Zelenobílý vlak je zpět, Energie si poradila se Zlínem

Po menším klopýtnutí v pátek v Třinci je Energie zpět v plné síle, tentokrát to odnesli Berani ze Zlína. Karlovarští byli od samého úvodu nebezpečnější, a to postupně vyeskalovalo až v úvodní gól zápasu v závěru první třetiny. Zelenobílí pak dokázali svůj náskok nejen udržet, ale také bez přílišných problémů navyšovat, díky čemuž slaví další výhru, tentokrát 4:1. Do reprezentační pauzy tak jistě půjdou spokojeni.
Tipsport extraliga, 17. kolo, ne 4.11.2018
Zlín
1:4
0:1, 0:2, 1:1
Branky a nahrávky: 43. Šlahař (Anděl, Žižka) – 16. T. Mikúš (R. Vlach, O. Beránek), 34. Gorčík (Lapšanský), 38. Balán (Šenkeřík), 42. Gríger (Skuhravý).
diváci4019
Zlín: J. Sedláček – Freibergs, Ferenc, Žižka (C), Řezníček, Valenta, Nosek (A), Gazda – Kubiš (A), Fořt, J. Ondráček – Herman, Honejsek, Šlahař – Poletín, P. Sedláček, Okál – Anděl, Popelka, E. Kulda
Karlovy Vary: F. Novotný – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnik, Sičák (A), M. Rohan, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý (C), Gorčík – Lapšanský, Balán (A), Kohout

Větší šanci si připsala minutu po začátku úvodní třetiny Energie, kdy se ke střele dostal Plutnar, který trefil jen tyčku Sedláčkovy klece. Karlovy Vary si vzápětí vyzkoušely přesilovou hru, na trestnou lavici zamířil Herman za podražení jednoho z karlovarských borců. Karlovarští se sice zabydleli ve třetině domácích, ale skóre zápasu se energetikům nepovedlo otevřít. Během prvních pěti minut se Rachůnek trefil hlavou o mantinel, z ledu odjel jen za pomoci svých spoluhráčů a do utkání již nezasáhl. V páté minutě měl ve správný čas připravenou hokejku Honejsek, který z těsné blízkosti nepřekonal Filipa Novotného. Energie měla v první periodě navrch, ale nedokázal se udržet před Sedláčkem, dobře pracovala totiž obrana beranů. V 13. minutě si zahrál přesilovou hru také Zlín, když si Lapšanský počínal mimo pravidla hry. Ševci se v početní převaze nikterak nepředvedli. Jakmile se jim podařilo zavést kotouč do třetiny energetiků, hostující se bleskově osvobodili. A brzy šli dokonce do vedení, odkrytou branku beranů trefil tváří tvář Sedláčkovi Tomáš Mikúš, který dostal přesnou přihrávku od Vlacha. Energii se vlila nová krev do hokejek a jedna střela střídala druhou, všechny pokusy energetiků likvidoval připravený brankář Zlína. Minutu před sirénou ještě usedl na trestnou lavici Antonín Honejsek, ten se provinil držením Ondřeje Beránka, který se dostal s kotoučem až k domácímu brankovišti, ale kvůli faulu Honejska nezakončil.

Druhou periodu začal opět aktivněji celek ze západu Čech. Do přečíslení dva na jednoho se dostal Gorčík spolu s Adamem Lapšanským. Druhému jmenovaném sjel puk z hokejky chvilku před zakončením. Karlovarští měli velkou oporu v bráně v osobě Filipa Novotného. Hosté si pět minut po začátku druhé třetiny zahráli přesilovou hru. Sedláčkova lapačka uspěla v souboji se střelou Jakuba Fleka. Ve vlastním oslabení se ke kotouči dostal Poletín, ten pelášil k Novotnému, ale orazítkoval jen tyčku karlovarské brány. V čase 33:38 si první gól v sezoně připsal Sebastian Gorčík, když po přesné přihrávce od Lapšanského sebevědomě prostřelil gólmana a poslal Energii do dvoubrankového vedení.

%Z 97,44

O šanci si také řekli zlínští hokejisté. Při rozehře Varů vybojoval kotouč Kulda. Puk poté našel Poletín a hledal Kuldu, který byl před brankou. Ten dvakrát střílel na Novotného, ani jednou ho ale nepřekonal. Pravidlo „Nedáš, dostaneš“ se opět potvrdilo. Po šanci beranů se totiž prosadil Stanislav Balán, který se proháčkoval zpoza branky až k Sedláčkovi a poslal puk do jeho brankoviště. Minutu před koncem druhého dějství se ještě situace na Stadionu Luďka Čajky zkomplikovala. Vladimír Sičák si počínal mimo pravidla a poslal k zemi Zdeňka Okála, který tím získal trestné střílení. Opět se ukázala famózní forma Filipa Novotného, který s přehledem vystihl úmysl domácí opory.

Vstup do posledního dějství byl skutečně infarktový, ani ne dvě minuty trvalo Dávidu Grígerovi, než dokázal využít přihrávku od Václava Skuhravého jedovatou střelou nad Sedláčkův beton. Ovšem Zlín měl v rukávu bleskové vyrovnání, o 53 sekund později totiž čerstvá akvizice Beranů z Jihlavy Tomáš Anděl našel do mezikruží najíždějícího Jakuba Šlahaře, a ten vymetl všechny pavučiny ze šibenice hostující klece. Prolomení dosud nepřekonatelného Filipa Novotného bylo impulsem k poslednímu tažení Zlína za nadějí. Brzy to bylo málem jen o dva góly, ovšem ani Šlahař, ani Honejsek nedokázali protlačit kotouč do branky. Energie začala tahat za kratší konec, byla nucena k nedovoleným obranným zákrokům a berani měli kolem poloviny periody hned dvě přesilovky, nicméně ani jednu nedokázali využít. Naopak za tuto laxnost v ofenzívě mohli být domácí potrestáni, avšak Jakub Flek ze svého úniku trefil jen spojnici břevna a tyče. Modrožluté skvadře utíkal čas na vyrovnání zběsilým tempem a domácí vrhali všechny síly do útoku. Tam jejich naděje boural skvělý Novotný a díky jeho rozehrávkám mohli dopředu vyrážet i hosté. Skóre se však už nepohnulo a ani menší šarvátka mezi Ondřejem Beránkem a Ralfsem Freibergsem minutu a půl před koncem nic nezměnila na výhře energetiků 4:1.