Zlín si z Karlových Varů odváží plný počet bodů

Karlovy Vary - Po výborném výkonu si dnes odvážejí zlínští Medvědi z Karlových Varů výhru v poměru 0:3, po třetinách 0:0, 0:2, 0:1. Domácí drželi krok s hosty pouze po dobu první třetiny. Po rychlé brance ve druhé třetině se hosté dostali do herní pohody, uzavřeli střední pásmo, přidali ještě dvě branky a dotáhli zápas do vítězného konce. Třešničkou na dortu pro Zlínské je také určitě čisté konto výborně chytajícího Martina Altrichtera.
Tipsport Extraliga, 7. kolo, ne 28.9.2003
Zlín
0:3
0:0, 0:2, 0:1
Branky: 22.Leška (Blaťák), 38.Vlach (Okál), 60.Okál Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer . Vyloučení: 4:6, navíc Leška 10 min. + do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0 . Diváci: 3700.
Karlovy Vary: Pejchar - Galvas, Ptáček - Rodin, Bauer - Krajíček, Vantroba - Hájek - Polák, Němčický, Skuhravý - Tvrdík, Alinč, Kumstát - Netík, Bacul, Košťál - Bednařík, Pavliš, Kraus
Zlín: Altrichter - Hamrlík, Blaťák - Hučko, Zubíček - Tesařík, Nosek - Macholda, Zavrtálek - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, Čech Martin, Weissmann - Okál, Vlach, Mokrejš - Záhorovský, Jenáček, Čech Martin ml.

Přestože na ukazateli stavu svítily po první třetině dvě nuly a mohlo by se zdát, že se na ledě nic nedělo - opak byl pravdou. Už v polovině druhé minuty zahřměla západní tribuna za zlínskou brankou, aby oslavila brankový úspěch domácích. Nadšení však bylo předčasné. Kumstát trefil bekhendovou střelou jen boční síťku. Na druhé straně nebezpečně hrozil veterán Vlach, ale ze vzdálenosti dvou metrů dobře postaveného Pejchara nepřekonal. V 6. minutě roztočila ve zlínské obraně kolotoč dvojice Bacul a Netík. Puk létal kolem branky, ale obětaví beci hostí stav ohrožení se štěstím odvrátili. O minutu později byl vyloučen zlínský Nosek, kterému po pravé straně šikovně ujížděl Kumstát, a tak mu nezbylo nic jiného než zatáhnout za záchrannou brzdu. Domácím však v letošní sezóně není v přesilovkách přáno. Hrají je rychle a efektně, ale efektivita je nulová. Stejně jako domácí naložili s početní výhodou i hosté a to hned dvakrát po sobě. Na obou stranách se několikrát před brankou nebezpečně blýskalo, ale nezahřmělo.

Druhé dějství začali domácí v dohrávaném oslabení za vyloučení Skuhravého v závěru první třetiny. Štěstí se od nich odvrátilo, když se 14 sekund před návratem vyloučeného hráče na led dostal nečekaně odražený puk z nahození od modré čáry k volnému Leškovi a ten ho s přehledem poslal do protipohybu překvapeného karlovarského gólmana.0:1. Vedení hosty uklidnilo. Svému šťastně získanému vedení přizpůsobili i svou taktiku. Důkladně pokryli v pěti střední pásmo a rychlým napadáním komplikovali karlovarskou rozehrávku. Domácí se přesto dostávali do tlaku a do slibných šancí. Chyběl však klid v koncovce. Dokladem byla šance Kumstáta, který se ve 33. minutě protáhl obranou až před Altrichtera, ale pokus o bekhendový blafák skončil na brankářových betonech. Připočteme-li k tomu dvě další nevyužité přesilovky, není se ani možné divit tomu, že zahřmělo opět na druhé straně. V době vrcholícího tlaku domácích se do přečíslení dostali veteráni Okál a Vlach. Své letité zkušenosti využili na 100 %. Vlach nastavil svou hůl do cesty prudké Okálově přihrávce a bylo to 0:2.

Zlínští měli v úvodu třetí třetiny opět možnost dohrávat přesilovku a opět při vyloučení Skuhravého. Tentokrát se však domácí koncentrovali a nenechali svého brankáře ohrozit. Hosté pokračovali ve své úspěšné taktice a domácí se jen silou vůle a bojovností dostávali do útočné třetiny. Bojovnost byla dnes však po hříchu jedinou hokejovou vlastností, kterou dnes domácí oplývali. Měrou vrchovatou však touto vlastností nešetřili ani hosté ze Zlína. A tak se útoky Karlových Varů rozbíjely o pevný obranný val Zlína, jehož základním kamenem byl dnes famózní Altrichter. Poslední šanci k návratu do zápasu nabídl domácím svým faulem Veselý v čase 55,59. Drtivý tlak domácích, kteří se dokonce pokusili o hru bez brankáře, však obětavě bránící hosty nezlomil. Po návratu Veselého na led pokračovala domácí power- play. Střelecké manévry a zmatky v obraně Zlína ale už nevedly k cíly. Trápení domácích pak 52 sekund před koncem ukončil do prázdné branky Okál.  0:3 . Závěrečná siréna ukončila bojovný a vyrovnaný zápas, který hosté dovedli po náhodném prvním gólu taktickým a obětavým výkonem k vítěznému konci.

Radim Rulík (Karlovy Vary): "Dění na ledě bylo vyrovnané, ale Zlínu se podařilo vstřelit dva šťastné góly. My jsme šance proměňovat nedokázali a pokud nevstřelíme branku, nemůžeme pomýšlet na úspěch. Naše neefektivita v koncovce zápas rozhodla."

Ernest Bokroš (Zlín): "S naším výkonem jsem spokojen, ale Karlovy Vary zahrály také dobře. Výborně nám zachytal brankář Altrichter."