Vlach pokořil tátův Zlín, desítka opět o kousek blíž!

ELH: HC Energie – PSG Zlín 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Energetici navázali na bodový zisk z Hradce Králové, a na domácím ledě porazili hokejisty Zlína. V utkání dominovaly obrany obou týmů, a tak nakonec rozhodla jediná chyba, kterou udělali hosté v samém závěru. Večer v KV Areně patřil jednoznačně Romanu Vlachovi, který tým vedený svým otcem pokořil asistencí a vítěznou brankou.
Tipsport extraliga, 43. kolo, út 28.1.2014
Zlín
2:1
0:0, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 34. Micka (Vlach, Hovorka), 60. Vlach (Gulaši, Hovorka) – 37. Köhler (Balaštík). Rozhodčí: Pešina, Wagner – Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:8, navíc Pohl (KVA) 10 min. za nesp. chování. Využití: 2:1. Diváci: 2517. Střely na branku: 23:27. Zblokované střely: 9:11. Hity: 13:13. Vhazování: 37:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Karlovy Vary: Závorka – Bičánek, Šmach, Drtina, Rýgl, Gulaši, Dresler – Zaťovič, Balán, Pohl – Micka, Vlach, Hovorka – Dlouhý, Vachovec, Zucker – Koblasa, R. Hruška, V. Tomeček
Zlín: Kašík – Kotvan, Marušák, Urbanec, Tesařík, Řezníček, Matějíček – Veselý, Leška, Balaštík – Sedláček, Čajánek, Okál – Köhler, Holík, Ondráček – Kubiš, Melenovský, Honejsek

Hned v úvodu utkání byl vyloučen hostující Tesařík, a domácím se naskytla šance zahrát si v početní výhodě. Ke střele z levé strany se dostal Hovorka, nebyla ale nijak zvlášť nebezpečná, a jinak Zlín domácí k ničemu nepustil. O chvíli později se kolem branky obtáčel Zatovič, Kašíka ale neohrozil. Vzápětí si přesilovou hru vyzkoušeli i Berani. Ani oni se ale do žádné vyložené šance nedostali, a to i přesto, že energetici v obraně dost zmatkovali. V 10. minutě se v jasné gólové šanci ocitl Vlach, který byl před gólmanem úplně osamocen, ležícího Kašíka ale nedokázal překonat.

Domácí byli nebezpečnějším mužstvem. Zprava se k zakončení dostal Vachovec, brankář ale jeho střelu vyrazil. Po Drtinově nahození zase vznikl před brankou závar, ani z něj však nic nebylo. Ve 14. minutě obelstil Vlach obránce, a hledal před brankou volného Hovorku, který ale kotouč nezasáhl. V závěru první části se do hry dostali i díky další přesilovce také hosté, kteří si dokázali vytvořit tlak, obrana Energie ale odolala.

V úvodu druhé třetiny měli mírně navrch hosté. K bekhendovému pokusu z mezikruží se dostal Sedláček, Závorka si ale poradil. O chvíli později se Ševci dostali do přečíslení dvou na jednoho, situaci ale vyřešili špatně. Energetici měli problémy s rozehrávkou, a usnadňovali tím soupeři cestu k brance. V polovině utkání přišla další početní výhoda PSG , Karlovaráci ale hosty k ničemu nepustili. Naopak, do zakončení se dostali Zucker a Zaťovič, kýžené trefy ale nedosáhli.

Zaťovič poté hledal před brankou Pohla, ten ale na jeho pas nedosáhl. Ve 34. minutě se diváci v KV Areně konečně dočkali gólu. Po vyloučení Sedláčka rozehráli domácí povedenou kombinaci, Vlach našel před Kašíkovou svatyní Tomáše Micku, a ten přízemní ranou otevřel skóre. Dvanáct sekund poté byl vyloučen Melenovský, tentokrát se však hráči v modro-žlutých dresech dokázali ubránit. Krátce poté dostal dvouminutový trest Bičánek a hosté trestali. Po Balaštíkově střele se k dorážce dostal Bedřich Köhler, a srovnal na 1:1.

Ve třetí periodě pokračoval trend z předchozího průběhu utkání – často se vylučovalo. Potřetí v zápase se na trestnou lavici posadil Vachovec, hosté se ale neprosadili. Na druhé straně byl vyloučen Honejsek, ani Energie ale na obranu soupeře nevyzrála. Ve 48. minutě se do brankoviště protlačil Zucker, Kašík ale puk přikryl včas. Hra byla vyrovnaná, vyložené šance ale nebyly k vidění ani na jedné straně. V 55. minutě dostal menší trest Veselý, a energetici dostali hosty pod tlak. Defenziva PSG se ale všem útokům ubránila.

Dvě a půl minuty před koncem se nechal znovu vyloučit Veselý, a nabídl domácím velkou šanci na tři body. Energetici se jí chopili, když se po Gulašiho nahození před brankou ke kotouči protlačil Roman Vlach, a poslal ho do sítě. Zlín to ještě v závěru zkusil bez gólmana, k ničemu to však nevedlo, a tak putuje domů s prázdnou.

Jaromír Kverka (HC Energie Karlovy Vary): Dnes to byly takové šachy. My jsme v první třetině měli malinko více šancí a už před zápasem jsme se připravovali na přesilovky Zlína. Hrálo se hodně oslabení, tak i přesilovek a nám se v nich podařilo vstřelit dva góly. Minutu před koncem jsme byli odměněni za větší snahu získat tři body. Jsme moc spokojeni.

Juraj Jurík (PSG Zlín): Na obou mužstvech bylo vidět, že v neděli hrála těžká utkání. Zápas se hrál takticky, hodně odzadu, každý vyčkával na chybu soupeře. Duel se lámal v přesilovkách a když jsme si měli pohlídat bodík, tak jsme domácím nabídli v podstatě čtyři minuty před koncem přesilovky a hokejový bůh nás za to potrestal. Minutu před koncem jsme dostali gól. Takový je sport. Bohužel měli jsme jít výhře lépe naproti. Domácí si tak vybojovali tři body.