Ze Zlína s bodem a vidinou dvou odvet

PSG Zlín – HC Energie 3:2sn (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Ačkoli díky brankám Skuhravého a Fleka (na snímku) vedli energetici ve Zlíně rychle o dvě branky, na stadionu Luďka Čajky nakonec padli v samostatných nájezdech. Poslední kolo základní části také rozhodlo, že společně s Energií, Pardubicemi a Olomoucí si play-out zahraje právě zlínský celek. Další část extraligy startuje 7. března.
Tipsport extraliga, 52. kolo, pá 3.3.2017
Zlín
3:2sn
0:2, 1:0, 1:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 25. Kubiš (P. Holík, Blaťák), 54. Kubiš (Bukarts), rozhodující nájezd Bukarts – 1. Skuhravý (Vachovec, Davídek), 3. Flek (O. Beránek, Harant). Rozhodčí: Hodek, Kika – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváci: 4653. Střely na branku: 56:19. Průběh utkání: 0:2, 2:2.
Zlín: Kašík – Kotvan, Marušák, Blaťák, Matějíček, Řezníček, Žižka, O. Horák – Kubiš, P. Holík, Bukarts – Říčka, Chytil, Šťastný – O. Veselý, Honejsek, J. Ondráček – Ostřížek, Popelka, Okál – Karafiát.
Karlovy Vary: Honzík – M. Rohan, Sičák, Harant, Baránek, Tomáš Dvořák, Baldajev, J. Tomeček – T. Rachůnek, Gríger, Mikulík – Vachovec, Skuhravý, Davídek – Harkabus, Stloukal, V. Tomeček – O. Beránek, Kindl, Flek.

Kdo v pátek na ZS Luďka Čajky dorazil se zpožděním, přišel o hodně. Domácí se hned po dvaceti sekundách ocitli v gólové situaci, když Holík vystihl karlovarskou rozehrávku, s brankářem Honzíkem si ale neporadil. To hostům se nerozchytanosti gólmana Kašíka podařilo využít stoprocentně. Už po 59 vteřinách jej mohutným příklepem od modré propálil Václav Skuhravý. A scénář se opakoval znovu. Honejsek ve velké šanci nevyzrál na gólmana Energie a na druhé straně táhlou střelou z pravého kruhu navýšil Jakub Flek karlovarské vedení. To vše za pouhých 125 sekund zápasu!

Zběsilé tempo pak zpomalila dvě vyloučení hostů, domácí ale byli po předchozím průběhu příliš šokovaní, než aby v početních výhodách výrazněji zahrozili. Výrazněji se tak Zlín začal osmělovat až od poloviny třetiny, ze slušné pozice ve 13. minutě minul Říčka. Stejný hráč neuspěl ani v minutě 18., tentokrát jeho pokus zastavila tyč. Když pak na druhé straně dobrou šanci neproměnil Flek, odcházeli domácí do kabin s dvougólovým mankem a za nesmělého pískotu tribun.

Ve druhé třetině zaznamenali statistici domácím hned 21 střel na branku, hostům jen čtyři. Odměny za svou aktivitu se berani dočkali po čtyřech minutách, kdy Pavel Kubiš využil parádní Holíkovy nahrávky před branku a tečoval jí za Honzíkova záda. Šanci vycítili i diváci na tribunách a Energie se rázem ocitla v kleštích. Po dlouhém závaru ve 30. minutě si trenéři hostů raději vybrali oddechový čas. Tlak modrožlutých to však otupilo jen zčásti a ve 34. minutě se už část stadionu radovala z vyrovnání. Následný rozbor u videa však potvrdil, že puk vystřelený z levého kruhu za brankovou čáru nedoplachtil. Energie si navíc situaci komplikovala zbytečnými fauly, své vedení však ve druhé třetině ještě ustála.

I po druhé přestávce hráli více na puku pochopitelně domácí. Taktika nahazování puků do pásma Energie jim však dlouho nevycházela, Karlovarským se dařilo vyvážet hru do bezpečí a držet soupeře v bezpečné vzdálenosti od Honzíka. Hosté hráli jednoduše, v útoku toho ale už moc nepředváděli. Výjimkou byla krátká perioda okolo 48. minuty, kdy se nebezpečnými střelami prezentovali nejdříve Flek a poté Rachůnek. V 54. minutě obdržel Jan Tomeček trest za vysokou hůl a Zlínští tuto přesilovku konečně využili. Bleskovou orientaci před Honzíkem ukázal Pavel Kubiš. I za vyrovnaného stavu se domácí pochopitelně snažili útočit, na předkolo mohli pomýšlet pouze při zisku tří bodů. Z tohoto důvodu také v poslední minutě odvolali brankáře Kašíka a zkoušeli to se šesti bruslaři. Karlovarská defenziva však tlak ustála a zápas došel do prodloužení. Stejný průběh navíc mělo utkání na Sparta – Plzeň, a nebyla tak splněna ani jedna z podmínek pro postup beranů do předkola. Fanoušky, kteří se přes neúspěch rozhodli vydržet až do konce, v samostatných nájezdech potěšil Roberts Bukarts, který jako jediný úspěšný střelec zajistil domácím druhý bod.

Robert Svoboda (PSG Zlín): Soupeři jsme nabídli dvě branky hned na začátku, čímž nás soupeř dokonale zaskočil. Poté jsme spoustu šancí jak v první, tak ve druhé třetině neproměnili. Výsledek byl nakonec asi spravedlivý a utkání se muselo líbit.

Jan Tlačil (HC Energie Karlovy Vary): Připravovali jsme se na těžký zápas a čekali jsme nástup, který jsme elegantně eliminovali a šli do vedení 2:0. Potom nás Zlín dostával pod tlak v mnoha oslabeních, což vyústilo až ve vyrovnání. V prodloužení jsme velkou šanci nevyužili a pak nedokázali vstřelit branku ani v nájezdech.