Trápení pokračuje

K l a d n o - Ani po osmi zápasech neskončila série neúspěchů kalrovarského klubu. Energie se sice již ve 4. minutě dostala zásluhou Tomáše Němčického do vedení, ve zbývajícím průběhu však skórovali jen domácí buldoci. Kladenští dokázali využít dvě přesilové hry, třetí úder do prázdné branky přidal Miloslav Hořava mladší. Po třetinách 1:1, 0:0, 2:0 prohrávají Karlovy Vary s kladenským Rabatem 1:3.
Tipsport Extraliga, 25. kolo, pá 21.11.2003
Kladno
3:1
1:1, 0:0, 2:0
Branky: 11. Bartánus (M. Hořava, P. Hořava), 48. Kasík (Lažo, Gardoň), 60. M. Hořava (Kysela) - 4. Němčický. Rozhodčí: Rejthar - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 3102.
Kladno: Orct - Zeman, Kasík, V. Čech, P. Hořava, Kruliš, Sláma - Horna, Gardoň, Klimt - Bartánus, Kalla, M. Hořava - Kysela, Zajíc, M. Havel - Lažo, Pazourek, Jankových (41. Bílek).
Karlovy Vary: Franěk - Krajíček, F. Ptáček, Výtisk, Rodin, Galvas, Vantroba, Hájek - Petr Kumstát, Skuhravý, Němčický - Tvrdík, Alinč, V. Polák - Netík, Lipianský, Bednařík - Kraus, Košťál.

Od samého počátku předváděly oba týmy důraznou a rychlou hru, avšak na úkor přesnosti. Všechny střely létaly mimo či narážely na připravené bránící hráče. První vážnější práci připravili Karlovarští Orctovi, když v půli 4. minuty prošel individuálně přes obránce Lipiansky. Prakticky z další šance se hostující hráči radovali – Němčický se po vhazování po Orctově pravici natlačil před gólmana a poprvé rozsvítil červené světlo.

Kladenští museli přidat a s výhodou domácího prostředí tak činili. Minutu po inkasované brance vystihl Jankových Rodinovu střelu a řítil se sám na Fraňka. Z úhlu však trefil jen vzdálenější tyč a dojíždějící Pazourek minul opuštěnou klec. Aktivita domácích pokračovala a v 8. minutě zněla karlovarská branková konstrukce podruhé, když Lažo poslal Fraňkem reflexivně vyražený puk do břevna. Z tlaku vyplynula početní výhoda Kladna a když už se zdálo, že se Energie ubrání, vypálil od modré čáry Petr Hořava a Bartánus změnil dráhu puku tak, že Franěk nemohl reagovat. Do návratu vyloučeného Krajíčka zbývaly tři sekundy.

To Karlovarští sehráli svou přesilovou hru o poznání hůře, když při ní musel Franěk dokonce zlikvidovat sólo Vítězslava Jankových. Do závěru třetiny si domácí uchovali aktivitu, ale Sláma nezužitkoval ideální přihrávku, a v závěru si ještě oddechli, když Tvrdíkův nájezd s Alinčem na jediného hráče přerušila siréna.

V prostřední části tempo hry poněkud opadlo. Žádný tým nevyužil početní výhody, ba si ani nevypracoval gólové příležitosti. Snad jen akce Zajíce s Havlem v 25. minutě či Tvrdíkova překvapivá střela v oslabení z 38. minuty byly něčím zajímavé. Po celých dvacet minut se bojovalo o každý centimetr ledu, misky vah se však na žádnou stranu nenaklonily.

Pěknou akci předvedli po třech minutách třetí třetiny technici Alinč s Tvrdíkem, ale druhý jmenovaný Orcta na hruškách nenachytal. V následné přesilovce se hráči Energie sice usadili v útočném pásmu, ale střel bylo po málu. Ke konci 47. minuty však zbytečně krosčekoval Rodin. Tento způsob hry zdál se být nešťastným o to více, že po pouhých šesti sekundách nahodil veterán Kasík puk od modré čáry a ten k překvapení všech proplachtil až do Fraňkovy sítě. Kladno tak šťastným gólem potrestalo zbytečný faul a radovalo se z vedení. 49. minuta se stala nepříjemnou pro domácího Jankových, jehož vlastní spoluhráč trefil příklepem do nechráněného krku.

Klimt musel tahat za záchrannou brzdu při kličkách aktivního Tvrdíka deset minut před třetí sirénou, jenže stará karlovarská bolest se znovu ozvala. Zatímco Kladno již mělo na kontě dvě přesilovkové trefy, nedokázali se energetici prosadit ani tentokrát. Naopak mohlo být rozhodnuto v 55. minutě, kdy Lažo opět poslal do tyče Fraňkem vyražený puk. 75 sekund před vypršením šedesáté minuty nastal čas pro karlovarskou power play. Kladenští už však taktickou hrou soupeře na dostřel nepustili, naopak Miloslav Hořava svou druhou střelou do prázdné branky stanovil konečné skóre na 3:1. Na karlovarský tým padla krize těžká jako večerní mlha nad Kladnem...

Zdeněk Müller (Kladno): Samozřejmě že jsme velice spokojeni s vítězstvím. O osudu zápasu jsme však měli rozhodnout v průběhu první třetiny. Bohužel stále se trápíme se špatnou koncovkou.

Miloslav Hořava (Karlovy Vary): I když jsme se ujali vedení, Kladno mělo zvláště v první třetině více ze hry i příležitostí. V dalších dvou dvacetiminutovkách bylo výrazně lepší a zaslouženě vyhrálo. Pokud se týká obránce Výtiska a jeho eventuálního přestupu do Sparty, nemohu se k tomu blíže vyjádřit. Jednání stále probíhají.