Vlčí smečka si poradila s Minskem

MHL: HC Energie – Junosť Minsk 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Karlovarští junioři si připsali třetí vítězství v řadě, když si na ledě KV Areny poradili s posledním celkem Severozápadní divize. Junosť Minsk sice z ojedinělé šance šla v první třetině do vedení, domácí celek však v dalším průběhu prokázal velkou převahu a po zásluze si připsal 3 body. Se soupeřem z běloruského hlavního města se energetici utkají i v sobotu od 17:00.
MHL, 11. kolo, pá 3.10.2014
Junosť Minsk
5:1
1:1, 3:0, 1:0
Branky a nahrávky: 20. Harkabus (Zadražil), 22. Gríger (Hroch), 28. Zadražil (Harkabus), 39. Gríger (Harkabus, Šimek), 52. Táborský (TS) – 12. Kubrakov (Pacenkin, Skurichin). Rozhodčí: Andrijanov – Gerát, Schopf. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 200. Střely na branku: 21:15. Průběh utkání: 0:1, 5:1.
Karlovy Vary: Fučík – Šimek, Šafář, Vaněk, Weinhold, Röthlisberger, Běhal, Michálek – Harkabus, Zadražil, Kohout – Hroch – Táborský – Gríger – Beránek, Osmík, Rubeš – Orság, Vrána
Junosť Minsk: Stěpanov – Vorobej, Mickevič, Timoščenko, Jermačkov, Platoněnko, Stankevič, Skurichin, Kazakevič – Kaškar, Karakulko, Samusenko – Valkov, Pacenkin, Želnerovskij – Kubrakov, Gerasimovič, Panfilov – Baškatov, Džig

V úvodu první periody udávala tempo hry domácí Energie, k čemuž jí pomohla i dvě vyloučení Minsku. Z velkého tlaku ale domácí vytěžili pouze tyč, kterou během trestu pro Kazakeviče nastřelil Harkabus. Když nápor Vlčí smečky opadl, dostali se ke slovu konečně hosté a hned z toho byla branka. Valerij Kubrakov vyslal jednu z prvních střel svého týmu a ta hned zapadla za čáru. S domácími mohlo být ještě hůře, vyloučení Grígera ale přestáli bez úhony. Energetici se pak v samém závěru třetiny dočkali odměny za své snažení, sedm sekund před sirénou vyrovnal Tomáš Harkabus.

Branka do šatny běloruský celek evidentně nalomila, druhá perioda se totiž nesla jednoznačně v režii Karlovarských. Už po minutě poslal Energii do vedení David Gríger a vrchol zmaru hostů přišel ve 28. minutě. Junosť hrála po vyloučení Kohouta přesilovku, neuhlídala však Harkabuse s Matějem Zadražilem a druhý jmenovaný zakončil přečíslení dvou na jednoho gólově. Dvoubranková náskok Energie mohl ve 30 minutě stáhnout Karakulko, Fučík se ale při jeho úniku zaskvěl. Třetinu tak nakonec orámoval další gól Davida Grígera, který si v kruzích elegantně obhodil soupeře a mazácky zamířil do vzdálenějšího rohu.

Třetí periody už žádné zvraty nepřinesla, Energie si udržovala herní převahu a své vedení kontrolovala. Komplikace pro Vlčí smečky neznamenala ani vyloučení Vrány a později Orsága. Po návratu do plného počtu uzavřel symbolicky skóre kapitán Energie. Jeho únik hosté zastavili hozenou hokejkou a Oto Táborský správně nařízené trestné střílení s přehledem proměnil. Za stavu 5:1 bylo rozhodnuto, domácí ještě zkusili několik kombinací s cílem zcela vyšachovat demoralizovanou obranu soupeře, ale další branku už nepřidali.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Dnes se nám zápas hodnotí určitě dobře. Myslím si, že jsme podali velmi dobrý výkon a po delší době jsme spokojeni s herním projevem. Vrátili jsme se ke hře, kterou chceme produkovat. Hráči to vzali za své a pevně doufám, že nám to vydrží co nejdéle, protože s hrou, kterou jsme dnes předváděli, můžeme bodů získat ještě mnohem více. Rádi bychom vítěznou sérii natáhli co nejdál. V minulých zápasech jsme i přes bodové zisky nebyli spokojeni s herním projevem. K tomu jsme si ukazovali hodně věcí. Dnes už byl lepší jak vstup do zápasu, tak celkově herní projev.