Výtečný Honzík a branka v poslední minutě vynesli dorostencům tři body

St. dorost: HC Energie - HC Olomouc 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Páteční večer v KV Areně byl plný napětí a bojovnosti a to doslova až do poslední minuty. Domácí sice jako první inkasovali, ale oklepali se a první brankou ve druhé třetině vyrovnali. Vítěznou trefu pak vystřelil Matěj Beran pouhých čtyřicet vteřin před koncem základní hrací doby. Velký podíl na páteční výhře má i brankář domácích David Honzík (na menším snímku), který se zaskvěl proti častým samostatným únikům soupeře.
Extraliga staršího dorostu, 3. kolo, pá 18.12.2009, KV Arena
Olomouc
2:1
0:1, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 37. Bečka (Svoboda), 60. Beran (Novák) - 16. Kunce (Škůrek) . Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Sentenský . Vyloučení: 8:7 . Využití: 1:0 . Diváci: 145 . Průběh utkání: 0:1, 2:1 .
Karlovy Vary: Honzík (Rauscher) - Hluchý, Vilhelm, Lintemer, Urbančok, Novák, Matyáš, Gombár, Troška - Táborský, Švec, Winkler, Zikmund, Svoboda, Tomeček, Hroch, Bečka, Beran, Vrána.
Olomouc: Lukáš (Kochta) - Škůrek, Ziegler, Němec, Lyzák, Jergl, Dufka, Macek, Schejbal - Hanl, Novotný, Ostřanský, Konečný, Hes, Zona, Jirgl, Brada, Kunce, Machala.

Do utkání nastoupili aktivněji hosté a už v první minutě musel domácí Honzík hasit střelu Ostřanského z mezikruží svojí rychlou vyrážečkou. Domácím se relativně brzy v zápase naskytla možnost přesilové hry, ale za důležité z ní stojí za zmínku pouze střela Berana, který volil v mezikruží střelu zápěstím do hbité lapačky olomouckého Lukáše. Zhruba v polovině třetiny se dostali domácí pod tlak, který vypramenil střelou Konečného, ale brankář Energie se včas zorientoval v klubku hráčů před ním a puk zachytil výstrojí. Studenou sprchu domácí zažili zhruba ke konci třetiny. V 16. minutě se puku ve středním pásmu zmocnil Škůrek a chytrým pasem našel volného Daniela Kunceho, který v následném úniku vymetl horní část branky. Ve zbytku třetiny se domácím naskytla možnost vyrovnat v přesilovce, ale perfektní obrana hostí je k žádné vážnější akci nepustila.

Do druhého dějství nastoupili velice aktivně domácí. Často na soupeře dotírali a narušovali jeho obranu, avšak toužené vyrovnání to nepřineslo. Hosté byli naopak sevření v obraně a jejich útočná snažení měla podobu samostatných úniků a brejků. Ve 25. minutě poslal nebezpečnou střelu na domácího brankáře Konečný, když jeho střelu tečoval domácí bek a Honzík jen tak tak zkrotil skákavý puk v lapačce. Následně měli domácí možnost snížení díky hned dvěma přesilovkám za sebou, ale ani tuto možnost nevyužili. To hosté se činili a Konečný podnikl druhý nájezd na klec domácích. Tentokrát ujížděl zcela osamocen a prudkou střelou zápěstím z mezikruží pouze prověřil lapačku domácí gólmana. Na druhé straně se dostal do brejku Filip Winkler, ale jeho střela se zastavila o včasně scvaknuté betony Lukáše. Snaha se však domácím vyplatila. Smůlu v koncovce prolomil Šimon Bečka, když ve 37. minutě dorazil vyražený kotouč od brankáře do branky.

Třetí třetina vzhledem k dohrávané přesilové hře po vyloučení domácího hráče začala mírným náporem hostí, který se však energetikům podařilo ustát. Prvních pár minut třetiny se hrálo ve velmi podobném rytmu. Oba celky se soustředily na obranu a na útočné výlety se příliš nevydávaly, a tak se většina hry odvíjela ve středním pásmu. Častými narušeními této taktiky však byla vyloučení, kterých bylo k vidění poměrně dost. V 52. minutě se museli domácí dokonce bránit skoro minutové přesilovce hostů o dva muže, ale Honzík svými zákroky udržel nerozhodný stav. Ke konci třetího dějství přejali iniciativu domácí a několikrát bylo v brankovišti hostujícího Lukáška horko. Tlak domácích vygradoval v nejlepší možnou chvíli. Na trestnou v čase 58:08 usedl hostující Branda na dvě minuty za podražení a energetikům se nabídnutou přesilovou hru podařilo využít. Po uzamčení Olomouce v jejím pásmu při typické přesilovkou kombinaci nahazoval puk na branku Otto Novák a Matěj Beran jej 40 vteřin před koncem základní hrací doby šikovnou tečí poslal nad rameno brankáře.

Nutno také podotknout, že domácí v zápase s Olomoucí několikrát skvělými zákroky podržel brankář David Honzík, který byl po zápase zaslouženě pochválen. Nejvíce se mu dařilo hlavně proti jedné z opor Olomouckých - Davidu Konečnému. Ten na domácího gólmana podnikl celkem tři nebezpečné samostatné úniky, ale nejen jeho, ale i ostatní šance protihráčů hatil svými zákroky. Smolnou mu byla pouze nešťastná dorážka Kunce.