10 min. OT. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4, 7:4, 7:5, 8:5, 8:6.
Karlovy Vary: Nechvátal (od 27. Honzík) - Hluchý, Lintemer, Urbančok, Valeš, Konečný, Liška, Gombár, Troška - Frk, Švec, Winkler, Sýkora, Formánek, Táborský, Vachovec, Kubáč, Tomeček, Kverka, Záhora
Hr.Králové: Pavelka (od 21. Horáček) - Veselský, Zajíček, Pištora, Pilař, Červený, Poláček - J.Novák, Ropický, Vlček, Gabriel, L.Novák, Valášek, Havelka, Filip, L.Stříteský

Hned od prvního střídání vrhli Královehradečtí všechny síly do útoku a odměnou jim byla vedoucí branka, které docílili už po 26 vteřinách. Filip našel v mezikruží dobře postaveného Ondřeje Vlčka (0:1), jenž s pomocí tyčky dopravil puk do sítě. Ani na straně domácích ale o nějakém nesoustředěném začátku nešlo mluvit, vždyť hned ve druhé minutě bylo vyrovnáno. Hluchého střelu od modré bekhendem dorazil Martin Frk (1:1).

Hosté se pak sice dokázali často usazovat před Nechvátalovou brankou, co jim to ale bylo platné, když se skóre měnilo na druhé straně kluziště. V šesté minutě tečoval po vyhraném buly Daniel Záhora (2:1) Urbančokovu ránu a domácí šli do vedení. Ještě hůře mohlo pro Hradecké být o dvě minuty později, kdy domácí Winkler a Frk ujeli na jediného obránce. Druhý jmenovaný elegantním blafákem vyšachoval brankáře Pavelku, v rozhodující chvíli mu ale puk sjel z hole.

Třetí radost domácích tak přišla až v minutě šestnácté. V přesilové hře našel Valeš v druhém kruhu dobře postaveného Michala Vachovce (3:1), jenž ranou z voleje zavěsil. Hostující Marek Červený (3:2) pak sice také v přesilové hře snížil, spolupráce Ondřeje Kubáče (4:2) s Frkem ale domácím vrátila dvoubrankové vedení ještě před sirénou.

Do prostřední části nastoupili hosté s Martinem Horáčkem v brance a s novým gólmanem se zvedl i výkon celého mužstva. V 23. minutě nejprve pěknou individuální akcí snížil Milan Valášek (4:3), a když o čtyři minuty později dorazil Jakub Novák (4:4) Gabrielovu střelu, bylo vyrovnáno.

Jenže tah s výměnou gólmanů vyšel i domácím trenérům. Již s Honzíkem v bráně poslal domácí do vedení jejich elitní střelec Martin Frk (5:4) a o pět minut později se ze svého premiérového zásahu v dorostenecké kategorii radoval čtrnáctiletý Vojtěch Tomeček (6:4). Několik okamžiků před koncem třetiny mohl ještě snížit hostující Valášek, jeho přesilovková střela do prázdné brány se ale svezla po těle domácího hráče a odkutálela se deset centimetrů vedle tyčky.

To domácí na začátku třetí dvacetiminutovky naložili s početní výhodou lépe a tvrdá střela obránce Ondřeje Lišky (7:4) si našla místo mezi Horáčkovými betony a doklouzala až za čáru. Oboustranně bezstarostný hokej, který zřejmě přidělal oběma trenérům několik šedin, neměl konce. V 52. minutě sice hosté zásluhou spolupráce Gabriela s Lukášem Novákem (7:5) snížili, hned po následujícím vhazování ale jejich naděje uhasil Michal Vachovec (8:5).

Divoké okamžiky přinesl i závěr zápasu. Domácí Vachovec nejprve nastřelil tyč, aby na druhé straně Vlček vystihl rozehrávku Energie a tváří v tvář Honzíkovi trefil pouze beton. Hosté utkání sice dohrávali bez dvou hráčů potrestaných za nesportovní chování, k jejich cti však nutno podotknout, že bojovali až do konce. Třiatřicet vteřin před koncem jim alespoň trochu radosti do žil vlil Vojtěch Zajíček (8:6), když po ideální nahrávce Ropického zakončil do odkryté horní poloviny branky.