Vítězná šňůra pokračuje! Junioři již podesáté v řadě zvítězili

MHL: HC Energie - Dinamo Petrohrad 5:4 pp (3:2, 1:1, 0:1 - 1:0)
Juniorka Energie se po sérii devíti výher v řadě za tři body utkala proti Dinamu Petrohradu. Po skvělém začátku se hostům podařilo srovnat a dotáhnout zápasu až do prodloužení, ve kterém se dokázal trefit Sebastian Gorčík a zajistil tak domácím alespoň dva cenné body do tabulky MHL.
MHL, 34. kolo, pá 10.1.2014
Dinamo Petrohrad
5:4p
3:2, 1:1, 0:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 5. Zadražil (Gorčík, Harkabus), 7. Harkabus (Troška, Šimek), 9. Šimek (Zadražil), 39. Táborský (Hroch), 61. Gorčík (Kohout) – 15. Kozlov (Nikolajev, Anikin), 20. Parfjonov (Zavjalov), 37. Zavjalov (Soljannikov, Gavrilov), 42. Parfjonov Rozhodčí: Lavrentěv - Gerát, Hynek Vyloučení: 7:6 Využití: 1:0 Diváci: 350 Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4
Karlovy Vary: Honzík (Frček) – Kečkeš, Dvořák (A), Šafář, Horvath, Šimek, Troška – Flek (C), Beránek, Bezúch – Gríger, Táborský, Harkabus – Vachutka, Kohout, Vrána (A) – Gorčík, Hroch, Zadražil.
Dinamo Petrohrad: Sinjagin (Šednov) – Gavrilov (C), Pikmulin, Pankov, Kulagin, Trusov, Malyk, Ručkin, Voroncov – Nikolajev, Nikanorov, Soljannikov – Šalimov (A), Djadjuško, Aksjonov – Zavjalov, Kurakin, Kozlov – Parfjonov, Tambijev, Anikin.

Začátek utkání pojali domácí velice aktivně. Tlačili se dopředu a zasypávali Sinjagina sprškou střel, ale žádná z nich se prozatím neuchytila. Tedy až do páté minuty, kdy Sebastian Gorčík projel hostující obranou, po střele se dostal k odraženému puku a poslal ho před bránu na úplně volného Matěje Zadražila, který už měl jednoduchou práci. O minutu později mohla Energie zvýšit, když Jakuba Fleka nedovoleně zastavil Maxim Kulagin. Svou přesilovou hru nesehráli domácí vůbec špatně. Když už to vypadalo, že se Dinamo ubrání, tak se k puku dostal David Troška, jehož střelu tečoval Tomáš Harkabus mezi Sinjaginovy betony. Psala se tedy teprve sedmá minuta zápasu a Vlčí smečka už vedla 2:0. Jenže to domácím zřejmě nestačilo. Při hře čtyři na čtyři se z téměř identické situace, jako před dvěma minutami Tomáš Harkabus, prosadil i Denis Šimek a zvýšil tak již na 3:0. I nadále byla Energie lepším týmem, která přehrávala Dinamo ve všech směrech a dostávala se do velkých šancí. Ovšem v patnácté minutě první třetiny se podařilo Petrohradu po teči Iljy Kozlova snížit stav zápasu na 3:1 pro domácí. A aby toho nebylo málo, tak čtyřicet vteřin před koncem první části se Dinamu podařilo snížit na rozdíl jediné branky, když se v chumlu před bránou nejlépe zorientoval Jegor Parfjonov.

Ve druhé třetině se z počátku hrál vyrovnaný hokej. Ve dvacáté čtvrté minutě zůstal ležet na ledě hostující gólman po srážce s jedním z domácích hráčů, ale po chvíli se zvednul a pokračoval dále ve hře. O tři minuty později měla Energie možnost zvýšit svůj náskok, ale přesilovou hru sehrála mizerně. Ve třicáté páté minutě se nechal vyloučit Oto Táborský za sekání a Petrohradu se podařilo přesilovou hru využít. Ilja Zavjalov dokázal dorazit puk za bezmocného Honzíka. Domácí to ale nezabalili a o minutu později poslal Energii opět do vedení Oto Táborský.

Třetí část začalo Dinamo výborně. Už po minutě a půl objel Jegor Parfjonov Honzíkovo bránu a přesně zakončil bekhendem. Bylo tedy opět vyrovnáno a znovu se začínalo od nuly. V průběhu třetí třetiny se hrál rychlý ale vyrovnaný hokej. Bylo k vidění mnoho vyloučení, ale žádná z přesilových her nevedla k vedoucímu gólu ani na jedné straně. Tento stav zůstal i na konci třetí třetiny. Zápas tedy dospěl až do prodloužení, ve kterém se po minutě dokázal krásnou individuální akcí prosadit Sebastian Gorčík a Vlčí smečka tak bere alespoň dva cenné body.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Jsme nesmírně rádi, že se nám podařila prodloužit série vítězství, protože dnes před námi stál velmi těžký soupeř. Byť se nám podařil začátek utkání, tak soupeři se svou houževnatostí a neskutečnou odolností podařilo vrátit do zápasu. Tenhle soupeř byl asi jeden z nejlepších, co tu hrál, dostával nás pod tlak, sám uměl hrát pod tlakem a hrál hodně fyzickou hru. Myslím, že rozhodčí trochu pustil průběh utkání, což vyhovovalo spíše soupeři. Ale klobouk dolů před našimi hráči, kteří si dokázali dojít i pro ten druhý bod a za to jim nesmírně děkuji.