HC Energie Karlovy Vary

Další střelecké trápení ukončil Flek v prodloužení, Energie v Bledu třetí

HDD Jesenice - HC Energie 1:2p (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Nedělní utkání turnaje v Bledu bylo pro energetiky i tím posledním. Zápas pro Západočechy nezačal dobře a po dvou periodách prohrávali o branku. Ve třetí části však přišel zvrat v podobě vyrovnávacího gólu Sabahudina Kovačeviče, za stavu 1:1 se pak muselo prodlužovat. Po dvou minutách mohla již Energie oslavovat pomyslný bronz díky přesné střele Jakuba Fleka.
Příprava na sezonu, Turnaj, ne 26.8.2018, Ledena dvorana Bled
Jesenice
Karlovy Vary
1:2p
1:0, 0:0, 0:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 19. Brus (Urukalo, Glavič) – 52. Kovačević (Kohout, Mikúš), 63. Flek (Rachůnek). Rozhodčí: . Vyloučení: 4:4, navíc Skuhravý (KVA) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: 21:48. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Jesenice: Saunders (Kogovšek) – Bašič, Brun, Brus "A", Čimžar, Glavič, Jyrkkiö, Kalan, Pem "A", Rodman, Rose, Seršen, J. Sodja, L. Sodja, Stojan, Šturm, Svetina, Tavželj "C", Tomaževič, Urukualo
Karlovy Vary: Kuchař (Závorka) – Sičák "A", Šenkeřík, Rohan, Plutnar, Kovačević, Podlipnik, Tomeček – Rachůnek, Gríger, Flek – Stloukal, Kverka, Mikúš – Lapšanský, Skuhravý "C", Gorčík – Šafář, Havránek, Kohout

Komentář k utkání

Energetici vstoupili do zápasu o 3. místo hodně aktivně a vůbec na nich nebylo znát, že za sebou mají dva zápasy ve dvou dnech. Už ve druhé minutě mohl otevřít skóre Lapšanský, který dostal přihrávku zpoza branky, jenže trefil pouze brankáře slovinského celku. Na konci 7. minuty při vlastním oslabení ujeli karlovarští ve dvou proti jednomu, jenže situaci dobře nevyřešili a podobou situaci vzápětí musel řešit Kuchař. Před polovinou první třetiny ještě pálil tvrdě od modré Tomeček, jeho pumelici ale zastavila lapačka brankáře Saunderse. Když nevyužili další přečíslení dvou proti jednomu energetici ani v 11. minutě, rozhodla o osudu první části přesilovka při vyloučení Petra Šenkeříka. Na začátku 19. minuty ještě Kuchař parádně chytil dělovku Pema od modré do lapačky, o chvíli později už se skóre ale měnilo, když z pravého kruhu poslal po pěkné kombinaci puk do šibenice Miha Brus.

I do druhé části vstoupili aktivněji svěřenci Martina Pešouta. Stloukal si v polovině 25. minuty vybruslil z rohu mezi kruhy, po jeho střele ale Saunders ustál i velký závar ve svém brankovišti. O chvíli později se po dalším velkém srocení před jesenickou brankou puk odrazil pod modrou na Sičáka, ale ani jeho tvrdá rána bez přípravy se neujala. Krátce nato si mezi kruhy s pukem vyjel i Flek, ale i on trefil pouze brankáře slovinského celku, následně se neujala ani střela Tomáše Mikúše. Udeřit tak mohlo na druhé straně. Po nepřesné rozehrávce Sičáka v situaci dva na dva zakončoval dobře backhandem Stojan, jenže Kuchař si s jeho ránou poradil a stejně tak i s následnými dorážkami. Mladý brankář Energie čaroval i v 35 .minutě, kdy Čimžar v přesilovce zakončoval do prázdné branky, jenže Kuchař první ránu vyrazil levým betonem a následnou dorážku fantasticky vsedě lapačkou.

Třetí třetina se nesla v pokračování dobývání jesenické branky. Ve 46. minutě měli energetici možnost přesilové hry, jenže jak Flek, tak ani Lapšanský v dobrých pozicích neuspěli. Když v polovině poslední části dostal Skuhravý trest na pět minut plus do konce utkání za bodnutí špičkou hole, karlovarské akcie na bronzovou medaili opět o něco poklesly. Jesenice se ale možná až příliš hnala za druhou brankou a to ji nakonec stálo třetí příčku. V 51. minutě se dostal v oslabení do brejku Gríger, forhendový blafák ale ke zdárnému konci nedotáhl. O chvíli později už ale mohli energetici slavit. Sabahudin Kovačević prošel s pukem na holi až do prostoru pravého kruhu a nechytatelným golfákem vyrovnal na 1:1. Do konce třetiny i přes šance na obou stranách gól nepadlo a o vítězi utkání tak muselo rozhodnout prodloužení.

V něm se hrály necelé tři minuty, když energetici získali puk v obranném pásmu a ve třech proti jednomu se vřítili do útočného pásma, kde vzal na sebe zodpovědnost Jakub Flek a nadvakrát překonal jinak skvělého Saunderse.

Související články

Ohlasy k zápasu | ne 26.8.2018

Ambice jsme měli vyšší, říká Kovačevič

A team HC Energie | po 27.8.2018

Další ztráta z Bledu, Plutnar měsíc mimo hru