Třebíč přenechala karlovarským juniorům všechny tři body

Junioři: HS Třebíč - HC Energie 3:6 (2:1, 0:3, 1:2)
V patnáctém kole extraligy juniorů zavítali Karlovarští na led Horácké Slavie Třebíč a odvezli si všechny tři body za vítězství o tři branky. Po prvních dvaceti minutách sice Třebíčští vedli o jednu branku, prostřední dějství však ovládli karlovarští mladíci, když si třemi brankami vytvořili slibný náskok, který si už pohlídali. Na ledě posledního celku tabulky se střelecky pořádně rozvášnil útočník Energie Miroslav Majer, který se blýsknul hattrickem.
Extraliga juniorů, 15. kolo, pá 24.10.2008, Zimní stadion v Třebíči
Třebíč
3:6
2:1, 0:3, 1:2
Branky a nahrávky: 12. Vítek (TS), 12. Křenek (Vondráček), 54. Křenek (Krutiš) - 9. Majer (Rohan Martin), 22. Rohan Martin (Mareček), 24. Majer (Záhora, Rohan Tomáš), 26. Majer (TS), 46. Hudák (Chaljavin, Vaněk), 58. Rohan Tomáš (Záhora, Tollinger). Rozhodčí: Jeřábek - Doležálek, Drobílek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Střely na branku: 27:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5, 3:5, 3:6.
Třebíč: Telecký - Mečiar, Čtveráček, Jaroš, Mlejnek, Kotrba, Belatka - Vondráček, Křenek, Vítek, Krutiš, Němec, Kadela E., Dočekal, Vyhnálek, Kesner, Sochor, Klíma, Burda, Jordan.
Karlovy Vary: Hruška - Ryžuk, Přindiš, Tomeček, Tollinger, Rohan Martin - Schmidt, Jakubal, Záhora, Chaljavin, Vaněk, Mistoler, Vachovec, Hampl, Topinka, Hudák, Rohan Tomáš, Mareček, Majer.

V první šanci utkání se zjevil domácí Klíma, Hrušku v brance hostů však neprostřelil. Zblízka pak minul na straně druhé Teleckého svatyni Vaněk. Při první přesilové hře hostů mohli skórovat Mistoler a Schmidt, prvně jmenovaný však branku minul a druhý pak neuspěl střelou od modré. Mezi tři tyče se netrefil ani domácí Křenek. Osmá minuta přinesla několik slibných brankových příležitostí a nezůstalo pouze u nich. Martin Rohan našel před brankou nekrytého Majera, ten Teleckého nejdříve neprostřelil, o pár sekund později už ale mířil přesně nad beton třebíčského brankáře - 0:1. Tentýž hráč mohl brankové skóre navýšit, na Teleckého však nevyzrál. Tváří v tvář se poté ocitl před Hruškou Vítek a ve stoprocentní brankové příležitosti byl zfaulován. Nařízené trestné střílení pak kapitán domácích bezpečně proměnil – mířil přesně pod břevno a nedal hostujícímu brankáři nejmenší šanci – 1:1. O šestadvacet sekund později už domácí vedli – Vondráček nahrál před branku křižně Křenkovi a bylo to rázem 2:1. Do konce třetiny už branka nepadla – neuspěl Kotrba od modré, Křenek, kterého ideálně našel před brankou Krutiš, ani hostující Záhora.

Hned na začátku druhé dvacetiminutovky trefil Majer břevno domácí branky. O pár sekund později, v čase 21:25, Karlovarští vyrovnali. Při přesilové hře prostřelil od modré vše Martin Rohan - 2:2. Než se stačili domácí vzpamatovat, bylo to 2:3 – Záhora našel před odkrytou brankou Majera a ten poslal hosty podruhé v utkání do vedení. V čase 25:45 už hosté vedli o dvě branky. Karlovarský Záhora byl v brejku zastaven nedovoleně a nařízené trestné střílení proměnil s notnou dávkou štěstí svou třetí brankou v utkání střelou mezi Teleckého betony Miroslav Majer - 2:4. Snížit mohl Kesner, navýšit brankové skóre pak Hampl, ani jeden však neuspěli. Změnit nepříznivý vývoj utkání pro domácí mohl Mlejnek, trefil však od modré tyč.

Ve slibné šanci přestřelil na začátku třetího dějství aktivní Křenek. Telecký si poté poradil se střelami Tollingera i Schmidta. Ve 46. minutě vystřelil ne příliš prudce z mezikruží Hudák, kotouč z jeho hole si cestu za brankovou čáru ale našel – 2:5. Domácí se snažili snížit, postupně ale ztroskotali na hostujícím brankáři Vondráček a podvakrát i Kesner. Necelých sedm minut před koncem ale snížil svou druhou brankou v utkání David Křenek přesnou střelou pod břevno, když ho předtím našel před brankou Krutiš – 3:5. O čtyři minuty později se ale trefil z kruhu do šibenice Tomáš Rohan a tím pohřbil v tu chvíli ještě existující naděje Třebíčských – 3:6.

Štěpán Oberreiter – SK Horácká Slavia Třebíč: „Ten zápas jsme si vlastně prohráli ve druhé třetině, když jsme tam měli obrovský výpadek, zase prohrajeme zápas individuálními chybami. To se potom těžko hraje se soupeřem, když mu nabídneme tři góly během chvilky, a soupeř otočí z 2:1 na 3:2, k tomu přidá další góly a je po zápase. My jsme se snažili s tím ještě něco udělat v poslední třetině, ale na víc jak na jeden gól jsme neměli. Někteří hráči hrají, na co mají, a my lepší hráče nemáme, proto jsme tam, kde jsme.“