Vlčí smečka si na indiánech nesmlsla

JUN: HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
První výjezd karlovarských juniorů končí bez bodu. Na plzeňské indiány energetici nestačili a prohráli rozdílem třech gólů. Jedinou branku ze strany Vlčí smečky vstřelil Jan Tlačil v úvodní třetině. Jednobrankové vedení jim vydrželo celou první třetinu, poté dominovali domácí.
DHL extraliga juniorů, 3. kolo, pá 15.9.2017
Plzeň
4:1
0:1, 2:0, 2:0
Branky a nahrávky:29. Kokoška, 31. J. Roubal (Hanzlík), 41. Vavřička (TS), 60. Roubal – 9. Tlačil (Hrůša). Rozhodčí: Malota – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 44:35. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Plzeň: Kolář – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel, Čechura – Reitspies, Markov, Hanzlík, Matiášek, Vavřička, Pour, J. Roubal, Kovařík, Kokoška, Červenka, Eret, D. Roubal, Rubner
Karlovy Vary: Grančarov – Pajk, Brabec, Vápeník, Hrůša, Kala, Klejna, Vodička – Chodounský, Horký, Tlačil, Salnikov, Kocík, Slabý, Pastyřík, Bečka, Petrov, Halberštát, Janata, Habr, Procházka

Úvod zápasu přistihl ve větší pohodě hokejisty Karlových Varů, kteří ihned začali ohrožovat gólmana Koláře. Plzeňský gólman ovšem dobrými zákroky držel svůj tým nad vodou a případně mu pomohla i branková konstrukce. Bezmocný byl ale už domácí brankář proti prudké střele Jana Tlačila z pravého kruhu, která skončila za jeho zády.

Indiáni se zpočátku příliš nedostávali na dostřel gólmana Grančarova, jelikož je v předfinální fázi a koncovce trápila nepřesnost. Vše se nicméně změnilo po přechodu do druhé části, v níž domácí tým výrazně přidal a přetočil skóre zápasu na svoji stranu. V přesilové hře nejprve hostující Procházka neprostřelil při přečíslení Koláře a následně musel přihlížet, jak na druhé straně Filip Kokoška doráží ze skrumáže kotouč do sítě.

O dvě minuty později navíc agilní Josef Roubal dostal nabídku Štěpána Hanzlíka, kterou nepohrdl a z blízkosti prostřelil Grančarova. Tlak Plzně pokračoval až do konce druhé části, kdy jen skvělý brankář Energetiků byl příčinou, proč domácí tým nevedl o více branek. Indiánům se ovšem vydařil vstup do třetí periody, v níž po nařízeném trestném střílení přidal třetí branku Jakub Vavřička.

Následně mohli snížit hosté, nicméně Marek Pastyřík dvě obrovské šance nevyužil, když ztroskotal na Kolářovi. Plzeňského gólmana poté podržela i jeho levá tyčka. Na druhé straně naopak neudeřil ze samostatného úniku Hanzlík. Pohledné utkání se poté uklidnilo a Plzeň dovedla duel v poklidu do vítězného konce. V závěru navíc doslova domlátil kotouč do prázdné branky Varů David Roubal. Všechny body proto zůstaly v Plzni.

David Bruk (HC Plzeň 1929): Ze začátku to nebylo ono. Odehráli jsme špatně první třetinu, v níž byly Vary jasně lepší. Potom jsme se ale celkově zlepšili, především pohyb a důraz. Dostali jsme se zpět do zápasu využitou přesilovkou. Potom jsme měli dost šancí, ale zároveň jsme jich i dost neproměnili. Podržel nás ale i gólman, jelikož soupeř měl rovněž své příležitosti.

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary): Začali jsme výborně, hráli jsme dobrý hokej první třetinu. Bohužel poté jsme už neudrželi kvalitu a organizaci naší hry. Srazili nás i nedisciplinovanost, fauly jsme soupeře dostali do zápasu. Plzeň má svoji kvalitu a poté si to už pohlídala. Přesto jsme mohli zápas dotáhnout, pokud bychom proměňovali šance. Celkově je to ale pro nás dobrá zkušenost do dalších zápasů.