Vlčí smečka nezvládla druhé utkání v řadě

JUN: HC Energie - Mountfield HK 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Karlovarští junioři ve druhé dni po sobě nastoupili na domácí led. Po pátečním nevydařeném zápasu se dokázali dostat v úvodu první třetiny do vedení. Vinou mnoha vyloučení však ztratili mnoho sil a nedokázali rozjetý Mountfield zastavit a nezískávají ani jeden bod.
DHL extraliga juniorů, 20. kolo, so 19.11.2016, KV Arena
Hr.Králové
1:4
1:1, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 5. Vodička (Chalupa) – 9. Gasparov (Štohanzl, Dufek), 29. Hidveghy (Dufek), 33. Havránek (Dufek), 53. Havránek (Gaspar, Dufek). Rozhodčí: Hucl – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 14:8. Využití: 1:3. Bez využití. Diváci: 93. Střely na branku: 19:37.
Karlovy Vary: Kuchař (41. Beran) – Pajk, T. Brabec, Bernáth, Vodička, Vápeník, V. Brabec, Beer – Davídek, Janata, Kurfürst, Svoboda, Procházka, Šála, Pastyřík, Horký, Hauzr, Tamáš, Nguyen
Hr.Králové: Bechný – Bureš, Kynčl, Havránek, Gaspar, Šalda, Hroudný, Lier – Chalupa, Zahradník, Dvořák, Hidveghy, Štohanzl, Dufek, Jirásek, Matouš, Malík, Hnik, Řepík

Energetici se dostali do vedení ve čtvrté minutě, kdy Petr Vodička v přesilové hře vyzrál nad brankářem hostů a střelou od modré posunul Karlovy Vary blíže k zisku bodů. Hradec však nenechal na sebe dlouho čekat a po vyloučení Janaty také využil přesilovou hru. Autorem branky se stal Michael Gasparov, který po přihrávce od Martina Štohanzla zakončil přesnou kombinaci v útočném pásmu a trefil odkrytou část Kuchařovy svatyně. Velkou příležitost dostal útočník Tomáš Zahradník, který po faulu Procházky jel trestné střílení. Svojí šanci však proměnit nedokázal a první perioda skončila za stavu 1:1.

Do druhé části nastoupili Hradečtí mnohem aktivněji než jejich soupeř. Mountfield se dále tlačil do pásma Energie a po necelých devíti minutách třetiny se z druhého gólu mohl radovat Patrik Hidveghy, který svojí přesnou střelou poslal svůj tým do vedení. Další ránu pro Vlčí smečku připravil Štěpán Havránek, který dokázal využít zmatku před bránou Karlových Varů, a zvýšil tak náskok hostů. Zbytek třetiny se nesl v duchu trestů, kde rozhodčí rozdělil celkem 22 trestných minut. Velkou ztrátou pro domácí bylo odstoupení brankáře Kuchaře z důvodu zranění.

V bráně Energie se objevil Adam Beran, který měl hned v úvodní minutě tři střely k vychytání. Po mnoha dalších přesilových hrách Hradce Králové se podařilo energetikům dostat do útočného pásma. Tam se však nedokázali usadit a na kotouči byli opět hosté. Mountfield se dokázal počtvrté gólově prosadit ve 53. minutě, kdy po vyloučení Pavla Vápeníka skóroval Štěpán Havránek, který přesně namířil puk za záda brankáře Berana. Necelé tři minuty před koncem byl ještě vyloučen Ondřej Pajk, ale domácí tým podržela obrana a zabránila pátému gólu.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): My jsme dnešní zápas bohužel nezvládli podobně, jako druhou polovinu toho včerejšího. Z té hokejové stránky toho bylo na naší straně hrozně málo. Zbytečnými fauly jsme dostali soupeře do hry a nabídli jsme mu několik gólů, které využil. Zbytečně jsme přišli o toto utkání. Teď nás čekají další dvě utkání v pondělí, v úterý, kdy jedeme na Moravu a počítáme s tím, že bychom dali příležitost mladším hráčům, kteří si výborně vedou ve starším dorostu a zaslouží si naší pozornost než někteří naši hráči, kteří tu příležitost mají a nevyužívají ji, tak jak by měli nebo jak by mohli.

Aleš Krátoška (Moutnfield HK): Po včerejším kolapsu je pro nás dnešní výhra velmi cenná. Po jednobrankovém náskoku Karlových Varů, jsme museli dohánět zápas, nicméně tým to zvládl bravurně a po čtyřech brankách jsou to důležité body do tabulky a pro morálku týmu obzvlášť.