Třebíč prolomila sérii výher dorostenců

K a r l o v y V a r y - Dorost: HC Energie Karlovy Vary - SK Horácká Slavia Třebíč 3:4 (1:1, 1:2, 1:1). Spanilá jízda energetiků dorosteneckou extraligou skončila. Hokejisté Třebíče jim po více než měsíci připomněli hořkou pachuť porážky. Domácí sice většinu zápasu dominovali, ale o body je připravilo několik hrubých chyb v obraně a především vynikající výkon třebíčského brankáře Ondrůje. Závěrečnou naději vykřesal sice Tomáš Sláma, ale hosté drtivý nápor ustáli.
Extraliga dorostu, 28. kolo, so 4.12.2004, Zimní stadion Karlovy Vary
Třebíč
3:4
1:1, 1:2, 1:1
Branky: 10. Schmidt (Budínský), 35. Šnajdr (Dudek, Boguský), 50. Sláma (Zmeškal, Schmidt) - 20. Kadela (Jánský), 25. Kundela (Kejda), 30. Jánský (Kadela), 42. Novák. Rozhodčí: Zubzandát. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 103. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.
Karlovy Vary: Petrásek - Novák, Tollinger, Přindiš, Schmidt, Boguský, Satora, Zmeškal - Dudek, Budínský, Děkan - Rohan, Sláma, Kellner - Šnajdr, Topinka, Tomáš Polák - Truhlář, Klsco
Třebíč: Petr Ondrůj - Vlček, Popela, Marek Ondrůj, Vlašín, Hobza, Roman Kadela - Burian, Kundela, Kejda - Burián, Nahodil, Matoušek - Jánský, Novák, Eduard Kadela

Po náročném utkání se šťastným koncem v Brně se karlovarští dorostenci představili opět na domácím ledě. Prolomit jejich desetizápasovou šňůru bez prohry přijel tým z Třebíče. Ten se v tabulce nachází na sedmém místě s uctivým odstupem od příček znamenajících postup do play-off.

Hráči Energie soupeře již od počátku nijak nešetřili a v prvních deseti minutách jej výrazně přehrávali. V první velké šanci se ve třetí minutě octl domácí Kellner, osamocen před brankářem Ondrůjem však mířil těsně vedle. Tlak Karlovaráků umocnila i přesilová hra po vyloučení Jánského v šesté minutě. Domácí sice dobře obsadili útočné pásmo, do nebezpečných střeleckých pozic se však nedostávali a hosty tak vystrašila pouze bomba obránce Satory. Co se nepovedlo v početní převaze, napravili energetici při hře pět na pět. V čase 9:26 střílel od modré obránce Tomáš Schmidt a puk zacloněný klubkem hráčů prošel betony hostujícího gólmana. 1:0. Následovala série vyloučení na obou stranách, která do značné míry otupila tlak domácích. Naopak Třebíč začala stále více vystrkovat růžky. V patnácté minutě zkoušel z ostrého úhlu štěstí Burian, karlovarský brankář Petrásek však byl připraven. Jinak tomu však bylo pouhých 59 vteřin před koncem třetiny, kdy domácí obránci nejspíše již odpočívali v kabině. Osamocený Eduard Kadela jim do té kabiny poslal vyrovnávací branku. Po dvaceti minutách tak na světelné tabuli svítil nerozhodný stav 1:1.

Druhá třetina vypadala z pohledu domácích jako den a noc. Do poloviny zápasu byly jejich útoky bezzubé a děravá obrana inkasovala dva góly. Poté se však hráči Karlových Varů probrali a začali předvádět pohledný ofenzivní hokej, na který jsou u nich diváci zvyklí. Ale pěkně popořádku. Vyrovnávací brankou povzbuzení hosté předvedli ve 25. minutě pěknou kombinaci, na jejímž konci stál Marek Kundela a Třebíč se rázem ujala vedení. Hned po rozehrání pak mohl další ránu domácím zasadit Kurial, ale Petrásek v brance Energie se tentokrát nemýlil. Domácí překvapení nepříznivým vývojem utkání působili nervózním dojmem, v obraně často chybovali a jejich útokům chyběla myšlenka a nápad. V polovině třetiny odhalil další skulinku v jejich defenzívě Martin Jánský a zvýšil již na 1:3. Tato pohroma však paradoxně vrátila domácí do hry a ti se opět chopili otěží zápasu. Ve 32. minutě zahrozil Václav Truhlář, proti výbornému Ondrůjovi však neuspěl stejně jako Budínský o minutu později. Tlak Energie narostl v přesilové hře po vyloučení třebíčského Romana Kadely, avšak obránci hostí místy připomínali spíše klíšťata. Přisátí na útočnících Karlových Varů znemožňovali jim jakýkoli pohyb, natož gólovou šanci. Tlak domácích však nakonec nevyšel naprázdno. Ukázkové řešení situace dva na jednoho ukázala dvojice Dudek, Martin Šnajdr a druhý jmenovaný vrátil Energii naději na příznivý výsledek. 2:3. Ojedinělou šancí hostů v této fázi zápasu byla příležitost Buriana, který zle dotíral na brankáře Petráska. Ten však další pohromu pro svůj tým nepřipustil. Zbytek třetiny se odehrával v duchu obléhání třebíčské tvrze, ta však ani do druhé přestávky nekapitulovala.

Nástup do poslední dvacetiminutovky karlovarským dorostencům vůbec nevyšel. Jejich obrana totiž vyrobila další minelu a Rostislav Novák vrátil Třebíči dvoubrankové vedení. Po této brance se hosté opět stáhli do obranné ulity, z druhé třetiny již věděli, že tato taktika na domácí platí. Ve 46. minutě provětral lapačku třebíčského gólmana ostrostřelec Šnajdr a ve stejné minutě si na trestnou lavici šel odpočinout hostující obránce Vlček. V oslabení předvedl Ondrůj famózní zákrok proti střelci první branky Schmidtovi. Vytoužené a těžce vydřené branky se tak domácí dočkali až v další přesilové hře, v čase 49:52 pro ně tvrdou ranou vykřesal naději Tomáš Sláma. 3:4. Když byl v 51. minutě vyloučen další hráč z celku Třebíče, zažili diváci věc, kterou na utkání A týmu asi jen tak neuvidí. Hosté totiž tak dlouho otáleli se střídáním, až čárový rozhodčí vhodil kotouč před samotnou karlovarskou pětici. Další početní výhodu již domácí nevyužili, ale i tak neustávali ve svých útočných snahách. Po jejich závarech v útočném pásmu stáli obránci hostí na nohou snad jen silou vůle, ale vyrovnat soupeři nedovolili. K poslednímu zoufalému náporu zavel domácí trenér Mlejnek v čase 58:11, kdy po oddechovém čase zůstal brankář Petrásek na střídačce a do hry vskočil šestý hráč. Hrdina posledních minut Petr Ondrůj ale již nehodlal lovit puk za svými zády a donutil tak domácí smířit se s faktem, že každá série jednou končí. Ta karlovarská skončila dnes, když třebíčští mladíci předvedli svůj zajímavý vítězný rituál.