Třetí zápas, třetí hattrick. Dorost po skalpu Kladna pokračuje ve spanilé jízdě

Karlovarští si snad nemohli přát lepší vstup do sezony. Po deklasování Litvínova a Chomutova, kdy hattrick zaznamenali postupně Vojtěch Váňa a Matěj Zeman, přišlo drtivé vítězství nad trápícím se Kladnem. Po stavu 2:2 v první části nic ovšem nebylo tak jednoznačné a Rytíři dokonce třikrát vedli, poté ale domácí zaveleli k palbě ostrými a nasázeli do soupeřovy branky celkově devět gólů. Dalším hráčem, kdo má na kontě tři přesné zásahy v jednom utkání, je Vít Zahejský (na snímku), ten si navíc připsal i tři asistence.
Extraliga dorostu, 3. kolo, čt 22.9.2022
Kladno
9:3
2:2, 4:1, 3:0
Branky a nahrávky: 9. Šilhan D. (Cipko), 19. Zahejský (Zeman), 22. Váňa (Cipko), 29. Zahejský (Holejšovský), 29. Zahejský (Postl O., Váňa), 36. Zeman, 41. Zeman (Zahejský, Cipko), 50. Cipko (Šilhan D., Zahejský), 60. Šuma (Zahejský, Dyk)
Rozhodčí: Kosnar – Rubáš, Kaiser
vyloučení8:5
využití1:1
oslabení1:0
střely na branku53:38
diváci73
Karlovy Vary: Ebenstreit – Postl O., Holejšovský (C), Příplata, Cipko, Postl D., Dyk – Šilhan D., Galnor, Zeman (A), Váňa, Šilhan Š., Šuma, Poizl, Zahejský, Bálek
Kladno: Jordán – Krása, Dörfl, Háž, Šátek, Pražák (C), Svoboda – Kupčo, Pytlík, Hlaváček, Šíma (A), Blažek, Beran, Přibyl, Petřík (A), Sém, Daníček, Valuš

Obě mužstva naskočila na led v rychlém tempu, jejich přílišný chtíč ale přinesl také četná vyloučení. Hned v šesté minutě se Rytířům naskytla možnost dvojité přesilovky, které rychle využili zásluhou nenápadné střely od modré Ondřeje Šátka. Ten samý hráč se ovšem vzápětí nechal vyloučit, což dokázali potrestat i Karlovarští díky zásahu Davida Šilhana. To domácí nabudilo a začali se hnát ještě více za další trefou, jenže se jim podařilo rozezvonit pouze tyč. Naopak byl po rychlém brejku v brankovišti důsledný Jiří Kupčo, a Kladno tak šlo vedení. Západočeši se nevzdávali, ale lepila se jim na paty smůla, kromě další rány do tyče se skvělými zákroky činil Martin Jordan. Střeleckou smůlu nakonec dokázali ke konci třetiny prolomit, když Matěj Zeman využil zaváhání v soupeřově obraně a nabil Vítu Zahejskému.

Úvod druhé části byl ještě divočejší, po necelé minutě vrátil Středočechům vedení Marek Daníček. Následovala ovšem velmi brzká odpověď v podobě přesné rány Matyáše Váni. Kladenské letos velmi trápí druhé třetiny, v obou předchozích zápasech inkasovali během ní hned šest branek a k prolomení tohoto prokletí nedošlo ani proti Energii. V čase 28:02 prokličkoval Vít Zahejský kladenskou obranou a zakončil přesně mezi betony Martina Jordana. O 31 vteřin po přihrávce Ondřeje Postla přišla jeho další přesná trefa a tím zkompletoval karlovarský forvard hattrick. Hosté svou hru více otevřeli a úspěšně napadali soupeřovy rozehrávky, střelecky se jim prosadit však nepodařilo. Naopak jim na druhé straně unikl Matěj Zeman a po jeho přesné ráně k tyči šli domácí do tříbrankového vedení. Hra se po zbytek třetiny uklidnila a nebylo už vidět tolik nebezpečných šancí.

Do závěrečné dvacetiminutovky šli domácí ve čtyřech kvůli podrážení Vladimíra Šumy. Po střele do tyče Dominika Petříka ovšem přišla katastrofa, na druhé straně se po přihrávce Víta Zahejského podruhé v utkání prosadil Matěj Zeman. Energetici následně kontrolovali dění na hřišti a hra se téměř nedostala na jejich polovinu kluziště. Na přelomu poloviny třetiny přesně pálil po dalším Zahejského passu Pavol Cipko. Rytíři se snažili ještě alespoň korigovat výsledek a vstřelit čtvrtou branku, to Adam Ebenstreit zamítnul. Naopak se patnáct vteřin mohli energetici radovat podeváté, jelikož Zahejský prokličkoval obranou a následně našel nehlídaného Vladimíra Šumu, jenž bez problému doklepl kotouč do odkryté sítě. Karlovarští tak pokračují v excelentních výkonech a nadále deklasují své soupeře.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): „Vstup do utkání nám vůbec nevyšel, začali jsme podobně, jako jsme končili v Chomutově de facto jen na půl plynu, vše bylo zbytečně nervózní. Od poloviny zápasu, kdy jsme se uklidnili čtvrtým a pátým gólem, jsme výsledek kontrolovali a jsme rádi za tři body. A třetí hattrick v sezoně? Je super, že pokaždé střílejí branky jiní hráči, parta v týmu je opravdu dobrá a je nakonec úplně jedno, kdo góly dává.“

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): „Karlovy Vary hrají krásný hokej, mají pohyb a šikovné hráče. My se snažili prostě držet krok, ale hrubými chybami jsme jim dali možnost třígólového vedení, načež to byla pouze hra na jednu branku“