HC Energie Karlovy Vary

Junioři přehráli Havířov, dvěma góly rozhodl Holub

Do Karlových Varů dorazil Havířov, ten ale překonal Horáka jen jednou, zatímco energetici Matouška hned třikrát. V nadstavbě byli domácí také úspěšnějším týmem, v nájezdech se jako jediný prosadil Adam Křemen a zařídil Energii čtvrtý bod. Energetici už tak kolo před koncem skupiny o 13. - 24. místo mají jistotu, že tabulku ovládnou.
DHL extraliga juniorů, 21. kolo, pá 22.2.2019, KV Arena
Karlovy Vary
Havířov
3:1
1:1, 2:0, 0:0 - N 0:0
Branky a nahrávky: 3. Holub (Hotěk, Prošek), 25. Hotěk, 39. Holub (Rozhon, Bernáth), rozh. náj. Křemen – 10. Juhász (Pawliczek, Thiel). Vyšší tresty: 34. Hotěk - 10 minut, nesportovní chování.
Rozhodčí: Kostourek – Gerát, Matys
vyloučení6:3
využití1:0
oslabení0:0
střely na branku29:33
diváci68
Karlovy Vary: Horák – Bernáth, Přibyl, Kořán, Pohanka, Tureček, Novák, Zavřel – Šťastný, Maydl, Novotný, Prošek, Rozhon, Hotěk, Křehlík, Holub, Korčmaroš, Černý, Křemen
Havířov: Matoušek – Zdeněk, Uhlíř, Pavelek, Grygar, Koubek, Ševěček, Thiel – Béreš, Pindel, Juhász, Szturc, Pawliczek, Mastič, Byčkov, W. Bochnak, Kylnar, E. Bochnak, Pavlačka

Komentář k utkání

Prvních dvacet minut přineslo hned dvě branky, jednu na každé straně. Energie se od začátku tlačila před Matouška a gól jí to přineslo již ve třetí minutě, kdy jí do vedení poslal při přesilovce svou dorážkou od levé tyče David Holub. V desáté minutě se ale podařilo vyrovnat Lukáši Juhászovi, který přehodil ležícího Horáka. Energie měla ještě před koncem prvního dějství další přesilovku, tu se jí ale tentokrát využít nepodařilo.

Druhá perioda přinesla radost jen energetikům, a to hned dvakrát. Michal Hotěk ujel v pětadvacáté minutě až před Matouška a sám skóroval. Domácí byli nuceni po dvou vyloučeních hrát oslabení tři na pět, podařilo se jim ale zablokovat všechny soupeřovy střely a držet své vedení. Do dvoubrankového vedení dostal Energii dvě minuty před sirénou David Holub poté, co obdržel přihrávku od Rozhona a propálil Matouška. Hosty pak trápila neschopnost průchodu přes střední pásmo, což jim nenapomohlo ke změně skóre.

Po třetí třetině bylo jednoznačně rozhodnuto o majiteli tří bodů. V posledním dějství základní hrací doby nepadla ani jedna branka, šancí však bylo několik. Vyzdvihnout bychom měli neproměněnou šanci Havířova před koncem třetiny, kdy se hráči u levé tyčky nepodařilo trefit prázdnou branku, či břevno hostí v přesilovce. Domácí se ocitli znovu ve třech proti pěti a to na dobré tři minuty, tři oslabení ale bravurně ubránili a nepustili soupeře do vlastního pásma.

Prodloužení nerozhodlo o týmu, který si připíše bod navíc, rozhodly tedy až nájezdy. V těch jedinou a rozhodující branku vstřelil Adam Křemen střelou mezi betony.

Ohlasy trenérů

Václav Eismann (K. Vary): Nebyli jsme spokojeni s naším výkonem v první třetině, kdy jsme nehráli podle naších představ, což jsme si o pauze ukázali na videu. Myslím si, že v druhé třetině přišlo z naší strany výrazné zlepšení, které změnilo obraz hry, začali jsme být aktivnější a přestáli jsme spoustu těžkých momentů, když jsme se třikrát dostali do oslabení pět na tři a dalším klíčem k vítězství byl výkon brankáře Adama Horáka.

Tomáš Potěšil (Havířov): Do utkání jsme vstoupili s tím, že musíme vyhrát, abychom se dostali do té čtyřky, které postupuje. První třetina nebyla z naší strany špatná, celý zápas se ale rozhodl ve druhé třetině. Udělali jsme mnoho individuálních chyb, jak na straně útočníků a obránců, tak i na straně brankáře. Ve třetí třetině jsme utkání chtěli zdramatizovat, měli jsme mnoho šancí, řekl bych, že jsme byli lepší. Velkou šanci jsme měli v přesilovce, netrefili jsme bránu asi o deset centimetrů. Pokud se nám toto bude stávat, nemůžeme pomýšlet na vítězství. Prodloužení a nájezdy, v podstatě dovednostní soutěže, nás úplně vyřadily z bojů o playoff, protože jednoznačně patříme k nejhorším týmům a ztratili jsme tam spoustu bodů.