HC Energie Karlovy Vary

Fantastický obrat zajistil dorostu dva body proti Hradci

Nedělní utkání dorostu na ledě KV Areny mezi domácí Energií a hostujícím Hradcem Králové nebylo pro slabé povahy. Karlovarští prohrávali už 0:3, jenže ani přes to se nevzdali a nakonec poslali utkání do prodloužení. V něm rozhodl o bonusovém bodu Lubomír Kupčo.
ELIOD Extraliga dorostu, 18. kolo, ne 16.2.2020
Karlovy Vary
Mountfield HK
4:3p
0:2, 2:1, 1:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 28. Šmajda (Rymon), 40. Zeman (Šmajda, Houdek), 44. Matas (Botoš, Príhoda), 62. Kupčo (Šmajda) – 2. Šimek, 20. Šimek (Budina, Beneš), 21. Budina (Šimek, Táborský).
Rozhodčí: Grech – Juránek, Baxa
vyloučení2:4
využití1:0
oslabení0:0
střely na branku38:26
diváci93
Karlovy Vary: Hamrla – Bulka, Dorot, Hohl, Vogel, Anton, Houdek "A" – Šmajda, Rymon, Zeman – Matas, Botoš "C", März – Kupčo, Sapoušek "A", Príhoda
Mountfield HK: Žalčík – Táborský, Pinkas, Havlíček "C", Boukal, Beran, Jerman, Žaba – Budina "A", Beneš Ma., Šimek – Giesl, Beneš Mi. "A", Novotný – Koblížek, Jirků, Brožek – Souček

Komentář k utkání

Úvodní dějství nabídlo atraktivní podívanou z obou stran, byť skóre po dvaceti minutách tomu příliš nenapovídalo. Hned po devadesáti vteřinách se do vedení dostali hosté z východních Čech. V útočném pásmu se ke střele dostal Pavel Šimek, jenž Hamrlovi nedal žádnou šanci. Ten stejný hráč hrozil i o chvíli později, jenže na Patrika Hamrlu svým únikem ze strany nevyzrál. Velmi hladový po gólu se celou první část jevil domácí Samuel Šmajda. Karlovarský útočník měl na holi několik velkých příležitostí, nejednou se dostal sám před Mario Žalčíka, nicméně fantom první třetiny ustrážil hradeckou svatyni. Zatímco Energie si na soupeřově brankáři vylámala hokejky, Hradec Králové ji zasadil pouhých čtrnáct vteřin před koncem úvodního dějství těžkou ránu. Z protiútoku se trefil podruhé v utkání Pavel Šimek.

Západočeši začali druhou třetinu neoptimálně. Velké mezery v karlovarské obraně využilMatyáš Budina, který v situaci dva na nikoho vzal zodpovědnost na sebe a bekhendovou kličkou překonal Hamrlu. Po třetí facce se ale herní projev Energie výrazně zvedl a začala stíhací jízda. V čase 27:09 odčaroval Žalčíkovo kouzlo Samuel Šmajda. V prostoru v mezikruží stál domácí forvard nikým nehlídaný a po přihrávce od Dominika Rymona propálil hradeckého brankáře. Vytoužené a nutno podotknout i zasloužené snížení přišlo šestadvacet vteřin před koncem druhé periody. Energetici dlouho bušili na Žalčíkova vrata, ve skrumáži před brankou se nakonec nejlépe zorientoval Matěj Zeman a Karlovy Vary se poslaly svému soupeři gól do šatny.

Čtyři minuty po úvodním buly třetí třetiny bylo srovnáno. Karlovarští využili početní výhodu, kombinaci v útočném pásmu zakončil pohotově Ondřej Matas. Třetí dějství bylo divácky velmi atraktivní, na ledě dokonce bylo k vidění i několik osobních soubojů. Urvat tři body mohl pro svůj tým například Lubomír Kupčo, který měl v tomto utkání několik dobrých příležitosti, nicméně žádnou další branku v základní hrací době diváci neviděli.

Chvíle slovenského útočníka přišla v prodloužení. Samuel Šmajda se dostal k volnému puku, předložil ho na hůl právě Lubomíra Kupča, který jen trefil odkrytou bránu. Karlovarští tak dokonali fantastický obrat a slavili zisk dvou bodů.

Ohlasy trenérů

Tomáš Andrys (HC Energie): Poslední dobou nemáme vůbec dobré vstupy do zápasů, což se potvrdilo i v tomto utkání. Postupně s každým střídáním se ale dostáváme do zápasu. Od druhé třetiny si myslím, že jsme byli lepší tým a postupně jsme to dotahovali. Nakonec jsme zaslouženě vyhráli a obrátili ten zápas. Jsme rádi za každý bod. Jdeme se připravit na další těžká utkání, se Zlínem a Slavií.