Strhující bitva s Kometou přinesla energetikům tři body!

Zápas se vším všudy a hlavně vítězným koncem pro domácí nabídla sobotní dohrávka 21. kola. Bývalí Karlovaráci v dresu Komety sice bleskově poslali svůj tým do vedení, Energie však skóre otočila a většinu času si udržovala těsné vedení. To uhájila i při závěrečné power-play soupeře. Vítězný gól a dvě asistence k tomu zaznamenal Jakub Flek.
Tipsport extraliga, 21 (TV), so 24.11.2018
Kometa Brno
5:4
2:1, 2:2, 1:1
Branky a nahrávky: 4. T. Rachůnek (Gríger, Flek), 9. Šenkeřík (Flek, Gríger), 30. Stloukal (Gorčík), 39. Kohout (O. Beránek), 57. Flek (Šenkeřík, Gríger) – 1. Zaťovič (O. Němec), 26. Štencel (Zaťovič, Bartejs), 40. P. Holík (Kašpar, O. Němec), 58. P. Holík (O. Němec).
diváci4764
Karlovy Vary: F. Novotný – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnik, Sičák (A), Kozák, M. Rohan – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý (C), Gorčík – Lapšanský, Balán (A), Kohout
Kometa Brno: Kašík – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Schaus – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – R. Zohorna, L. Čermák (C), Kašpar – Dočekal, Hruška, Mallet – L. Horký, Střondala, Köhler

Zápas začal opravdu zostra. Dvacet sekund po úvodním buly se gólem prosadil Martin Zaťovič, který po nádherné kombinaci s Němcem doklepnul puk do kalovarské klece. Ve 4. minutě se Tomáši Rachůnkovi podařilo pod Kašíkovým betonem protlačit puk za brankovou čáru. Celá situace byla nakonec kontrolována za pomoci videa, které gól správně potvrdilo. Oba brankáři tak zápas neodstartovali šťastně, pro brněnského Kašíka to navíc byla premiéra po návratu do TELH. Spolu s 9. minutou přišel i přesilovkový gól, o který se postaral domácí Petr Šenkeřík. Jeho trefě předcházela menší skrumáž, která vyvrcholila soubojem o puk u Kašíka, který kotouč nezvládl pevně zalehnout. Do druhé třetiny se tak vstupovalo za stavu 2:1.

Prostřední část začala poměrně klidně, ve 26. minutě pak padl vyrovnávácí gól. Vstřelil ho Jan Štencl poté, co Novotný zlikvidoval několik střel. Ta poslední se od něj ovšem odrazila a mezitím, co strážce karlovarské klece ležel na ledě, se puk sunul podél brankové čáry. Štenclovi tak stačilo kotouč jemně posunout do branky. Na odpověď domácích se nečekalo dlouho. Ve 30. minutě vrátil Energii náskok Petr Stloukal. Ten dorazil střelu Gorčíka, který předtím na Kašíka vypálil z velmi ostrého úhlu poté, co ujel přes celé hřiště brněnským obráncům.

TM 0

Těsně před koncem třetiny, konkrétně v 38. minutě, se o další gól postaral Martin Kohout, když v oslabení ujel do úniku a jednoduše prostřelil Kašíka. Nebyl však konec, dvě sekundy před koncem periody totiž hosté využili dvojnásobnou přesilovku. Lukáš Kašpar totiž těsně vedle Novotného přihrál na volného Petra Holíka, stojícího na druhé straně branky. Ten tak zakončil do prázdné klece, Novotný se totiž nestihl přesunout. Do kabin se tedy šlo za stavu 4:3.

Do třetí třetiny nastoupila Kometa s výhodou dohrávané přesilovky, tu ovšem nevyužila. K vidění však bylo mnoho šancí, například v 48. minutě, když se Ondřej Němec vydal do útočné třetiny a puk zavezl za branku Filipa Novotného. Tam však akce skončila, o puk ho totiž domácí obrali. Nebo v 51. minutě, kdy z pravého kruhu tvrdě vypálil Tomáš Rachůnek, jeho střelu však Kašík vyrazil ramenem. V 57. minutě vznikla naprosto ukázková akce domácích, kdy se ve čtyřech vydali proti dvěma brněnským bekům. Karlovarští akci nepřekombinovali a gólovou přihlášku do Zlaté helmy za ně podal Jakub Flek zakončující do prázdného místa v brance. Hosté za dvougólového manka vsadili na hru bez gólmana a dokázali v ní skórovat. V 58. minutě se k puku dostal Petr Holík, který z úhlu přesně propálil Novotného. To ale nebylo všechno, Kometa neztrácela naděje a znovu odvolala brankáře. Jednogólový náskok už ale enegetici uhájili a oslavili zisk 3 bodů.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Pro nás se ten zápas zkomplikoval téměř okamžitě, od samého začátku, kdy jsme do něj chtěli dobře vstoupit, ale v podstatě z prvního nahozeného puku jsme dostali nešťastný gól a já mohu jen smeknout před naším mužstvem, jak se dokázalo o ten zápas porvat. S tak kvalitním týmem jako je Kometa si myslím, že ten výkon byl na hranici naších možností a obětavosti. Maximálním týmovým výkonem jsme dokázali vzít si ten zápas zpět. Škoda, že jsme nedokázali udržet ten dvoubrankový náskok, kdy jsme dvě vteřiny před koncem druhé třetiny jsme dostali v dvojnásobné přesilovce gól. Ta hra byl z naší strany občas rozkouskovaná, ať už přesilovkami, s takovým týmem, s takovou kvalitou jakou má Kometa na přesilovce, prostě nemůžeme dávat soupeři tolik přesilových her a natož ještě dvakrát naprosto zbytečně hrát ve třech, takže tam jsme si o to trošičku koledovali, ale zase jsme se dokázali ještě vzepnout v té třetí třetině a odskočili jsme. Pak jsme zase dostali ten kontaktní gól, ale jak říkám, s vypětím všech sil se nám to podařilo ukopat a jenom klobouk dolu před našimi hráči a fanoušky. Sportovně musím také pochválit i brněnské fanoušky, kteří také pomohli té atmosféře, která tu byla.

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): Tak my jsme na začátku zápasu vstřelili rychlý gól, ale v prvních dvou třetinách jsme si hodně zkomplikovali utkání těmi zbytečnými fauly. Ta disciplína nebyla taková, jaká měla být. V první třetině jsme výborně hráli přesilovku a ten zápas se gólově tahal. My jsme se dostali na dostřel dvě sekundy před koncem druhé třetiny, řekli jsme si, že s tím zápasem zkusíme něco udělat, že ho zkusíme otočit. V té třetí třetině už to byl takový urputní hokej, nějaké šance jsme si vytvořili, ale po rychlém protiútoku Karlovy Vary strhly definitivně vedení na svou stranu a vyhráli zápas, k čemuž jim gratuluji.