Vlčí smečka přetlačila bruslaře z Mladé Boleslavi

JUN: HC Energie - BK Mladá Boleslav 4:3p (1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)
Karlovarští junioři se v pátečním utkání střetli s Mladou Boleslaví, která se nacházela o pouhý bod za nimi. Utkání přineslo mnoho vyloučení na obou stranách a dokonce hattrick Ladislava Zikmunda (na snímku), který dostal všechny tři přihrávky od Jakuba Vrány.
DHL extraliga juniorů, 21. kolo, pá 20.11.2015
Ml.Boleslav
4:3p
1:1, 2:0, 0:2 - 1:0
Branky a nahrávky: 3. Tamáš (Dudek, Vrána), 23. Zikmund (Vrána), 25. Zikmund (Vrána), 62. Zikmund (Vrána) – 11. Ďurač (Žalud), 43. Ďurač (Mašek, Pořizek), 59. Pätoprstý (Žalud). Rozhodčí: Grech – Havelec, Kokrment. Vyloučení: 8:9, navíc Tůma (MBL) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 172. Střely na branku: 31:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Karlovy Vary: Frček – Dudek, Rulík "C", Vodička, Michálek, Pajk, Beer – Nguyen, Zikmund, Vrána, Hauzr, Janata, Svoboda, Čejka, Babka, Davídek, Procházka, Tamáš
Ml.Boleslav: Groh – Štosek, Žalud, Tůma, Červinský, Mašek, Hes, Marček – Motloch, Průšek, Ďurač, Pätoprstý, Sedmík, Borovec, Planý, Brzák, Pořízek, Veselý, Prokop

Hned ze začátku první třetiny se hosté pustili do velmi rychlé hry a předváděli lepší hokej než domácí, kteří vypadali zaskočeně. Vše se změnilo, když se ke konci třetí minuty ke střele dostal Jakub Dudek a jeho střelu dokázal tečovat Tibor Tamáš. Po inkasování gólu hosté začali přitvrzovat, a to se odrazilo na počtu vyloučení. Nejdříve byl vyloučen Matěj Hes a následoval Ivan Ďurač. Pro bruslaře z Mladé Boleslavi to ale bylo povzbuzení ke hře a v 11. minutě po kombinaci Ondřeje Žaluda a Ivana Ďurače dokázali srovnat skóre. V druhé polovině první třetiny byla hra velmi roztříštěná a hráči obou týmu nevěděli, jak soupeře překonat. Během šesti minut byli na obou stranách vždy dva hráči posláni na trestné lavice. Poslední tři minuty třetiny pouze oba týmy dohrávaly v klidném tempu.

Po začátku druhé třetiny se puku ujali domácí s velkou vervou a první sprchou pro hosty bylo vstřelení gólu Ladislavem Zikmundem, který společně s Jakubem Dudkem ujel před koncem vlastního oslabení. Neuplynuly ani tři minuty a znovu Ladislav Zikmund ve spolupráci s Jakubem Vránou dokázal vstřelit třetí gól Energie. Oba góly padly v rozmezí 147 vteřin a pro tým Mladé Boleslavi to byla studená sprcha po kvalitně odehrané druhé půlce první třetiny. Karlovy Vary však polevily ve své hře a následovalo vyloučení Patrika Michálka a Michaela Čejky. Hosté si vyžádali oddechový čas, aby zklidnili svojí hru a mohli konkurovat lepšímu celku ve druhé třetině. Hostům se začalo po oddechovém čase více dařit a začínali si věřit ve středním pásmu a před brankářem Frčkem, který v utkání kryl nemálo střel. Aktivita Mladé Boleslavi prudce stoupala. Důležitý moment přišel ve 37. minutě, když přišlo další vyloučení na straně hostů a o minutu později další. Domácí Karlovy Vary však nezvládly vstřelit gól při přesilovce 5 na 3.

Třetí třetina začala velmi divoce a hosté do ní vstoupili lépe. Projevilo se to ve 43. minutě, kdy Ivan Ďurač dokázal vstřelit svůj druhý gól zápasu. Kvalitní výkon hostů pokračoval a domácí zachraňoval pouze Jakub Frček, který znovu vytáhl nespočet těžkých střel do bezpečí. Úleva pro domácí tým mohla přijít ve 48. minutě, kdy byli hosté vyloučeni dvakrát ve sledu 8 vteřin a Energii čekala dlouhá přesilová hra pět na tři. Domácím se však nepodařilo ani vystřelit. Mladá Boleslav předváděla skvělý výkon při oslabení a nepouštěla domácí k puku. Posledních deset minut třetí třetiny vypadalo, jako kdyby hráčům ubývaly síly a tempo postupně polevovalo. Mladá Boleslav přesto stále aktivně napadala a za svou vytrvalou snahu se také dočkala odměny. Naprosto zaslouženě se podařilo hostům srovnat skóre 69 vteřin před koncem základní hrací doby, kdy se prosadil Denis Pätoprstý. Utkání tak šlo do prodloužení.

Hned v jeho úvodu byl na trestnou lavici poslán Ivan Ďurač za vysokou hůl. Karlovy Vary při přesilové hře kontrolovaly puk a v 62. minutě zápasu se Ladislavovi Zikmundovi podařilo rozhodnout zápas a zároveň zakončit svůj hattrick.

Jiří Žůrek (HC Energie Karlovy Vary): My jsme dnes nepředvedli dobrý výkon ve třetí třetině. Když jsme ztratili náskok 3:1, tak jsme dostali spoustu přesilových her, které jsme nevyužili a nakonec můžeme být rádi, že jsme využili tu poslední čtyři na tři. Naše vítězství bylo velmi ubojované a upracované kvalitním výkonem celého týmu.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Znovu se bohužel opakoval scénář našich posledních několika zápasů. Necháme soupeře odskočit a potom v závěru se dotahujeme, zvládneme i srovnat, ale stále nedovedeme dovést zápas do zdárného vítězného konce. Kluky musíme za poslední třetinu pochválit, hráli velmi dobře. Rozhodla druhá třetina, kdy jsme nechali soupeře odskočit na dva góly. Bylo to po chybách, často jsme nechávali domácí jet do situace dva na jednoho… Za tu poslední třetinu ale kluci zaslouží velký dík.