HC Energie Karlovy Vary

Dorost ve třetí třetině srovnal dvougólové manko a ze Sparty veze bod


Po západočeském derby, které odehráli hráči karlovarského dorostu na domácí půdě, vyrazili k venkovnímu utkání na led Sparty. I když energetici měli nad svými soupeři většinu času navrch, tak gólově se dařilo pražským mladíkům. Ti hned v úvodu první třetiny dvakrát udeřili. Následně se až do třetí třetiny odmlčely oba týmy. Střeleckou smůlu prolomili energetici až ve třetí třetině, kdy srovnali skóre a zařídili si tak prodloužení. V tom byli úspěšnější domácí a bod navíc tak zůstal v Praze.
Extraliga dorostu, 12. kolo, so 29.10.2022
Sparta
Karlovy Vary
3:2p
2:0, 0:0, 0:2 - 1:0
Branky a nahrávky:5. Netušil (Žemlička, Nestrašil), 6. Nestrašil (Netušil), 63. Hrubý (Poláček) – 47. Čihař, 53. Zeman (Čihař, Galnor).
Rozhodčí: Hornáček – Hlinka, Deja
vyloučení4:4
využití0:1
střely na branku24:49
diváci92
Sparta: Kogler (Tvrzník) – Cichoň, Marton (A), Janský, Byakov, Hašek, Dufek, Malínek, Hlinka, Trachta, Netušil, Žemlička (A), Novotný, Jakab, Marek, Poláček (C), Nestrašil, Hrubý
Karlovy Vary: Oršulák (Psohlavec) – Cipko, Pelikán, Postl, Hynek, Holejšovský (C), Dyk – Galnor, Čihař, Poizl, Wardas, Záhejský, Pastor (A), Váňa, Šilhan, Zeman (A)

Komentář k utkání

Vstup do zápasu se energetikům příliš nepovedl. Zpočátku měli problém usadit se v pásmu a k šancím se dostali spíše domácí. Ti několikrát zahrozili a při jednom z jejich útoků dokonce došlo k posunu branky. Z tohoto důvodu si Petr Poláček nepřipsal gól, protože puk prošel přes čáru až poté, co branka nestála na svém místě. Vychýlen ze své pozice byl po srážce právě s Petrem Poláčkem i karlovarský gólman Michal Oršulák, ale svou svatyni neopustil. Šance, kterou měli pražští na holích byla využita vzápětí, kdy se o první branku zápasu postaral František Netušil. Následnou snahu o vyrovnání energetikům svou lapačkou překazil Max Kogler. Vzápětí se potvrdilo pravidlo "nedáš, dostaneš". Střelu Václava Nestrašila vyrazil Michal Oršulák nad sebe, ale následně zafungovala gravitace a kotouč spadl za jeho záda a díky smolnému odrazu prošel až do branky. Začátek tohoto utkání nebyl pro karlovarského gólmana vůbec šťastný. Jeho spoluhráči měli naopak problémy dostat se přes sparťanskou obranu, a když už se jim to povedlo tak zakročil pozorný Max Kogler. Naštěstí Michal Oršulák smolný začátek překonal a likvidoval šance domácích. Stav utkání se už do konce třetiny nezměnil a to i přes početní výhody, které měly k dispozici oba týmy.

Velkou šanci změnit stav utkání využitím početní výhody měli energetici hned na začátku druhé třetiny. Ale domácí obránci, za přispění pozorného Koglera, své oslabení ubránili. Změnu skóre nepřinesla ani hra čtyři na čtyři kvůli současnému vyloučení Františka Netušila a Viktora Wardase. Energetikům se dařilo být častěji na puku a dostat se do útočného pásma, ale zrazovalo je zakončení. Velkou šanci měli například Vít Záhejský a Viktor Wardas, ale dnes si štěstí karlovarských mladíků vzalo nejspíše volno. Ve druhé třetině zůstal, i přes urputnou snahu energetiků, stav utkání nezměněn.

Karlovarští mladíci nastoupili do poslední části s předsevzetím srovnat skóre. Proti byl však Max Kogler. Energetici navíc ještě svým hostitelům nabídli početní výhodu. Naštěstí pro ně se v početní výhodě Spartě nedařilo a ve vlastním oslabení se dokonce dostal do šance Viktor Wardas, nakonec však byl o kotouč obrán. K první střele se domácí dostali až skoro ke konci početní výhody, ale na Oršuláka si nepřišli. Střelecké štěstí se nakonec energetikům vrátilo v sedmé minutě, kdy na Maxe Koglera vyzrál Vojtěch Čihař. Další pobyt v útočném pásmu karlovarským kýženou branku nepřinesl. Naopak museli své síly přesunout k Oršulákovi, který úspěšně zneškodnil střelu Františka Netušila. Cenou za obranu své klece bylo pro energetiky vyloučení Tobiáše Pastora, který se provinil nedovoleným bráněním. I v tomto oslabení energetici zkusili zahrozit, ale bez úspěchu. Naopak Michal Oršulák si připsal zákrok proti Danielu Novotnému, který prošel skrz obranu. Na oplátku mladíci ze Sparty poskytli početní výhodu svým hostům. Karlovarští tentokrát se zakončením problém neměli. František Netušil seděl na trestné lavici sotva třináct sekund, když tváří v tvář Maxe Koglera překonal Matěj Zeman. I přes výborný závěr energetiků, kteří byli po srovnání na koni došel zápas až do prodloužení. V něm energetici sice většinu času drželi kotouč, ale domácího gólmana nepřekonali. Zápas ukončil ve třetí minutě prodloužení svou trefou David Hrubý, a získal tak pro svůj tým bonusový bod.