Vlčí smečka po bojovném výkonu končí ve čtvrtfinále

JUN: HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 0:7 (0:3, 0:3, 0:1)
Ačkoliv tomu výsledek moc nenapovídá, tak i ve třetím čtvrtfinálovém utkání předvedli energetici výkon, za který se nemusí stydět. Proti Spartě ze sebe vydali to nejlepší, soupeř byl ale jednoduše lepší a po zásluze zvítězil. Energetici tak proti favoritovi nepřekvapili a letošní sezonu zakončí na osmé příčce, což je v závěrečném součtu ve všech ohledech velmi dobrý výsledek.
DHL extraliga juniorů, CF3, út 22.3.2016
Sparta
0:7
0:3, 0:3, 0:1
Branky a nahrávky: 3. Havel (Kadeřávek, Procházka), 15. Zeleňák, 19. Sladkovský (Györi, Hozák), 30. Kulda (Schwamberger, Mikliš), 31. Sladkovský (Györi, Hozák), 36. Zeleňák (Bednárik), 46. Kulda (Mikliš, Lojka). Rozhodčí: Svoboda, Valenta – Jelínek, Malý. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:3. Diváci: 289. Střely na branku: 29:44. Průběh utkání: 0:7.
Karlovy Vary: Kuchař (od 31. Frček) – Pajk, Weinhold, Vodička, Rulík "C", Beer, Dudek – Zikmund "A", Babka, Vrána "A" – Čejka, Janata, Svoboda – Nguyen, Bečka, Davídek – Hauzr.
Sparta: Pírs – Knobloch "A", Kadeřávek, Bednárik, Mikliš, Zeleňák, Duben, M. Jandus – T. Jandus, Pulkrab "A", Havel, Procházka, Sladkovský, Hozák, Györi, Schwamberger, Lojka, Kulda, Klindera.

Za stavu 2:0 pro pražskou Spartu se přesunula čtvrtfinálová série do Karlových Varů. Utkání před velmi dobrou návštěvou nezačali ale domácí moc dobře, hned po dvou minutách faulovali. Sparťané v posledním utkání využili hned pět přesilových her, a tak se domácí museli bát. Síla pražského celku se ukázala hned v této přesilové hře, ve které se těsně před Kuchařem podařilo tečovat puk Janu Havlovi, ten poslal puk do protipohybu brankáře a mohl se radovat. Energetici si první větší šanci vytvořili v polovině třetiny, Babka ale trefil pouze tyč. O chvíli později už se ale opět radovali hosté, když se Vojtěch Zeleňák protáhl obranou a po pěkném sólu podruhé rozvlnil síť za Kuchařem. Sparta si v následujících minutách držela energetiky daleko od vlastní branky a nadále útočila, což se jim nakonec vyplatilo. Minutku před sirénou se před brankou dostal puk k osamocenému Lukáši Sladkovskému, který Kuchařem překonal potřetí.

Druhou periodu začali domácí poměrně aktivně a díky tomu si i zahráli přesilovou hru, to dokonce čtyři na tři. Ta se jim ale vůbec nepodařila a krátce po jejím skončení málem inkasovali, když z trestné lavice vracející se Györi ujel všem obráncům, Kuchaře ale nepřekonal. V polovině třetiny ale opět přišla řada na Spartu, která ukázala, že je opravdu velmi silná. Nejprve se prosadil tečí Vojtěch Kulda, když na něj poté o necelých čtyřicet vteřin později navázal svou druhou brankou v zápase Lukáš Sladkovský. Ačkoliv Kuchař ani za jeden gól nemohl, trenér Žůrek se jej rozhodl vystřídat a na hřiště naskočil Frček. Ani ten ale neudržel čisté konto moc dlouho, Sparta totiž využila přesilovku čtyř proti třem, dělovkou od modré se prosadil taktéž podruhé Vojtěch Zeleňák.

Do třetí třetiny se nastupovalo za rozhodnutého stavu a musel by se stát zázrak, aby se energetikům podařilo zvrátit šestibrankové manko. Když to vypadalo, že by se karlovarští hokejisté mohli k něčemu dostat, ujel obraně Vojtěch Kulda a střelou pod víko se podruhé zapsal mezi střelce. Krátce na to hráli domácí přesilovou hru, v ní ale jako první zahrozili nečekaně hosté. Zpoza branky se vyvalil puk na Jana Havla, který ranou z první bránu jen těsně přestřelil. Po následném protiútoku už se radovali domácí, že se jim podařilo alespoň jednou skórovat, rozhodčí ale branku neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Do konce zápasu už se jen hodně vylučovalo, hrálo tvrdě, ale další branky nepadly. Sparta tak vyhrála i třetí utkání a hladce postoupila do závěrečného finálového turnaje. Karlovarští junioři po návratu mezi českou juniorskou elitu určitě předvedli dobré výkony a čtvrtfinále pro ně bude nakonec úspěchem, obzvláště po extrémně těžké osmifinálové sérii s Kometou Brno.

Jiří Žůrek (HC Energie Karlovy Vary): Jsme nešťastní, prohráli jsme, dostali jsme hodně gólů. Hodně sil nás ale stála osmifinálová série s Brnem, kterou jsme hráli na pět zápasů. Ta série navíc byla pro všechny na krev a prostě ten kádr nemáme tak široký, abychom byli schopni poté konkurovat týmu Sparty. Snažili jsme se rvát, i když to výsledkově moc nevypadá. Hlavně v prvním zápase na Spartě ukázali kluci obrovský charakter, kdy se za stavu 0:4 dokázali vrátit do zápasu. Myslím si, že hlavně to osmifinále odtahali výborně a věřím, že je to trošičku posunulo. Většina kluků je tady mladých, nastupovali jsme proti klubům, kde měli i dvanáct starších hráčů, my jsme starších dnes měli pět. Tihle kluci mají juniorku ještě příští rok před sebou, takže z toho mohou čerpat. Bylo super, že kluci odehráli těžké zápasy v osmifinále, se Spartou jsme poté sice chtěli o něco víc, ale realita byla trošičku jiná.