Závěr jako ze zlého snu připravil juniorku o body

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Velice atraktivní utkání bohaté na šance za sebou má karlovarská juniorka. Ta na Slavii dlouho ztrácela a nezbývalo jí, než proti kvalitnímu soupeři hrát více defenzivněji. Když ale ve druhé třetině inkasovala, nakoplo jí to. Začala se dostávat více do hry a brzy vyrovnala. Od té doby byli energetici Slavii velmi zdatným soupeřem a ve třetí třetině se ujali vedení, které dlouho drželi. V posledních třech minutách však Slavia utkání otočila a zvítězila. Pro domácí to byl velmi smutný závěr, který je připravil v dobře rozjetém utkání o důležité tři body.
DHL extraliga juniorů, 13. kolo, čt 15.10.2015
Slavia
2:3
0:0, 1:1, 1:2
Branky a nahrávky: 31. Babka (Zikmund, Michálek), 47. Svoboda (Pajk, Hendrych) – 27. Sládek (Saňa, Červený), 57. Furch (Heldák, Tejral), 58. Sládek (Drahorád, Červený). Rozhodčí: Petružálek – Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 135. Střely na branku: 21:39. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Karlovy Vary: Frček – Michálek, Weinhold, Dudek, Vodička, Beer, Pajk, Prachař – Beránek, Zikmund, Hauzr – Čejka, Babka, Svoboda – Nguyen, Procházka, Hendrych – Tamáš. Trenér: Jiří Žůrek
Slavia: Sochůrek (Dubský) – Zderadička, Saňa, Čupa, Adam, Straka, Drahorád – Nestrašil, Vyskočil, Heldák – Tejral, Fruch, Poruba – Sládek, Josefus, Červený – Kašek, Mareček, Horák. Trenér: Petr Novák

Více ze hry měla už od prvních minut Slavia, která si na rozdíl od domácích hráčů dokázala také vytvářet mnoho šancí a často také velmi slibných, které vždy jen o kousek neskončili brankou. Domácí ale nebyli o tolik horším týmem, často jim však dělalo problém, odtrhnout se v útočném pásmu od mantinelu, nebo týmově přejít přes střední pásmo. Velmi aktivní byl na straně Pražanů zejména Tejral, který si už ve druhé minutě šikovně vyjel s pukem od hrazení zpoza branky do mezikruží a prudkou střelou do horní poloviny branky zaměstnal Frčkovu velmi pohotovou lapačku. Zhruba v polovině třetiny pak zase tečoval nahození obránce Čupy a domácí svatyni zachránila nakonec tyčka. Po chybě Energie ve středním pásmu měl také dobrou šanci Sládek, jemuž ale střela příliš nesedla a se slabým pokusem mezi betony si Frček poradil.

Na straně domácích měl asi největší šanci Zikmund, který si šikovně počkal ve středním pásmu na přihrávku, poté se zbavil zpomalením jediného zbylého beka z řad hostí a prudkou střelou vyzkoušel Sochůrkovu pozornost. Třetinu ale opět uzavřela až perfektní šance Poruby při hře čtyř na čtyři, když hosté využili většího prostoru a on se dostal do samostatného úniku. Frčka sice bekhendovým blafákem překonal, ale poté mu nesedlo zakončení a puk poslal pouze podél tyčky za branku. Koncovka obou týmů zkrátka nebyla silnou doménou této třetiny a na první branku si tak diváci museli ještě počkat.

Energetici ve druhé třetině zkraje opět ztráceli a museli se přizpůsobit spíše tempu hostů. To se ale stále zvyšovalo a v podstatě bylo jen otázkou času, kdy Slavia některou ze svých šancí přetaví v branku. A nakonec to vyšlo a bylo to velmi snadné. Pražené vyhráli vhazování v útočném pásmu, po němž rovnou pálil tvrdě Saňa. Jenže na cestě do branky ještě tečoval Ondřej Sládek puk tak šikovně, že zapadl pod Frčkovými betony přímo do brány. Jenže to domácí velice nakoplo a začali se dostávat do hry také. Delší dobu soupeře navíc i přehrávali a vytvářeli si mnoho šancí. Hosté se v této fázi dopustili faulu, který následně Energie v početní výhodě potrestala, když Zikmund uvolnil na modré čáře Daniela Babku, jehož střela připomínající spíše nahození, zapadla přesně k Sochůrkově levé tyči a rozvlnila síť také na druhé straně.

Ve zbytku třetiny pak byla hra vyrovnaná, ale větší šance byly k vidění spíše na straně domácích, nejprve se nebezpečně ozval například Hendrych a poté už poněkolikáté velmi aktivní Hauzr, který si při individuální akci z vlastní poloviny jen narazil s Čejkou, uvolnil se od obou obránců a vypálil. Brankář jeho střelu v poklidu zlikvidoval, ale vzápětí ještě dorážel nebezpečně Čejka a s tím už měl Sochůrek větší problémy. Nakonec se už ale nikdo branky nedočkal a domácí tak po menším zmrtvýchvstání drželi se soupeřem před závěrečnou třetinou vyrovnaný stav.

Energie začala ve třetí třtině lépe a ihned bezprostředně po úvodním vhazování si vytvořila šanci, po níž dokonce dostala, nebo spíše dotlačila, kotouč do branky. Ale sudí branku neuznal, protože brankář Sochůrek už podle něj měl puk před poslední dorážkou pod kontrolou. Na druhé straně zase o chvíli déle zahrozil Josefus, který se z ničeho nic ocitl sám před brankářem, ale Frček jeho střelu perfektním zákrokem vyrážečkou vytěsnil mimo branku. Nakonec se tedy dočkala Energie. Když se v protiútoku kličkou uvolnil Kamil Svoboda a tvrdě vypálil. Brankář puk vyrazil vysoko do vzduchu a hrací předmět ho následně přeskočil a doskákal do prázdné branky. O chvíli později rozvlnili domácí síť znovu. Opět pálil Kamil Svoboda, ale tentokrát mířil nad branku. Touš se však od mantinelu odrazil zpět před bránu, do které ho za pomoci ruky dopravil jeden z domácích útočníků a branka proto nebyla uznána.

Domácí své vedení ale poté ještě dlouho držely a zdálo se, že už ho dokáží ohlídat až do konce. Jenže v závěru třetiny přišla chvíle hostů. Nejprve se Aleš Furch při samostatném úniku ještě netrefil, ale později, v sedmapadesáté, když ho uvolnil v protiútoku, po chybném střídání domácích, Denis Heldák se do prázdné branky konečně trefil. Domácí inkasování ochromilo natolik, že o minutu déle inkasovali znovu, když Drahorádovu střelu opět povedeně tečoval Ondřej Sladký. Vývoj utkání byl z čista jasna otočen a domácí už se nedokázali sebrat a do utkání vrátit. Nepomohla jim ani závěrečná power-play a po velmi smutném závěru tak zůstali bez bodu.

Jiří Žůrek (HC Energie Karlovy Vary): Kluci ten zápas dnes opravdu odmakali, nechali tam hodně sil a hodně chtěli vyhrát. Díky tomu jsme vedli také 2:1, ale dostali jsme dvě branky po teči a poté ještě jednu po chybě při střídání a prohráli jsme. Kluci si dnes ale minimálně ty dva body určitě zasloužili, ale je to hokej a takhle to zkrátka někdy je. My ale můžeme dnes odcházet z utkání se vztyčenou hlavou a jít takto i do dalšího zápasu, který nás čeká v sobotu proti Kladnu.

Petr Novák (HC Slavia Praha): My jsme za tři body rozhodně rádi, protože jsme zápas otočili z 1:2 na 3:2 v několika posledních minutách. Dlouho nás trápil místní gólman, který chytal opravdu fantasticky a zneškodnil nám asi pět, nebo šest, jasných šancí. Už jsme se pomalu smiřovali s tím, že si odsud nejspíš žádné body neodvezeme, poté jsme ale vyrovnali pěknou brankou a nakonec s nám podařilo, i přes to že jsem kluky nabádal, aby pečlivě bránili, dát vítězný gól. Nakonec jsme tedy vyhráli 3:2 a jsme s tím maximálně spokojení.