HC Energie Karlovy Vary

Energetici třikrát vedli, západočeské derby ztratili ve třetí třetině

První west derby sezony se vyvíjelo pro Energii dobře a hned třikrát šla do vedení, na jejich branky ale vždy dokázali domácí najít odpověď. Hrál se celkově rychlý vyrovnaný hokej a Karlovarští měli většinu času navrch až do 50. minuty, kdy šla Plzeň poprvé do vedení. Od té chvíle se hostům lepila smůla na paty a naopak hokejistům na druhé straně vše vycházelo, což korunovali trefou do prázdné brány.
Tipsport extraliga, 5. kolo, út 27.9.2022
Plzeň
Karlovy Vary
6:3
2:2, 1:1, 3:0
Branky a nahrávky: 11. Kodýtek (Budík, Schleiss), 16. Kodýtek (Zámorský), 40. Hrabík (Rekonen, Kaňák), 50. Blomstrand (Hrabík), 59. Rekonen (Schleiss), 60. Blomstrand (Baránek, Hrabík) – 5. Bernad (Vondráček), 13. Rachůnek (Černoch, Gríger), 25. Vondráček (Bernad, Lukeš)
Rozhodčí: Úlehla, Šindel – Frodl, Komárek
vyloučení6:5
využití2:1
oslabení1:0
střely na branku30:33
zblokované střely21:20
hity11:9
vhazování27:15
diváci4197
Plzeň: Pavlát – Budík, Zámorský, Baránek, Piskáček (A), Houdek, Kaňák, Kvasnička – Schleiss (C), Kodýtek, Rekonen – Blomstrand, Hrabík, Meyer – Suchý, Mertl (A), Adamec – Lang, Malát, Sedlák.
Karlovy Vary: Lukeš – Bartejs, Plutnar, Bernad, Dlapa, Havlín, Pulpán (A), Rohan – Rachůnek (A), Gríger, Hladonik – Koblasa, Černoch, Kohout – O. Beránek, Sapoušek, Kofroň – Redlich, Jiskra, Vondráček (C).

Komentář k utkání

Lepší vstup do utkání měla Plzeň, její nebezpečné akce ale zneškodnil Štěpán Lukeš. Na druhé straně v páté minutě přihrál Tomáš Vondráček na modrou Davidu Bernadovi, ten si vyčkal na pohyb Dominika Pavláta a následnou ranou z kruhů ho propálil. Na přelomu poloviny třetiny se kotouč dostal v prostoru mezi kruhy k Petru Kodýtkovi, na jehož následnou střelu neměl Lukeš šanci dosáhnout. Následně se energetikům naskytla možnost přesilovky 4 na 3. Hosté vyvinuli na svého soupeře opravdu velký tlak, což přineslo své ovoce. Tomáš Rachůnek mezi kruhy a modrou vyslal projektil, jenž se o tyčku odrazil až za Pavlátova záda. Při další přesilovce ovšem pro energetiky přišla katastrofa, Petr Kodýtek svůj samostatný únik zakončil vymícháním Štěpána Lukeše, a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu 2:2.

Úvod druhé části vypadal téměř identicky. Po šancích na obou stranách v čase 24:10 chtěl dojet klouzající puk Dominik Pavlát, nepočítal však s rychlostí Tomáše Vondráčka, ten mu kus černé gumy vypíchl a následnou střelou z úhlu poslal Energii potřetí do vedení. Pokračovalo se ve vyrovnané hře a obě mužstva měla své šance. Postupem času přebírali iniciativu energetici, z jejichž sevření se domácí dostávali opravdu stěží. Jenže přišlo vyloučení Tomáše Redlicha, čehož domácí 18 vteřin před sirénou využili, střelu Aleksiho Rekonena úspěšně dorazil Kryštof Hrabík

Oba týmy věděly, že zvládnutí třetí dvacetiminutovky bude klíčové. Proto se v úvodu hrálo na jistotu a příliš akcí k vidění nebylo. Důležitost hlídání defensivy potvrdil Vojtěch Budík, který zmařil hokejkou únik Tomáše Vondráčka. Domácí čím dál více zatápěli v útočném pásmu, až se odraženého kotouče ujal Ludwig Blomstrand, jehož ranou šla Škoda poprvé do vedení. Po střele Davida Bernada bylo málem srovnáno, puk poskakující po brankové čáře nakonec Pavlát zalehl. Domácí gólman držel pevně i nadále, když energetici zaveleli k útoku a zamkli svého soka v útočném pásmu. Ke konci přišel zbytečný faul Tomáše Havlína, což poslalo Energii do čtyř v tu nejhorší možnou chvíli. A Plzeň opět trestala, z mezikruží vymetl horní roh Lukešovy svatyně Aleksi Rekonen. Karlovarským nevyšel ani risk v šesti, jelikož kotouč do prázdné uklidil Ludwig Blomstrand, a domácí tak berou první body letošního ročníku.

Ohlasy trenérů

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Pro nás je to vydřená výhra po čtyřech porážkách. Jsme strašně rádi za vítězství. V první třetině jsme do utkání vstoupili úplně zbytečnou chybou a propadnutím, pak se vše srovnalo. Druhá část od nás nebyla moc dobrá, soupeř nás přehrával, měl šance. Strašně důležitým momentem byla využitá přesilovka v závěru této periody. Poslední část byla o jedné brance, hrálo se nahoru - dolů. Pak nám to tam ještě napadalo ke konci, ale utkání bylo velice vyrovnané.“

David Bruk (HC Energie Karlovy Vary): „Výsledek je pro nás krutý, třikrát jsme byli ve vedení. Duel se lámal za stavu 3:2. Kdyby se nám povedlo odskočit na 4:2, mohlo to vypadat úplně jinak. Pak, když jsme obdrželi gól na 4:3 z poměrně velké vzdálenosti, museli jsme hru otevřít a výsledkem je, že slaví domácí a my koušeme porážku.“

Fotogalerie

Související články