Také junioři zvládli brňenskou Kometu

B r n o - HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:2, 0:1, 1:1) Přes útrapy cestování nastoupili Karlovarští do zápasu svěží a v prvních deseti minutách dvěma rychlými brankami prakticky rozhodli zápas. Po zbytek utkání si pak díky dobrému pohybu a pozorné obraně udržovali mírnou převahu, kterou dokázali korunovat i gólovými úspěchy. Hned dvakrát se radoval Pavel Sedláček. Na domácím ledě se juniorka po dlouhé době představí ve čtvrtek 20.1. od 12:30, hostit bude Jihlavu.
Extraliga juniorů, 37. kolo, po 17.1.2005, Hala Rondo Brno
Brno
1:4
0:2, 0:1, 1:1
Branky: 50. Barták (Kašpárek) - 2. Sedláček (Gasparik, Bauer Jakub), 8. Zaťovič (Bauer Jan), 32. Kocek, 46. Sedláček (Bauer Jakub, Kloz). Rozhodčí: Polák - Lošťák, Musil. Vyloučení: 7:6 navíc Kubala (KOM) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 42. Průběh utkání: 0:4, 1:4.
Brno: Jágr - Polanský, Durda, Sommer, Kubala, Rangl - Foldyna, Zábranský, Vaškovič - Kubica, Hliňák, Reznikov - Barták, Adamec, Kašpárek - Sklenář
Karlovy Vary: Jirkův - Tomaška, Karpíšek, Kocek, Mašek, Štourač, Kloz - Chyba, Hamerle, Bušta - Zaťovič, Bauer Jan, Kuběna - Sedláček, Bauer Jakub, Gasparik

Hned z první šance v zápase padnul gól. Po akci celé formace šli hosté už ve druhé minutě do vedení, po asistenci Jakuba Buera a Gasparika otevřel skóre Sedláček – 0:1. Na začátku třetí minuty šel za podražení na trestnou lavici domácí Foldyna. Hosté se do útočného pásma dostali až samotném závěru přesilovky, kdy od modré pálil Štourač. V sedmé minutě hrálo přesilovou hru Brno, ale byli to paradoxně hosté, kdo měl důvod k radosti. Brněnská obrana totiž nechala na útočné modré úplně volného Zaťoviče, ten si bez problémů poradil s brankářem a zavěsil – 0:2. Domácí se i nadále snažili útočit, ale jejich snaha narážela na pozornou obranu hostí, kteří jakmile dostali puk zpět na své hole, okamžitě vyráželi do protiútoků. V těch se dokázali, díky lepšímu pohybu, prosazovat a ohrožovat branku Komety. Jako třeba ve 12. minutě. To krásně kombinovali znovu Bauer s Gasparikem a puk jen o milimetry minul pravou tyčku Jágrovy klece. Další útočný výpad Brna přišel až v 15. minutě v podání Durdy, ale s jeho pokusem neměl brankář Jirkův nejmenší problémy. V 17. minutě hledal Sommer před brankou Adamce, ten ale jeho přihrávku netečoval s dostatečnou razancí a ta se tak stala kořistí brankáře hostí. Asi největší šanci Komety v první třetině měl dvě minuty před jejím koncem po přihrávce Zábranského Foldyna, jehož úspěšnému provedení vystavila stop Jirkůova lapačka.

Úvodní šanci druhého dějství měli hosté, jmenovitě Jakub Bauer, který se za pukem dral, i když ho už měl brankář pod kontrolou a hlavní rozhodčí jej poslal zchladit na trestnou lavici. V přesilovce měl velkou šanci brněnský Barták, ale gólman se již po několikáté opravdu vyznamenal. V 5. minutě hrála Kometa další přesilovou hru. Bartákova střela z mezikruží neměla nálepku „nebezpečná“. Pak měli domácí dokonce 1:20 trvající přesilovku 5 na 3, ale ta byla, co se šancí týče, ještě horší - ani jedna střela na branku. I hosté se ve druhé třetině dostali do početní výhody. První ještě nevyužili, ale při druhé už nezaváhali a Kocek prudkou střelou od modré uklidil puk do branky – 0:3. Ve 14. minutě byl sám v nájezdu na domácího brankáře Zaťovič, ale mířil vedle. Ten samý hráč dával o pár vteřin později před branku Janu Bauerovi, ten přestřelil. Byl ale faulován a hosté měli další početní výhodu. V ní to byl opět aktivní Zaťovič, který trefil pouze Jágrovu náruč. O další šance se hosté připravili hlavně díky nepřesnostem při přechodu do útočného pásma.

Na začátku třetí třetiny se do šance probíjel karlovarský Bauer, ale domácí obránci mu nenechali příliš prostoru a s jeho bekhendovou střelou si Jágr poradil. Daleko větší příležitost ke skórování měl o chvíli později Bušta, ale ani on nedotáhnul své sólo do úspěšného konce. V 6. minutě závěrečné třetiny přišla další krásná kombinace hráčů hostí, v podstatě akce na jeden dotek, kterou zakončil Sedláček, na brance se podíleli i Jakub Bauer a Kloz – 0:4. Hosté i nadále kontrovali průběh utkání. Čestného úspěchu se domácí dočkali deset minut před koncem utkání. Po přihrávce Kašpárka se od modré trefil Barták – 1:4. Za chvíli byl v dobré pozici Foldyna, jeho střela by byla nebezpečnější, kdyby se odlepila od ledu, takhle ji zastavil brankářův pravý beton. Svým nedovoleným zákrokem nabídnul Polanský hostům možnost další přesilové hry. V té domácí aktivním pohybem nedali Varům příležitost ke střelbě. Závěr zápasu už žádné větší šance nepřinesl a Karlovarští si tak po zaslouženém vítězství odvážejí dva body.

Rostislav Čada (trenér HC Kometa Brno): Měli jsme velice špatný vstup do utkání, dostali jsme góly, jeden dokonce ve vlastní přesilové hře, což ovlivnilo průběh utkání a góly ani herně se nám nepodařilo náskok soupeře dotáhnout. Musím konstatovat, že soupeř byl hokejovější a zaslouženě zvítězil.

Mikuláš Antoník (trenér HC Energie Karlovy Vary): I po dlouhý cestě se nám povedl vstup do utkání, kdy to brzy bylo 2:0. I nadále jsme si vytvářeli příležitosti, v obraně jsme udělali minimum chyb, šance soupeře brankář pochytal, takže si myslím, že jsme Brnu moc příležitostí nedali.