V přestřelce úspěšnější Zlín

Z l í n - Ani čtyři vstřelené branky na soupeřově ledě k vítězství nestačily. Desetibrankovou přestřelku ukončil trefou do opuštěné karlovarské svatyně v poslední minutě Miroslav Okál. Po celý průběh hokejisté Energie pouze dotahovali soupeřův náskok. Rozhodující rozdíl se zrodil ke konci druhé třetiny, kdy Zlín vstřelil v rychlém sledu dva góly. Do třetího dějství nastoupil do karlovarského brankoviště Rudolf Pejchar. Sám za svá záda kotouč nepustil. Šestý přesný zásah zaznamenal už zmiňovaný Okál využitím individuální chyby Marka Topoliho v závěrečné power play. Po třetinách 1:1, 4:2 a 1:1 prohrála HC Energie na zlínském ledě 6:4.
Český Telecom Extraliga, 45. kolo, pá 31.1.2003
Zlín
6:4
9. Lipka (Mokrejš), 26. Hamrlík (Blaťák), 35. Rachůnek (Ministr), 37. Macholda (Rachůnek), 39. Vlach (Veselý), 60. Okál - 11. V. Polák (Kraus, Bauer), 34. L. Svoboda (Hořava), 36. Hořava (L. Svoboda, Vala), 57. Vala (Mádl, Opatovský).
Zlín: Tuček (36. Pešat) - Hamrlík, Blaťák, Galvas, Zubíček, Macholda, Hriňa - Okál, Vlach, Veselý - Rachůnek, Ministr, Pivko - Mokrejš, Lipka, Jenáček - Záhorovský, Zagrapan, Hubáček.
Karlovy Vary: Franěk (39. Pejchar) - Topoli, Němeček, M. Hlavačka, Mádl, Bauer, Rodin, - L. Svoboda, Pavliš (21. Kverka), Kraus (21. Hořava) - Balázs, Alinč, Bednařík - V. Polák (21. Opatovský), Vala, Košťál.

Duel dvou oslabených týmů začal v ospalém tempu a nic nenasvědčovalo tomu, že nakonec skončí divokou přestřelkou. Kádr Zlína prořídl po dočasných odchodech Balaštíka a Marušáka, trenéři Karlových Varů se museli vypořádat pro změnu s absencí zraněného Němčického a Krajíčka a potrestaného Skuhravého. První vážnější situace před brankou se divákům naskytla až v deváté minutě a hned znamenala gól v karlovarské síti. Přes clonící hráče se trefil přesně slovenský krajánek Lipka. Hosté odpověděli za dvě minuty, kdy vyrovnal na 1:1 odrazem od tyčky benjamínek Polák. V následujících minutách měli Karlovarští více ze hry, jenže zlínský gólman Tuček se překonával. V největších šancích na něm ztroskotal Hlavačka, stejně jako Alinč, navrátilec v karlovarském dresu.

Do druhé třetiny stáhli karlovarští trenéři sestavu na tři útoky, ale zásadní obrat ve hře se nekonal a zlínské publikum sledovalo spíše boj o střední pásmo. Ve 26. minutě ale domácí využili druhou přesilovou hru, když Hamrlík dostal za Fraňkova záda vyraženou Blaťákovu střelu. Na 2:2 srovnal kapitán Energie Ladislav Svoboda, když v nájezdu dva na jednoho nepřihrával, prudkou střelou překvapil Tučka a spustil touto trefou ve 34.minutě nevídanou přestřelku. Přibližně za 80 sekund vyhrál Ministr buly a Rachůnek pohotovým pokusem naklonil misku vah opět na zlínskou stranu. Uběhl však stejný časový interval a po Hořavově trefě mezi Tučkovy betony bylo opět vyrovnáno a brankář Medvědů přenechal místo svému kolegovi Pešatovi. Časomíra však ukrojila pouhých 62 sekund, když si mladý zadák Macholda najel na přihrávku a znovu urval vedení pro domácí tým. Do čtveřice už ovšem vyrovnání nepřišlo. Naopak v 39.minutě vypálil Vlach a puk proklouznutý mezi Fraňkovými betony se doplazil za brankovou čáru a vyhnal z klece hostujícího gólmana, kterého nahradil Pejchar. Po závarečné pětiminutovce prostřední třetiny, strávené jakoby na rozbouřeném moři, byli o dvě branky spokojenější zlínští hokejisté.

Do závěrečné části vstoupili „energetici" se zřejmou snahou o korekci výsledku a na ledě se postupně stávali pány. Místy až drtivý tlak vrcholil v polovině třetiny, ale Pešat se zdál být neprůstřelným. Nápor poté přerušilo vyloučení obránce Bauera. Zlín si však příležitosti ke zvýšení skóre nepřipravil, a tak se hostům přeci jen ještě podařilo zápas zdramatizovat a vykřesat naději na vyrovnání. Na konci 57.minutě tečoval puk od Mádla Vala a snížil na jednobrankový rozdíl. Došlo k poradě lavičky Energie, následovalo odvolání Pejchara a snaha vyrovnat při power-play. I když měli Karlovarští puk převážně na svých holích, skórovat se jim nepodařilo a naopak čtyři sekundy před vypršením šedesáti minut zpečetil výsledek na 6:4 domácí kapitán Okál. Energie prohrála poslední tři utkání před nadcházející reprezentační přestávkou, přesto se však díky klopýtnutí některých soupeřů o elitní osmičku nadále drží v neuvěřitelně vyrovnané tabulce na postupové příčce.

Zdeněk Venera (Zlín): "Nepodali jsme mimořádný výkon, ale narozdíl od minulých zápasů se nám jednoduše dařilo proměňovat šance. V závěrečné třetině nás podržel střídající brankář Pešat, který vychytal spoustu příležitostí."

Marek Sýkora (Karlovy Vary): "Přijeli jsme s cílem získat alespoň bod. Z výsledku je zřejmé, že se nám nepovedlo. Celou sezonu se snažíme vycházet z obrany a hrát na protiútoky. Stejnou taktiku jsme chtěli použít i dnes, ale dostali jsme šest branek. Poznali jsme, že nám nesedí otevřený hokej. Domácí byli velmi efektivní, skvěle zakončovali, a to bylo rozhodující."